начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Младши разследващ полицай?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 26 Авг 2012, 21:22

sokrat написа:Док-питаш какво да се направи.Ето и моите виждания за подобряване работата на МВР.На първо място МВР се разтоварва от всички служби,които не са пряко ангажирани с охрана на обществения ред и разследването на престъпления.Пожарната,БДС ,регистрация на автомобилите и други такива спокойно могат да минат към общините.На второ място сериозно редуциране на броя на така наречените"чантаджии" в МВР.Такива има много на всички нива-те през живота си не са присъствали на арест,оглед или не са давали дежурства,но се водят първа категория труд.Например в нашето районно има един на длъжност"анализатор".Единствената му задача е да носи кафе на колежките от деловодството.По цял ден се чуди в коя канцелария да си завре дебелия задник.А на ниво дирекция такива анализатори са 4.Какво точно анализират не е ясно,като всеки полицай попълва по един куп документи,когато се разкрие престъпление и се обвинява престъпника.Ето 5 напълно излишни бройки.А с всяко следващо ниво по-нагоре съответно повече са и чантаджиите.Така напълно възможно е от сегашните 53 хиляди служители в МВР да останат не повече от 30 хиляди,които действително са ангажирани в борбата с престъпността.Що се отнася до разследването решението е просто-на първо място леките престъпления като неплащане на издръжка,незаконно съжителство с лице ,ненавършило 16 години и други такива да се разследват от районните инспектори.Престъпленията по чл.343 Б от НК да се разследват от катаджиите,както и по-леките катастрофи.А разследващите и ОР се обединяват,като се премахне предварителната проверка.Всеки да си води ДП без да има дублиране на работата.Така ако на година един разследващ има по 50 дела ще отдели много повече време да ги разследва и няма да има това напрежение.Това което го предлагам не съм го измислил аз.В почти всички развити държави няма дублиране на дейността.Преди 4 години бях на курс в Академията и там беше дошъл бившия шеф на баварската криминална полиция.Като чу ,че у нас почти всички разследващи са юристи и щеше да падне от изненада.И като разбра,че се разследват на година стотици дела от един разследващ направо вече беше изумен.Така че това са моите предложения за решаването на проблемите в МВР.


За мен дори някои престъпления няма какво да ми се разследват изобщо, особено пък за книжка и алкохол...
баси разследването и тъпото дело...
една съдимост,2 разпита и експертиза.. излишна хартия и губене на време, според мен.
Пил ли е ? пил е! марш в съда и толкоз!
Карал ли е ? Карал е! Пак в съда директно!
Ще им бягат 5 човека подире , да има Д.П. щото Асан пил 5 ракии и карал...
Трябва направо с Акта , протокола от Експерта,една съдимост и това в съда!
Или Влязлото в сила Н.П. , Акта , съдимост и пак в съда!
Когато , или ако обжалват - тогава да се викат катаджиите , тогава да се правят разпити и т.н.

Другата глупост дело срещу Н.И. по 195 или 194 .!?!? тъпота свещена ...
за мен просто трябва да се отразяват тея случаи във формуляр, да се посочи пострадалия и толкоз, ако се установи лице извършител - тогава да има Д.П. .. както е в нормалните държави....
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 26 Авг 2012, 22:23

street , до преди малко съм си живял с убеждението, че нещата се случват по начините, по които казваш, че трябва да се случват.
И това, че един разследващ отхвърля по около едно дело на ден ... глупава безсмисленост.
Добре де, като ги знаете нещата, що се получава така. Не може по тоя начин, аз да се скъсвам от бачкане, да си плащам на всякъде за това удоволствие, и некакви дебелог.зи тъпанари да ми се правят на мъже накъдето и да се обърна. Нито имам желание да карам по забранени улици (дето загина един полицай от районното на Бъкстон и все още ги гледам служители от районното да си минават по същия начин), нито имам необходимост да си говоря с тъпанари, дето ме спират, за да проверят дали нещо не могат да изцицат. Или да слушам идиотски обяснения как да не се свърши някаква работа. Не, нямам такива мераци. На друго съм научен, други са ми разбиранията.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот Гост. » 26 Авг 2012, 22:42

:roll: :D Не закъсня, чак липсваше в темата.
уличен,
от как ми откраднаха мобилния, от масата в един ресторант, на пъпа на столицата и от ІІ РУП ме гледаха като голяма бяла птица ( подадох сигнал с ясното съзнание, какво ще последва 8) ), си промених мнението- има ли кражба?- има, трябва ли да разследвате всички престъпления?- трябва. Макар отпосле прокурора да изпраща глупости на пострадалото лице ( нЕкакъв шедьовър, но не на правната мисъл) - това ви е работата, по ягодите. К`во хленчите?!? Ако някой не го устройва- заповядайте на свободния пазар ( нямаш шеф, но си имаш- безсъници в Сиатъл, нерви - с доверители, подзащитни, магистрати, разследващи, четенето си е просто задължително, инак "морето мъртвите изхвърля на брега"), където правилата са много повече от това, за което говорите.
Да се допълня- това за вас е бройка за статистиката. Като цяло алкохолите не ви отнемат време и кой знае, колко работа ( айде да не си кривим душиците, м?). А и на вас чисто статистически ви отчитат нещата, ерго- с малко работа, отметнали сте бройка.

sokrat,
след 10г. в тази структура ми ставаш симпатичен- заради ината ( много уважавам това човешко качество, `щото и аз го имам в изобилие), та да видим- ти си разследващ полицай, а следователят е магистрат. Ти си ( разбирай длъжността ти) поставен в ЗМВР, а следователите в ЗСВ. Ти си с месторабота в някое РУП, а следователят - в НСС. Твоята заплата я определя някой кадровик от същото министерство, а на следователя - от ВСС....
Да има някаква разлика? :roll:
Вярно е, че възнаграждението на следователите е по-добро от вашето, но трябва да знаеш, че то е с поне 20% по-добро и от заплатата на магистратите от съдилищата. Когато споменах за заплатите ви не съм визирала съпоставка между точно тези две професии, а напротив- говорех само за МВР.

п.п. Сега прочетох и Григоров- той, както е известно, има проблем с пътна полиция, което за него глобално е проблем с цялото МВР. :lol:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 26 Авг 2012, 23:20

poli_g написа:... Сега прочетох и Григоров- той, както е известно, има проблем с пътна полиция, което за него глобално е проблем с цялото МВР. :lol:

Тия, дето се крият в храсталаците на жълт светофар, а ушичките им помръдват като на сърнички, и дето колите им викат тиру-риру и присветкват в цвят лилав ли визираш, Поли :?: :roll: И дето трябва вече да им светиш с фарове през деня, щото да им е по-ясно :?: :lol:
А тия, дето се пудрят по КПП-тата на границите и си търсят поводи за запознанство, тях кво :?: :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот Гост. » 26 Авг 2012, 23:29

emilgrigorov написа:
poli_g написа:... Сега прочетох и Григоров- той, както е известно, има проблем с пътна полиция, което за него глобално е проблем с цялото МВР. :lol:

Тия, дето колите им викат тиру-риру и присветкват в цвят лилав ли визираш, Поли :?: :roll:


:roll: Как "релефно" го описа, като за блондинка :lol: . Благодаря.
Ти ще си кажеш- нямам знание кой те настъпи по мазола ( освен за онези 10 кинта, но като да не ги боледуваш много, според мен).

Идеята ми е, че в самото МВР имат разни сектори, но от поведението на един служител, при това твърде често е представител на пътна полиция, не бива обществото, в частност ти, да формира мнение за всички работещи в тази структура. Тези обобщения никога не са коректни.

п.п. Не знам как, но и не искам да те убеждавам, само ще кажа, че МВР работят ужасно много читави хора.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 27 Авг 2012, 08:55

doc03 написа:...И не търся вина в пострадалия, а обратното, само дето явно този път аз бързо пиша...

Радвам се, че съм бил полезен.

doc03 написа:... Изобщо не разбирам писаниците Ви за кюшетата и козовете, ама явно има нещо, което Ви мъчи, уважаеми, та държите да си го кажете. П.П. Точно 21 пъти са ме топили :D 20 от тях – неуспешно, та им се върна като бумеранг. Така че - водя с 20 към 1
Е, юнак без рана не може .... :P

Еми, прочети си го това няколко пъти и ще разбереш. Сам си си дал отговорът.

doc03 написа: П.П.П. Защо, г-н Григоров, давате рушвети на държавни служители ? Или се ... по*кахте от страх за сфинктера си, като видяхте двама "... с объркана сексуална ориентация" ? (Дано правилно Ви цитирам) :D .... интересното в случая е, че за взимане на подкуп от 10 лева тях биха ги осъдили, а Вас за даване на подкуп от 10 лева - не биха. Е, ще доказвате ли 10-те лева, или ще си остане ... един "Емо" каза, м ?

Док, времето, което ми губят, нежеланието ми да им слушам тъпотиите и да отговарям на въпроси от сорта на " ти къв си, кво работиш ... " или "... нали знаете, че вече е задължително за светлините", определят действия от сорта на "Абе, я вземи тия 10 кинта и си ... , или пиши акт, белким се научиш на тая азбука". Та нямам намерение нищо да доказвам. Щото трябва да го обяснявам на някой друг подобен. Ще си остане "един "Емо" каза много пъти".
Док, по някога ми се прищява да мина на жълт светофар, си спестя тая злоба в погледа на Зайо Байо и да го спася от мислите в тая жега "еее, и тоя спря, ............" :lol: Но, както казах, спазвам правилника, противоестествено ми е някак си.
Самите действия и преференциално съдействие в защита на щения на настоящи и бивши колеги, системата "Услуга за услуга" по отношение на несвойствените работи, са дълбоко корупционни. И това ще го разбереш, с времето.
За поръчаните активни мероприятия - и това ще го разбереш, ама ти трябва време.
Та, Док, ние, "частниците", които толкова ненавиждате, създаваме пряко продуктът, от който Вие си купувате и хлебеца, и биричката. Няма като как да сте в отделна независима система, такава ви е обществената функция.
Док, силно ли ме мразиш? На какво се дължат тез силни чувства? Съжалявам, ако е нещо лично, немога да ти отвърна на чувствата. Не си падам. А това, със свинктера, ти го оставям на закачалката.
Между другото, някакви намеци ми правиш от известно време. Имам търпение, но това наистина може много да ме ядоса.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот sokrat » 27 Авг 2012, 12:35

Док-значи си много зле откъм заплащане.Получаваш 800 лева на месец.Защото моята заплата на старши разследващ полицай с 10 години стаж и с всички възможни добавки е 1008 лева.А тъй като според теб получавам 20 процента повече от теб значи твоята заплата е 800 лева.Така че работата при теб е доста зле.Що се отнася до чантаджийте ако бяха само 2 процента с мед да ги намажеш.Само в нашето районно спокойно могат да се съкратят 10 процента.И то говорим за районно управление,нагоре нещата са още по-трагични.Що се отнася до това кой кога си тръгвал-явно нещата навсякъде са едни и същи.И при нас всички ОР нарочно си тръгват 10 минути след края на работния ден.И стане ли 5 часа следобяд започват да разнасят папки по коридорите и ходят при началника да подписва писма.Явно сериозно работят хората.А пък разследващите полицаи кой знае защо си тръгват точно в 17.30 часа.Друго си е да останеш 10 минути след работа.И гледам ,че си променят редовно вкусовете ОР-тата.Предишния началник им беше рибар,та почти всички станаха рибари.Сегашния пък е ловджия,та забелязвам напоследък,че ги влече лова.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот sokrat » 27 Авг 2012, 12:47

street написа:
sokrat написа:Док-питаш какво да се направи.Ето и моите виждания за подобряване работата на МВР.На първо място МВР се разтоварва от всички служби,които не са пряко ангажирани с охрана на обществения ред и разследването на престъпления.Пожарната,БДС ,регистрация на автомобилите и други такива спокойно могат да минат към общините.На второ място сериозно редуциране на броя на така наречените"чантаджии" в МВР.Такива има много на всички нива-те през живота си не са присъствали на арест,оглед или не са давали дежурства,но се водят първа категория труд.Например в нашето районно има един на длъжност"анализатор".Единствената му задача е да носи кафе на колежките от деловодството.По цял ден се чуди в коя канцелария да си завре дебелия задник.А на ниво дирекция такива анализатори са 4.Какво точно анализират не е ясно,като всеки полицай попълва по един куп документи,когато се разкрие престъпление и се обвинява престъпника.Ето 5 напълно излишни бройки.А с всяко следващо ниво по-нагоре съответно повече са и чантаджиите.Така напълно възможно е от сегашните 53 хиляди служители в МВР да останат не повече от 30 хиляди,които действително са ангажирани в борбата с престъпността.Що се отнася до разследването решението е просто-на първо място леките престъпления като неплащане на издръжка,незаконно съжителство с лице ,ненавършило 16 години и други такива да се разследват от районните инспектори.Престъпленията по чл.343 Б от НК да се разследват от катаджиите,както и по-леките катастрофи.А разследващите и ОР се обединяват,като се премахне предварителната проверка.Всеки да си води ДП без да има дублиране на работата.Така ако на година един разследващ има по 50 дела ще отдели много повече време да ги разследва и няма да има това напрежение.Това което го предлагам не съм го измислил аз.В почти всички развити държави няма дублиране на дейността.Преди 4 години бях на курс в Академията и там беше дошъл бившия шеф на баварската криминална полиция.Като чу ,че у нас почти всички разследващи са юристи и щеше да падне от изненада.И като разбра,че се разследват на година стотици дела от един разследващ направо вече беше изумен.Така че това са моите предложения за решаването на проблемите в МВР.


За мен дори някои престъпления няма какво да ми се разследват изобщо, особено пък за книжка и алкохол...
баси разследването и тъпото дело...
една съдимост,2 разпита и експертиза.. излишна хартия и губене на време, според мен.
Пил ли е ? пил е! марш в съда и толкоз!
Карал ли е ? Карал е! Пак в съда директно!
Ще им бягат 5 човека подире , да има Д.П. щото Асан пил 5 ракии и карал...
Трябва направо с Акта , протокола от Експерта,една съдимост и това в съда!
Или Влязлото в сила Н.П. , Акта , съдимост и пак в съда!
Когато , или ако обжалват - тогава да се викат катаджиите , тогава да се правят разпити и т.н.

Другата глупост дело срещу Н.И. по 195 или 194 .!?!? тъпота свещена ...
за мен просто трябва да се отразяват тея случаи във формуляр, да се посочи пострадалия и толкоз, ако се установи лице извършител - тогава да има Д.П. .. както е в нормалните държави....


Напълно съм съгласен с теб,но сам знаеш,че няма да се получат така нещата.С тези дела по 343 Б съответните началници си подобряват разкриваемостта.Друго си е еди кой си мастит началник да се изтъпани и да каже,че в неговия район има голяма разкриваемост.Да не говорим,че и прокуратурата си оправя бройката на осъдителните присъди.А пък и адвокатите и те хляб ядат от тези дела.Така че почти никой няма интерес нещата да се решат така,както ти си предложил.Или пък най-измисленото от всички престъпления -за причиняване по непредпазливост на материални щети при управление на МПС.Значи когато някой автомобил на 20 години бъде тотално помлян не е престъпление,защото щетата е под 14 минимални работни заплати,а когато счупиш фара на джипа на някоя мутра е престъпление.Е почти всеки е шофьор и евентуален бъдещ престъпник.Да не говорим,че на катаджиите им е много удобно всеки път при ПТП с материални щети да викат разследващите полицаи.И се образуват дела,които после на 90 процента се прекратяват или защото щетата е под 14 МРЗ ,или защото страните се разбират.Хвърля се един сизифов труд,който просто е безмислен.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 27 Авг 2012, 16:21

doc03 написа:
emilgrigorov написа:........ А това, със свинктера, ти го оставям на закачалката.
Между другото, някакви намеци ми правиш от известно време. Имам търпение, но това наистина може много да ме ядоса....

Б.А. Предвид, че спиращите за фаровете са хем облечени във власт, хем ""... с объркана сексуална ориентация, гейове ..."", а и нещо за гей-парад бяхте споменал, (Вас цитирам, господине), и тъй като не виждам причина да се дава подкуп за несъществуващи неща, вероятно сте си платил, за да си откупите нещо друго. Това имах предвид.

Не, Док. Погрешно умозаключение, странно от къде ти хрумна :lol:
Десет кинта, толкова давам и на просяците. :lol:
Както и да е, шегата си е шега.
Но заплатите трябва да си оправите. И системата да заработи по предназначението си. Очевидно знаете много добре къде куцат нещата.
Между другото, все повече мои колеги спират да работят. Уволняват всичко, и - чакаме да видиме какво става :lol: То и аз го давам лежерно последните 2 години, не се трае просто.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 27 Авг 2012, 20:51

Док, както си говорех за търсене на вина в пострадалия, и виж какво става:
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=21&t=51968&p=503461#p503461
:lol:
Има безброй начини да не свършиш работата си, и , общо взето един, по който се свършва.
До колкото си спомням, при подобен инцидент на Витиня мотористи чужденци осъдиха качествено държавата. И после - тъпите сложиха ограничения 70 км/ч на десет километров участък, за да им е гадно на шофьорите. :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот Гост. » 27 Авг 2012, 21:50

emilgrigorov написа:Док, както си говорех за търсене на вина в пострадалия, и виж какво става:
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=21&t=51968&p=503461#p503461
:lol:
Има безброй начини да не свършиш работата си, и , общо взето един, по който се свършва.
До колкото си спомням, при подобен инцидент на Витиня мотористи чужденци осъдиха качествено държавата. И после - тъпите сложиха ограничения 70 км/ч на десет километров участък, за да им е гадно на шофьорите. :lol:

Ааааа, иди после ми обяснявай, че баба ми е мъжка. Имаш топла връзка с пътна полиция, и това е.
Григоров, :o ти да си виждал знак "дупка на пътя"? :roll:
Не е въпрос на търсене на вина. Направо съм разочарована от това повърхностно мислене. Целокупния водач нашенски плаща застраховки, отпосле води и дела по чл. 49 ЗЗД - дали не му трябва с друга цел този акт?
Този грях не е техен ( на МВР), а виж кой е отговорен по чл. чл. 167 от ЗДвП. Отделно, че и знаците не се поставят изборно като на коледна елха по пътищата, ами си има специален ред.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 27 Авг 2012, 21:56

poli_g написа: ... Ааааа, иди после ми обяснявай, че баба ми е мъжка. Имаш топла връзка с пътна полиция, и това е.
Григоров, :o ти да си виждал знак "дупка на пътя"? :roll:

Вчера. На светофара пред Пирогов. Стоя необозначена цяла Събота. След като 4-5 коли бяха спукали гуми, я обозначиха доста добре в Неделя. Има си начини за сигнализация при опасност, Поли. Че не я срещаме често и караме по интуиция, е отделен въпрос. Отново от компетентността на същите структури.

ЗДвП - Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
...
2. при необходимост регулират движението по пътищата;
3. следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и издават писмени предупреждения, сигнални писма или разпореждания до собствениците или до администрацията, управляваща пътя, и до фирмата, поддържаща пътния участък, за отстраняване на установени неизправности по тях;
...


P.S. Караш ме да чета тоя закон, от което 30 години съм се опазил :lol:
Между другото, май само моите коли са с калобрани :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот emilgrigorov » 29 Авг 2012, 08:15

+0,95
Док, и органът по 165(3) в крайна сметка съставя акт на пострадалия. Някой беше казал, че неможе човек да бъде съдия по собственото си дело. Което само по себе си е достатъчно, за да падне актът.
И дай да не вършиме нищо, щото може би нищо няма да излезе от цялата работа. Е, не.
И оправданията ... като оправданията на децата в детската градина.
А за неизпълнение на устно разпореждане знаеш какво се случва на някой на улицата, нали. Като приберете един - два пъти кмето или началника на АПИ, и ... те така. И от какъв зор намесва ЗМВР, Чл. 57. (1), пак за да даде "пас". За едното обозначаване да се завихрят баси проблемите. И да Ви окрякаме, ще е далеч по-малко, от колкото сега.
Както казах, има безброй начини да скатаеш, и един, по който случката се е случила.
P.S. А Органът по чл.165 - ЗДвП има необходимата компетентност и специалисти. Всички проекти, касаещи пътища, улици и тротоари, се съгласуват с него по отношение безопасността. Просто трябва да си мръдне пръста, за да си заврат съответните дебели г.зове заучените положения в дебелите г.зове, в крайна сметка. И да си оправи представянето в съда. Между другото, още ли работи схемата "на някой нещо, и делото пада, щото полицията не се явила или пратила някой "не в час"" :lol:
Някъде бях казал, че не 20, не 10, и с половин километър в час ако трябва, ще се препълзи. Ако човек е наясно какво става.
А това, с ограничението на магистрала "Хемус" (на скоро го махнаха), си беше полковнишка демонстрация. За кой ли път. Те и циганите с миенето на улиците са богове в такива демонстрации. Как с много джънгър и за много пари правиш едното нищо. Важното е да е гадно.
Вчера от вестниците научавам, че парите за СРС били на изчерпване за тая година. Ееех, тая скъпа техника, ееех, тез спецЯлисти :D Нищо, още ще се намерят :lol: Док, 20 милиона лева са 500 апартамента за служителите бе :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 07 Сеп 2012, 11:24

Здравейте,

Малко да отклоня от дебата, който водите! Миналата седмица се класирах за разследващ полицай за София - област, но никой не ми се е обадил, само списък и нищо повече. Нито знам за кое РУП съм, нито кога почваме работа, абсолютно нищо. В момента работя и държа сегашния си работодател също в неведение. Някой има ли идея защо така се бавят? Кога ще ни дадат Заповедите за назначаване? Дали да звънна в "Човешки ресурси" на Дирекцията?
Благодаря Ви!
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот nk7702n » 07 Сеп 2012, 13:41

bruck написа:Здравейте,

Малко да отклоня от дебата, който водите! Миналата седмица се класирах за разследващ полицай за София - област, но никой не ми се е обадил, само списък и нищо повече. Нито знам за кое РУП съм, нито кога почваме работа, абсолютно нищо. В момента работя и държа сегашния си работодател също в неведение. Някой има ли идея защо така се бавят? Кога ще ни дадат Заповедите за назначаване? Дали да звънна в "Човешки ресурси" на Дирекцията?
Благодаря Ви!

Честито, колега! Доколкото знам навсякъде се забавят известно време преди назначаването , извършват съответното проучване на класиралите си, преди да издадат Заповед. За Ваше успокоение нищо не пречи да проверите за повече информация в съответната Дирекция.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bahora » 07 Мар 2013, 23:39

за всички които са тръгнали по тези конкурси,ви давам нагледно как протича едно формиране на бала и дали всичко е "честно".обърнете внимание на 5 и 6 номер,как номер 5 от абсолютен аудсаидер като феникс на финала "възкръства" с 30 точки на комисията, а номер 6 е "толко зле" че едвам му дават 3 точки.За справка конкурса e в Велико Търново http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... _12999.htm Не се заблуждавайте ,изхода е един -Терминал 1

Вх.№ на заяв за у-ие в конкурса......Рез от ИИСП....Рез от ПИ........Рез от ЗИ .......Общ рез ИИСП,ПИ и ЗИ
1. ВХ. № Я-38659/11.12.2012 Г...........13...............21................28,40....................62,40
2. ВХ. № Я-39448/17.12.2012 Г...........25.............. 17............... 25,40....................67,40
3. ВХ. № Я-38378/10.12.2012 Г...........18...............23............... 28,40....................69,40
4. ВХ. № Я-39116/14.12.2012 Г...........13.............. 24................26,80................... 63,80
5. ВХ. № Я-39111/14.12.2012 Г...........24...............24.................3,60....................51,60
6. ВХ. № Я-39112/14.12.2012 Г............4...............20................30,00....................54,00
bahora
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2013, 18:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот juji11 » 11 Апр 2013, 11:13

Здравейте, интересувам се от това, как се кандидатства за разследващ полицай? Хора, работещи в системата ми казаха, че може да се кандидатства за дознатели след като се завърши семестриално Право, преди да си се явил още на държавните. Възможно ли е наистина това?
juji11
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Апр 2013, 11:09

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот mmtt99 » 14 Апр 2013, 13:13

Интересна информация .Би било най-добре да се свържете с отдел Човешки ресурси във вашият град.Преди е било така,но сега почти на всяка заповед пише"да е правоспособен юрист". Изискването не важи за завършилите Академията на МВР.Малко е безсмислено ,защото самото подаване на документите,протичането на всичките етапи от съответните конкурси минава много повече от 6м ,а през това време Вие вероятно ще се получили правоспособност.Но пък винаги има и "ако" и "зависи".Ако получите друга информация по темата ,може да я споделите .Хубав ден и дано имате успех!
mmtt99
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2013, 20:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 14 Апр 2013, 13:56

juji11 написа:Здравейте, интересувам се от това, как се кандидатства за разследващ полицай? Хора, работещи в системата ми казаха, че може да се кандидатства за дознатели след като се завърши семестриално Право, преди да си се явил още на държавните. Възможно ли е наистина това?


Гледайки исканите документи, мисля, че не.
1. Лична карта (копие);
2. Нотариално заверено копие на диплома за завършено висше образование (при издадена диплома от чуждестранно учебно заведение - удостоверение за признато образование);
3. Декларация, че кандидатът има само българско гражданство (по образец);
4. Свидетелство за съдимост за работа в МВР;
5. Удостоверяващ документ, че не е привлечен като обвиняем за умишлено престъпление от общ характер – от районна и градска (окръжна) прокуратура;
6. Удостоверяващ документ от Национална следствена служба, че срещу него няма повдигнато обвинение за умишлено престъпление от общ характер;
7. Декларация по член 4, алинея 1, точка 2 от Закона за защита на личните данни (по образец);
8. Удостоверение за издадено разрешение за достъп до класифицирана информация или съгласие за проучване по Закона за защита на класифицираната информация;
9. Други документи, имащи отношение към конкурса.

Не мисля, че възможно с уверение и академична справка. За "Г" - инспектор, не можеше.
НО !
Ако съответната дирекция е закъсала за кадри, може и да може.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот votpuska » 14 Апр 2013, 17:10

Както и да си кривим езиците, тази длъжност общо-взето се заключава в следното:

Цитат от street » 03 Дек 2011, 16:02

Не би го казал тук, но знаеш как се провежда един разпит нали... а другото е, че ако действаш само по НПК и мислиш единствено като юрист - няма да пратиш за съд това което пращаш сега..
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron