начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот street » 18 Апр 2011, 14:40

....
Последна промяна street на 21 Апр 2011, 20:57, променена общо 1 път
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот velikova_ » 18 Апр 2011, 14:55

Не знам какво да кажа колега, щом имате такива убеждения вероятно е така.Не съм ходила на въпросния конкурс, ходих за младши съдии и младши прокурори, оценките които получих обективно отговаряха напълно на подготовката ми, която към него момент не беше на нивото, което е необходимо и въпреки всичко бяха добри.Не съм обвинявала,че останалите са връзкари, обвиних себе си,че мога повече, а не се подготвих достатъчно.Следващия път ще се подготвя по -добре.Знаете ли какво ми прави впечатление, на когото и да кажа, че ще ходя на конкурс за младши магистрати (разбирай отминалия) всеки ми се смее, че се надявам, защото там влизали само "връзкари" и после същите тия, които приказваха тези неща бяха по тези конкурси и те да се "пробвали".Ами защо тогава хабят време, средства и усилия, нали всичко е предварително решено и се знае,че само връзкари стават.Защо?!От отминалия конкурс знам,че хора без всякакви връзки успяха и го знам със сигурност.Може и да са от малкото места без връзки знам ли.Но някак предпочитам да мисля,че ако вложа достатъчно усилия и наистина се представя добре може и да успея, докато ако си кажа всичко е с връзки и няма смисълт, то със сигурност нищо няма да стане.
Успех Ви желая колега!Горното не го написах да се заяждам :)
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 21 Апр 2011, 20:19

Хора, спрете да ми пишете по темата, че ме заплашват с клевета и не знам какво още, нарочно си изтрих гениалния коментар, теглете им една ...... на всички и отивайте да берете ягоди в Англия.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот gerganapetkova » 02 Май 2011, 12:19

Здравейте:)
Бях обещала да пиша по-късно...ама малко се отече :D
Искам да споделя впечетленията си от конкурса...вярно, че вече е стара работа, но все пак.
Самото провеждане на изпита беше изключително некоректо.Падна се закон, който аз нямах..поради простата причина, че беше така да се каже специален закон и не предполагах, че ще ни накъцат с него - все пак повечето кандидати бяха току що завършили и казуса предполагаше да бъде по-лесен от това, което ни сервираха.Доста от колегите също нямаха ЗКИР...да не кажа, че може би само 10-на човека разполагаха с него.Това естествено разбуни духовте, при което ни беше отговорено..един вид да се спасяваме всеки, както може..."правото било необятно..това да имаш конкретния закон не било задължително..и който няма закона да помоли някой колега, който го има да му го даде".Сами се сещате, че повечето хора си гледат интереса и никой няма да тръгне да ти дава закон при положене, че си му конкуренция.И тъй още от самото начало нещата тръгнаха неравнопоставено.Самата аз не изкарах писмения..трябваше ми над 4-ри, аз имах 3.75 с триста зора и без материален закон.Не знам как е минал устният, но сега разбирам, че не е бил нещо по-различно.Въобще тези конкурси на местно ниво в съдилищата са пълна пародия - в окръжен съд Варна развалиха един такъв конкурс за съдебни помощници само защото се наложи да изчакат някой да завърши :shock: Ходих също така на конкурс за деловодители в РС, от 50 човека само 3-ма (колкото бяха бройките) го издържаха..при все, че въпросите бяха супер малоумни и направо обида за един юрист - "Какви съдища има в БГ", "Кои са първоинстанционните съдилища", "Какви дела се гледат в РС", Кои са прокуратурите в БГ"...това бяха въпросите...и да, на тия въпроси аз отпадам :shock: ...при все, че идържам конкурси за НАП, за Митници и тн... на къде, къде по-високи нива от тази боза.Сами си правете изводите. :D
gerganapetkova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Яну 2011, 13:41

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 08 Май 2011, 17:44

Това е живота,правото е абстрактна материя - няма как да се докаже, че си по - добър от някой друг при субективно оценяване. Съдебен помощник не е най - великото нещо, което може да ти се случи, но въпросът е, че такива неща не трябва да се толерират.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта


cron