начало
Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд

адвокатски изпит ноември 2010г.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот milf69 » 02 Дек 2010, 22:11

Уважаема iliqna, много си нервна - сигурно си незадоволена - разбирам, че добре работиш с ръцете щом си изписала само 2 листа, т.е. добре работиш и с устата! А изпита трябва да се провежда по адвокатски колегии - виж наредбата, ако имаш време !
milf69
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 02 Дек 2010, 19:29

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот DEKAH » 02 Дек 2010, 22:18

Предлагам да спрете.

Не отива на юристи да се ядът така по форумите.

Изпитът е факт. Правилата са факт. Отношението и късането - също.

Или играеш по правилата докато не успееш, или атакуваш тези правила. От празни приказки няма смисъл.

НИКОЙ не може да ме убеди, че от 700 юриста, при такъв елементарен изпит, едва 7-8 % са достойни да стигнат до устен.

Каквото и да пишете тук няма да промените нищо. Или ще се действа по правилата или ще се атакуват. Решавайте сами. Никой не трябва да решава вместо вас.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот iliqna » 02 Дек 2010, 22:25

[quote="milf69"]Уважаема iliqna, много си нервна - сигурно си незадоволена - разбирам, че добре работиш с ръцете щом си изписала само 2 листа, т.е. добре работиш и с устата! А изпита трябва да се провежда по адвокатски колегии - виж наредбата, ако имаш време ![/quot

Абсолютно доказателство, че този изпит е необходим!
iliqna
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Апр 2010, 17:01

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот monz67 » 03 Дек 2010, 02:49

да, не отива на юристи такова отношение...

Инспекторе, колегата ме изпревари...
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот Sahiba » 03 Дек 2010, 13:19

хм тука е супер забавно...

Ако не се лъжа издържалите изпита са около 150-160 човека от 700, което прави около 22-23 %.
За мен този резултат е повече от нормален, дори е висок!

Успех на всички (взелите го в професията, неиздържалите в ученето!)
Sahiba
Потребител
 
Мнения: 309
Регистриран на: 15 Яну 2008, 11:28

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот milf69 » 03 Дек 2010, 14:29

Тук се подмятат няколко много компетентни в математиката професионалистки - пожелавам им успех на магистралата. Всичко се връща - и злобата и иронията !
milf69
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 02 Дек 2010, 19:29

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 07 Дек 2010, 21:06

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/12/0 ... igi.105731

Те - четете малко статистики и после приказвайте!
Аз не си съчинявам - това, което пиша са ФАКТИ!!!
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 08 Дек 2010, 14:10

... и още:

http://www.dnes.bg/obrazovanie/2010/12/ ... ici.105794

... и още:

http://www.dnes.bg/obrazovanie/2010/11/ ... eta.103291

... и:

http://www.dnes.bg/obrazovanie/2010/11/ ... hte.103151

И после пак обвинявайте "старчоците", че били не знам какви си ...
Погледнете се какви сте първо вие и после недоволствайте, драги ... "отличници"!
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот portokal » 08 Дек 2010, 14:38

Как съм пропуснала такава хубава тема! 8) Има да я четЪЪЪЪЪ...
Ковачев, че кво лошо има съдът и страните да си говорят за внучета? И аз да имам внучета, и аз така ще правя. 8)
Инспекторе, ти нали не си представяш хората, назначили по каквато и да било причина Калинка, да кажат нещо различно от: "ми тя се справи най-добре на конкурса"? ;)
Естествено, че корупцията все е за сметка на някои знаещи и можещи, не ти разбрах идеята - не искаш да кажеш, надявам се, че знаещ и можещ се нарича този, който който се оправя най-добре в условия на корупция.
Друг въпрос е дали оплакващите се са същите тези знаещи и можещи.

Иначе съм напълно съгласна, че най-често причините за неуспеха са в самия неуспял. Само дето могат да бъдат най-разнообразни. Трудното е не да осъзнаеш това като най-общ извод, а да идентифицираш самите причини и дела им в неуспеха. Така или иначе това не е по темата вече.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 08 Дек 2010, 14:56

Портокал, нека си говорят, ама не в съдебната зала, пред всичкото народ, народа станал, като влезли съдиите, па всички седнали и си тече съдебно заседание все пак. Баба адвокатка какво демонстрира с това? Че е френд със съдия от състава ли, що?
Извинявай, ама едно е с моя приятел Жорката от н-ския съд да изпием по бира навън или да си полафим в коридора на крак, ама в съдебна зала как ще ти прозвучи: ооо, Жорка, мараба, я дай ход на делото :D Никога няма да го кажа. Въпрос на възпитание и професионализъм. Нито на теб, ако попадна в твоята съдебна зала, няма да ти кажа (да приемем, че те познавам лично, макар да не е така): здрасти, Портокал, кво праим ся? Въпрос на уважение към институцията, към процеса и към самия мен ще бъде да започна с "уважама госпожо Председател, искаме това и това".
Повече няма да те убеждавам. Ако искаш, се съгласявай.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот Гост. » 08 Дек 2010, 15:03

inspectora написа:http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/12/07/bananovo-obrazovanie-decata-srichat-rastat-bez-knigi.105731

Те - четете малко статистики и после приказвайте!
Аз не си съчинявам - това, което пиша са ФАКТИ!!!


:) Инспекторе, моите извинения, но тук ще поспорим ( за останалото... си прав).
Не може да се вменява вина на учениците при тези промени на прехода въведени от ненормален( заставам зад думите си, но само луд може да избълва такава програма, а дваж по-луди са одобрилите я), които по мои наблюдения имат една единствена цел- да расте неграмотен народ.
Имаш ли идея колко се е променила методологията в образователната ни система? :) - справка можеш да направиш в сайта на МО.
Не са виновни децата! Просто отвори един учебник по български от първи клас и ще ахнеш, направи плавен преход към 5 и до 8 ще се убедиш защо и как се стигна до тези пагубни за нацията ни резултати.
Насложи и принципа на даскалите -" те ме лъжат, че ми плащат, аз ги лъжа, че работя" и ще установиш, че неграмотността е целен резултат, който каквото ще да пее.

Имам първокласник- взеха всички гласни букви за 15 учебни дни ( големи и малки). Следващите 15 са взели около 7 съгласни, но още с първата съгласна започнаха ....диктовки в училище. 8) Сега си диктуват цели абзаци от буквара. Абе може и аз да съм сбъркана, ама и това е лудо.
Да, математиката- след около месец обучение( дори не бяха взели числата до 10) решаваха уравнения. В края на първи клас ще чертаем отсечки...
В 10кл. ще излитаме в Космоса навярно.

Децата са най-удобният виновен, но не е тяхна вината за съществуващото състояние. Фактът, че такова е състоянието при последните 15 поколения вероятно радва някого, но е тъжно да видиш млад човек, който името си не може да напише без грешка.
Зависи от гледната точка, де- каквото се е целяло е постигнато.

п.п. :lol: аудиозаписите от съдебни заседания са извори... Не бе ми хрумнало, че могат да се ползват за наръчник в кулинарията или мостра- бримки от нечие плетиво.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 08 Дек 2010, 15:30

Поли,

Не виня тях /поне не само и единствено тях/, колкото и това да е в разрез с тезата ми, че всеки сам си е виновен за положението.

Просто констатирам факта на състоянието им! ... което в никакъв случай не ме радва ... напротив - тъжно ми е като ги гледам до къде са ги докарали /са се докарали самите те/ ... а още по-жалкото е, че не го осъзнават ... дори като поотраснат малко ...

Наясно съм и че това е целенасочена политика, но понякога човек трябва сам да осъзнава кое е правилно и кога го баламуркат /поне като поотрасне/ - мен също са ми промивали мозъка и са се опитвали по всякакъв начин да ме "уовчат" ... предполагам и теб и много други ...

Съзнавам и че на по-късен етап вече трудно можеш да се осъзнаеш какво ти се случва, но ... фактите са си факти ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот portokal » 08 Дек 2010, 19:34

inspectora & poli_g написа:"...това е целенасочена политика..."

Аз не вярвам много в световните конспирации. :oops:
Не мисля и че учебният материал трябва да е твърде лесен. Малко скептично гледам на охканията на родители (нямам теб предвид, Поли!) за това, колко ужасно сложни неща учат децата. Като бивша мързелива ученичка го казвам: колкото повече знания получават учениците, толкова по-добре, дори и на повечето почти нищо да не им остане в главите после. Аз лично съжалявам, че съм пропуснала да усвоя някои неща в училище навремето.
Това не значи училището да се превърне в място за мъчение. :!: Но пък не е и място само за забавление.
:D Не помня за колко време сме взели буквите, може би наистина по-дълго от сегашните първолаци, но помня, че и на нас ни диктуваха изречения още с първите съгласни. Даже помня едни изречения от учебната тетрадка: "Мама мие Симо. Олеле, сом!" (как да не си представиш, че сомът плува във ваната, където мама мие Симо :P).
Иначе децата не са виновни, разбира се. Децата от различните поколения са си едни и същи по рождение - въпросът е на какво ще ги научат вкъщи и в училище. :oops:

Ковачев, не знам - нямах предвид, че е допустимо залата да се превръща в махленски пазар, още по-малко заседанието да се води по махленски, но не бъди толкова строг към всяка разменена "излишна" приказка! :wink: Да не спорим, може и да не ни се различават чак толкова силно мненията.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 08 Дек 2010, 19:58

А, че аз не ща да споря. Просто няма какво да те занимавам с бабата-адвокатка, щото тя поведе по махленски нещата тогава, пък дори и да не съм обективен поради туй, че съм й обиден, пак ша я гърба, ако я набарам на сгода :D
Ако ти се чете, виж историята. То затова съм чувствителен на тая тема. Иначе ясно, че по човешки разменена дума извън протокола е нещо съвсем нормално. Не съм привърженик на строевата подтоговка в съдебно заседание с изревани команди :wink:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот donna » 09 Дек 2010, 02:04

Ковачев приеми ,че тоя бабиер е склеротирал ,изфирясал, изкукал и върви към склероза , та има спомени от детските си години кат са играли със съдията на народна топка и я ЗАБРАВИИИИИИИИИ!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 09 Дек 2010, 10:36

Злопаметен съм, Дона, кво да правя :D
Виждам, че празнуваш днес, затова: честито!
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот portokal » 10 Дек 2010, 12:50

И от мен честито, Донна, макар и на патерица!
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот amonev » 10 Дек 2010, 15:19

Честито на всички успешно положили адвокатския изпит, а на тези които не са или ще се явят тепърва на лято пожелавам успех :D

пп - имам събрани казуси, тестове и разработки по въпросите от конспекта. Ако има желаещи ще ги сортирам /сега са много файлове/, ще ги кача на някой файлов сървър и ще предоставя линк за теглене.
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот solaris_ » 28 Дек 2010, 15:04

В начина на проверката на писмените работи има субективен момент тъй като след това не може човек да провери по какви критерий е оценяван, а и не може да си види работата. Целта е да се пускат колкото се може по-малко хора според мен. Все подходящи.
solaris_
Младши потребител
 
Мнения: 97
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:20

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот gilz » 22 Апр 2011, 18:12

Колега amonev очакваме да качите наличната Ви информация, за да се подготвим този път по добре .
gilz
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Апр 2006, 13:33

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron