начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Конкурс за частни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 22 Ное 2011, 14:15

Малко "ангро" казано, но досегашният опит, ако не се лъжа, показва, че теста го минават над 3/4 от кандидатите и после устният изпит продължава 10-12 дена. Може би искат да съкратят по този начин дните за устния изпит :roll:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот _oysolova_ » 23 Ное 2011, 13:42

А какво мислите по отношение на последните промени? Дали може да се направи нещо?

На 20.10.2011 г. Министърът на правосъдието издаде Заповед № ЛС-И-552/20.10.2011г. за изменение на Заповед № ЛС-И-248/14.06.2011г. в частта относно обявената дата и място на провеждане на писмения изпит от конкурса за частни съдебни изпълнители, като промени датата на 3 декември 2011 г. Мотивът за промяната на датата бе намирането на подходяща зала с оглед броя на кандидатите.
Междувременно в ДВ. бр. 90 от 15 Ноември 2011 г. бе публикувано изменение на Наредба № 1 от 06.02.2006 г. за условията и реда за провеждане на конкурс за частни съдебни изпълнители.
Конкурсът е обявен и документите на кандидатстващите в него са приети съгласно действащата към този момент Наредба № 1 от 06.02.2006 г. за условията и реда за провеждане на конкурс за частни съдебни изпълнители, Обн. ДВ бр. 16 от 21 Февруари 2006 г., изм. ДВ бр. 56 от 21 Юли 2009 г.
Отлагането на срока за провеждане на писмения изпит от 04.11.2011 г. за 03.12.2011 г. е по инициатива на Министерството на правосъдието.
Считам категорично, че са извършени няколко съществени нарушения на нормативната уредба:
1. Допусната е съществена промяна в реда и условията за провеждане на конкурса, която противоречи на установената и спазвана неотклонно практика относно конкурсните процедури. Недопустимо е да бъдат променяни правилата на вече обявен конкурс, когато кандидатите са подали заявление за участие и са допуснати . Съществено е изменението на чл. 9, ал. 9 съгласно, която „Кандидатите не могат да използват нормативни актове и съдебна практика” по време на писмения изпит. Действащата разпоредба до 15 ноември 2011 г. позволяваше точно обратното „Кандидатите могат да използват нормативни актове и съдебна практика”. Другото изменение в чл. 10, ал. 3 от Наредбата регламентира подробно начина на определяне на оценките в писмения изпит, а същевременно липсва подобна детайлизация при устния изпит според чл. 12 от Наредбата.
2. Издателят на подзаконовия нормативен акт е следвало изрично да предвиди преходни и заключителни разпоредби, според които заварената конкурсна процедура да се развива и да приключи при досега действащата нормативна уредба.
Аватар
_oysolova_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юли 2010, 10:09

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 23 Ное 2011, 17:51

Ами колега добре ми звучи :P
И да не забравяме, че според Наредбата трябва да има одобрен от министъра въпросник, а не ''Теми за изпитване'' :twisted: (каквото направиха сега).
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 29 Ное 2011, 09:41

въпросникът сигурно ще е готов за устния изпит
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 29 Ное 2011, 11:20

Колеги, извинете за спама, но във Форума за юристи си позволих да поставя въпрос, който живо ме интересува (за разделянето на имот на длъжника чрез ПУП) и много ми се иска да се включите с поне едно изречение, щото таман сте се начели.
Колега Ценкулов, това особено за Вас, защото ще Ви е в района :D
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 29 Ное 2011, 17:04

Колеги, ако имате тестове, дайте ги да ги видим. Говори се, че съдържали тъпи теоретични въпроси с цел "пресяване", в какъвто смисъл беше коментиран писменият изпит от колегата по-горе. Като например какво правоотношение създава назначаването на пазач и между кои страни. Досега не ми се е налагало да го знам, още по-малко да го разяснявам на страните, но не е късно да го науча. :roll:
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 29 Ное 2011, 19:49

Няма страшно Петров, ще го вземем изпита. Ти нали си бил на първия изпит- значи имаш представа. Най-вероятно няма да е много труден писмения, виж за устния съм сигурна, че ще е зор ....
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 29 Ное 2011, 21:17

Двуличността е една от многото маски на човека присъща му в стремежа му към успех. В този ред на мисли ще цитирам една наивна душа от изпита за помощници и нейния коментар в друг форум: щом си знаеш, няма проблем.

Нещо тези дни Комората ми се губи, айде gudio каде зачезна, да не би най- сетне да си се объркал да поработи, вместо само да следиш кой какво и как е написал.

Петров, викам да си траеш, кои какво къде говори. Започна да намирисва,тази информация, дето от време на време пускаш, на нерегламентирани отношения, а врагът не спи. Само miladanova, от време на време, се бърка с благотворителните дружества.

Поздрави!

Мudio ви обича!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 30 Ное 2011, 09:44

Имам един примерен тест, но не знам как и дали изобщо мога да го пусна тук. Днес ще ми донесат още.
От горното много не разбрах. Информации не съм пускал, а само това, което се шушука - т.е. слухове. Каквото ще става, ще си стане и без нас - без да ни питат. Говорим-неговорим, каквото е писано.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 30 Ное 2011, 11:23

Мудьо ли си, мъдьо ли си не знам... :D Ама май си агент провокатор :P
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 30 Ное 2011, 16:43

Намерих още един и чакам още два примерни теста, но някои са с некоректно зададени въпроси и евентуални отговори. Ако някой ми обясни дали мога и как точно да ги пусна като файлове, ще ги дам без колебание. По имейл е лесно, но във форума не знам.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 01 Дек 2011, 10:24

оипитах да ги кача на едно посочено ми място и да дам линк, но дава грешка. Всъщност те са доста некоректно изготвени. И въпросите и евентуалните отговори са некоректно дадени. Ще объркат понятията и на доктори по право. За елемнтарни неща те хързулкат да сгрешиш, защото има двусмислия. Надявам се да не са такива.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот steval » 01 Дек 2011, 13:57

Ако не е проблем, изпрати ги на следния имейл: steval74@abv.bg
steval
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Май 2009, 08:49

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот _oysolova_ » 02 Дек 2011, 10:49

Искам да пожелая успех на всички, които ще се явяват на конкурса за ЧСИ утре! :)
Аватар
_oysolova_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юли 2010, 10:09

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miram » 02 Дек 2011, 10:57

ако може и аз да помоля за примерните тестове на имейл miroslavamiteva@abv.bg Благодаря предварително
miram
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Фев 2007, 12:42

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот steval » 02 Дек 2011, 11:52

Успех на всички и дано всичко е прозрачно.
steval
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Май 2009, 08:49

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 03 Дек 2011, 19:02

Как беше?
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот steval » 04 Дек 2011, 09:10

Моето мнение, че беше доста труден тест, имащ за цел да допусне по-малко хора до устен. Имаше три въпроса, който са спорни и се прилагат различно от ЧСИ. Сега се надявам някой да публикува теста.
steval
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Май 2009, 08:49

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 04 Дек 2011, 10:55

Ми труден беше :twisted: Първият път е бил къде-къде по-лесен.
И имаха некоректността да пишат членове, а ние не можем да ползваме норм. уредба :twisted:
Вчера с една приятелка си говорехме- то хубаво теста анонимен, ама точно че даже и подпис на него няма може много удобно да бъде подменен..... Да не би после някой да седне да прави експертиза на хиксчетата... Ама това са само страхове де, не е казано, че ще е точно така.
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот steval » 04 Дек 2011, 17:47

какво е това мълчание във форума, да не би изпита за ЧСИ да е бил преди един месец. Как отговорихте на въпроса с кооперацията или какво прави ЧСИ след като при него постъпи жалба, която е недопустима.
steval
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Май 2009, 08:49

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron