начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 13 Дек 2010, 18:34

Честен и обективен конкурс.
Последна промяна svetliq на 27 Мар 2011, 18:20, променена общо 1 път
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот lexy21 » 14 Дек 2010, 00:54

svetliq написа:нека тук да останат да живеят, както обича да казва един мой приятел - "уредените".


Разбирам разочарованието Ви, но тук живеят и много "неуредени" и се справят добре :wink: Ако такава е реакцията Ви при всеки неуспех, независимо от причините, довели до него, никъде няма да си намерите място. Отличната диплома е добър старт, но и само началото. Спомням си как започваше едно дълго пожелание на картичка за рождения ми ден в първи курс: "За правото, което учиш и кривото, което ще случиш... :D ". Животът е низ от несправедливости и умения да се справяме с тях. Ако Ви поваля първият повей на вятъра, как ще посрещате бурите? Всъщност - няма преразказан опит и ще спра до тук.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 14 Дек 2010, 13:06

Разбирам какво искате да кажете.
Благодаря ви за мнението.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот milf69 » 14 Дек 2010, 13:46

Не знам на колко си години, но явно си голям будала ! Как си представяш, че тези дебелосери хемороиди в съда ще допуснат някой случаен да влезе в системата ?! Още когато се обявява конкурса се знае кои точно протежета ще го спечелят, той и затова се провежда - за да се уредят на работа, а останалите явяващи се балъци са просто масовка !
milf69
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 02 Дек 2010, 19:29

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 14 Дек 2010, 14:21

Това с дебелосерите хемороиди ме изкефи.
Ами как си представях - вярвам, че в съдебната система трябва да влязат кадърни хора и млади -специално за тази длъжност. Както и да е - жал ми е само, че все се оплакваме - политиците ни били кофти, комунизма ни бил виновен, а то ние сме зле - народа. Май Славейков беше казал - "не народ, а мърша" - това е.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот lexy21 » 14 Дек 2010, 15:09

svetliq написа:Това с дебелосерите хемороиди ме изкефи.

А дядо Вазов беше казал друго :wink:
Език свещен на моите деди...
...Ох, аз ще взема черния ти срам
и той ще стане мойто вдъхновенье,
и в светли звукове ще те предам
на бъдещото бодро поколенье...
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svettoslav » 14 Дек 2010, 16:32

svetliq написа:Бях потресен - вече не можех да си изкривя душата, беше ми ясно, че отново някой влиза някъде по втория начин.

По втория начин? :roll:
Не е ли отдавна отминало безвръзвратно вермето,когато този начин е бил "втория".
Днес всички знаят,че е ПЪРВИЯ. Най-първия,даже.От първите - по-първия...

Макар,че и има и изключения.Лично аз съм се явявал на един-единствен такъв конкурс(а и изобщо) и той беше такъв.Нямаше нищо нагласено.Останахме 4 души накрая,а с една колежка имахме еднакви оценки.Местата бяха две,което беше добре.Но други обстоятелства доведоха до адвокатската колегия.Все пак си е само изключение.
Е как няма прокурорите да ти четат СРС-та по телевизията.Няма да се изненадам и съдия да почне да кима около тях одобрително:
viewtopic.php?f=13&t=44661#p434375
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 14 Дек 2010, 16:47

Не разбрах това за СРС - тата, иначе виждам, че и други хора са си патили.
Искам само да поясня - не твърдя, че аз съм бил най - подходящия или най- добрия. Просто трябваше да споделя, това на което станах свидетел.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот lexy21 » 14 Дек 2010, 18:20

Струвами се, че колегата имаше предвид, че, ако конкурсите винаги печелеха най-добрите сред добрите явили се, нямаше да ставаме свидетели на публично литературно четене на фрагменти /може би :roll: / от ВДС, изготвени в резултат на приложени СРС, при неприключило ДП... ако не - той ще ме корегира :)
Знам обаче, че, ако не преставате да се борите и развивате, заради себе си, та дори и напук на неуспехите, ако не позволите на отчаянието и разочарованието да Ви надвие, ще дойде момент, в който Вас никой няма да може да надвие! Пожелавам Ви го искрено. Останалото зависи само от Вас.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 15 Дек 2010, 11:55

Благодаря ви за окуражителните думи колежке.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 20 Дек 2010, 15:44

Шестстотин шестдесет и две импресии за девет дена - не е зле, надявам се въпросняи кандидат да се е припознал в обръщението ми. Питам се обаче, какво от това, та нали въпросното момиче вече е заело топлото местенце, при хубавата заплатка и си гледа кефа. А ние честните нямаме пари за цигари. Лощо, много лошо.
Едно само ще кажа - Бог вижда - всеки рано или късно ще получи от съдбата, това което заслужава. Единственото, което не мога да проумея - защо българските органи - били държавни, административни или съдебни се дърпат по този начин от кадърните и честни хора. След това се чудим защо правораздаването куца, защо не ни обслужват качествено в общината и къде ли не другаде.
Пожелавам от сърце на всички, които са влезли някъде някого нечестно да лапат цял живот, обаче не от общата паница - те си знаят какво
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот d_q_d » 11 Мар 2011, 05:24

Скоро ще започнат да ползват държавата ни като оръжие - оцелява, но съсипва всякакви съюзи, в които членува! Сигурен съм, че ако бяхме станали 51-вия щат САЩ отдавна щяха да са история.
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 14 Мар 2011, 12:18

Не разбрах последното мнение, но искам да кажа че никой не печели от такива неща - е може би в краткосрочен план връзкарите. Наша собствена отговорност е да превърнем държавата си в годно за живот място.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот gerganapetkova » 14 Мар 2011, 14:39

Здравей, аз също бях на този конкурс.Ще пиша малко по-късно. :wink:
gerganapetkova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Яну 2011, 13:41

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 15 Мар 2011, 12:30

Пиши де - ще ми е интересно да кажеш мнението си. Вече стара е работата, но все пак :)
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот d_q_d » 15 Мар 2011, 13:36

И на мен много ми се иска да я направим по-добро за живеене място, но това никога няма да стане. Чака ни разпиляване по света след няколко десетки години, а територията или ще остане полу-празна, или ще е заселена с други. Е, и преди в историята са изчезвали цели народи. Извинете, че не пиша по темата.
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 15 Мар 2011, 14:52

Ами то едното има многообщо с другото,макар на пръв поглед да не е така. Ччестността и почтеността са ключа към запазване на нацията според мен.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот maunkata » 18 Мар 2011, 12:08

Чух, че за СГС на последния конкурс за помощници е било обявено, че ще изпитват по публичноправни науки, а накрая са питали по ГПК и Търговския закон.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот svetliq » 18 Мар 2011, 12:48

Трябва да се изработи по - подробна регламентация за самото провеждане на конкурса, защотов момента се откриват възможности за манипулации. Също - колкото и дискриминационно да звучи, според мен по най - късната възраст до която може да встъпи човек като съдебен помощник следва да е 30 г. Самата длъжност е такава, че предполага млади хора и развитие нагоре в судебната система след придобиване на опит. Не да се наместват с връзки 50 годишни кифли, за да си вдигнат пенсиите след време, а млади и амбициозни хора да стоя без работа, защото няма стаж.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: Конкурс за съдебни помощници в Административен Съд - Варна

Мнениеот maunkata » 18 Мар 2011, 13:36

Чух, че във ВКП за прокурорски помощник бил избан човек, който дори не благоволил да отиде на интервюто.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron