начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

конкурси в държавната администрация ....

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурси в държавната администрация ....

Мнениеот p_tpetrova » 27 Авг 2010, 22:07

eliana написа:
ivanovs написа:Колеги да сте безработни е по-малкото зло от това да се впишете като адвокати, както направих аз.


Не съм съгласна с колегата , не забравяйте ,че вече няма ограничения и ако сте вписани в българска адвокатска колегия , имате право да практикувате и в страните от Европейския съюз. Без пари не става естествено , но начини ще се намерят. Учете езици !!! Много колеги вече имат офиси в Гърция. Всяко начало е трудно.

Боже, в чужбина се гледа на българите като на цигани и на нищо друго. Гърците са мързеливи и може би само там може да се успее с отварянето на кантора, те бяха последна дупка на кавала в ЕС преди да влезем ние с Румъния и силно ме съмнява българин да си отвори кантора в др. европейска държава, която да е вървежна. Ние винаги ще сме втора ръка, където и да отидем. Не е необходимо да се лежи на това ухо че, ако в Б-я не се успее с правото, ще се успее в чужбина, забравете тази песен любовна и гледайте на нещата реално!!!
p_tpetrova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:51

Re: конкурси в държавната администрация ....

Мнениеот kinshasa » 11 Яну 2011, 13:32

Добър ден,
Съжалявам за вашето положение, но като юрист би трябвало да знаете, че имате право да обжалвате този конкурс? Предполагам не сте?
Крайно време според мен пък е това да свърши, а именно, че всеки иска някой друг да му свърши работата. Ох това, ох онова. Защо не сте се вдигнали още там да ви покажат резултатите на 30-ната човека?
Какво ви е виновна администрацията?
И най-малкото дете в БГ знае, че когато отгоре кажат се изпълнява, дори и в къщи (обикновено)тате каже, мама върши :-)))
Имате права - защитавайте ги.
Аз също пострадах от глупостите на назначените от ГEPБ, но сега си търся правата. Излиза ми скъпо, но вече минах половината път успешно.
Успех.
kinshasa
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 13 Апр 2007, 12:39

Re: конкурси в държавната администрация ....

Мнениеот flex » 14 Яну 2011, 12:23

Имам приятна колекция от "почетни" втори :))) места на конкурси ... от една община дори ми изпратиха 3 /три / листа протоколи ... считам идеята за обжалване на конкурс за безумна, при положение че винаги става дума за разлика с няколко стотни на интервюто - какво е станало там знаят комисията и арменският поп... виж, пред него можеш да обжалваш ....
flex
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2001, 19:08

Re: конкурси в държавната администрация ....

Мнениеот genius75 » 12 Авг 2011, 10:38

Нека да ви кажа как е от другата страна на барикадата...
Вчера бях в изпитна комисия, и кво да ви кажа.
От 50 кандидати, само 20 от тях можеха да се изказват с цели изречения.
От тези 20 кандидати, си харесах хора на пръстите на едната ми ръка.
Ще ме попитате защо.
Първо, в документите им имаше ужасни правописни грешки.
Например, саморъчно написано "Софийски унивирситет". Няколко пъти. Юрист.
Второ, липса на елементарни познания. Задавах лесни въпроси, подсказвах. То беше едно мънкане, ъ-къне, ми-кане, и всякакви други паразитни думи.
Трето, облеклото. За бога, хора, обличайте се прилично ! Бил могъл да видя и дъното на бикините през деколтето. А като се разкрачи едно момче с къси и широки крачоли на панталонките, на мен ми стана неудобно да му гледам косматите крака и да му гледам слиповете.
И последно, липсата на честност. На всички зададох един провокативен въпрос и всички ме излъгаха. Чест му прави на един господин (учител по физическо, между другото), който имаше смелостта да каже, че би напуснал ако му предложат по-високо възнаграждение.
Така, извода е за вас.
Избрах хора, които ми се сториха надъхани за работа, избрах усмихнати млади хора. Без връзки. Не че не ми се наложи да си изключа телефона за два дни поради обаждането на непознати "роднини", но кандидатите не бяха с връзки и днес всички ги извиках и те бяха щастливи. Повтарям, без връзки. Млади, току що завършили момчета и момичета, юристи. Дано да съм направил верния избор, но времето ще покаже.
Всичко това, го написах не щото да се намирам на работа, но да ви кажа че никак не е достатъчно просто да сте завършили, а да имате амбиция и никога, ама никога да не се отказвате. И ако нещо не ви харесва в някой конкурс, не да пишете по форумите и да изразявате недоволство. Това е робска психика. А се борете и обжалвайте конкурса. Това е. Желая на всички млади хора, успех.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron