начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 19 Авг 2010, 15:55

Ами за държавните си имах стабилна основа от семестриалните и само систематизирах. Аз подробностите си знаех и преди да започна подготовката, а тогава само структурата на въпроса си изградих и най-важните неща. За да не пропусна нещо важно в изложението си. Определение-правна регламентация-същността на нещата-изключенията-мнения на отделни автори-съдебна практика.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот vanyasc » 19 Авг 2010, 16:00

Bobi_vasilev - относно намекването - НЕ, не намеквам, че си се класирал по "другия" начин. Напротив - даже трима мои познати и колеги също са класирани и то със сигурност го дължат на много упорит труд и много четене! Искрено те поздравявам за успеха и ти пожелевам такъв и за напред. Определено смятам, че РП в цяла България имат нужда от можещи, четящи, умни хора като всички вас. И най-вече - от хора, които ЩЕ работят! Още веднъж - успех!
vanyasc
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 13 Юни 2007, 13:27

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 19 Авг 2010, 16:18

Искрено благодаря vanyasc :D
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот mishi_83 » 19 Авг 2010, 16:19

bobi_vasilev написа:Благодаря колега absurdum. Да от момента когато кандидатствах в университета до днес винаги съм действал движен от мечтата си и твърдо убеден, че човек може да постигне всичко което желае, стига да го иска истински и когато се подготвя да влага душата си. Това неминуемо се отплаща. Относно чисто техническите аспекти на подготовката ми се опасявам, че едва ли мога да ти кажа нещо необичайно- целта беше поставена преди много години, изчаках да обявят конкурс......... след което всичко беше много четене. Четене на всичко, което се предлага от различните автори( Стойнов, Гиргинов, Чинова, Манев, Р.Марков, Ст.Павлов), и на съдебна практика, като задължително четеш и препрочиташ всички важни тълкувателни решения и постановления на ВС и ВКС. Някои от тях, например относно кражбите и длъжностните присвоявания са изключително полезни........ Относно процеса четох всичко което можах да намеря от М.Чинова. мятам, че тя пише великолепни неща а труда и "Новите положения в досъдебното производство по НПК" смятам, че е просто задължителен да се знае наизуст. И най-важното- ако искаш да имаш шанс абстрахирай се от всички глупости, че изпитите били нагласени, че се купували и не знам си какво. Аз с очите си видях, че на този конкурс не беше така. За това не се поддавай на подобни внушения, които само ще те демотивират. Знам, че не е много възпитано да се дават съвети, но ако ме послушаш за всичко което написах ще успееш. Ще видиш. А повярвай чувството да постигнеш нещо за което си се трудил с години е просто неописуемо. Мина вече месец от тогава а аз още се чувствам като на сън и кипя от радост. пожелавам ти един ден да изпиташ това. Вярвай и се бори. ВСИЧКО МОЖЕШ


Посъкратих малко поста, но исках само да кажа, че след като го прочетох, останах с убеждението, че все едно аз съм го писал :lol:
Разбирам те напълно какво ти е коствало, за да достигнеш до тук, така че сега заслужаваш да се радваш на постигнатия блестящ резултат - без да обръщаш внимание на злобните подмятания и намеци!
Дано да се видим на началното обучение - бих се радвал да се запозная с човек като теб!!!
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 19 Авг 2010, 16:21

:D благодаря. и аз ще се радвам. и без това така ми липсват студентските години, че чакам с нетърпение
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот pogled » 19 Авг 2010, 17:32

Ковлега bobi vasilev, благодаря за отговора. Виждам, че въпросните съпоставки са нужни при подготовката и представянето на конкурса, така че ще го имам предвид, ако се явявам на следващ такъв.
Радвам се, че ти, както и други колеги, които се изказаха във форума, споделят несъглесие относно начина на балообразуване в тези конкурси. Защото участниците в него сега не са равнопоставени. Има много причини, поради което един току-що завършващ юрист може да си вземе държавните изпити с по-малко от 6. Но това не го прави по-ниско качество юрист.
Изненадвам се обаче и по-скоро е интересно за мен да споделиш, защо смяташ, че за подготовката по ГПН е нужно по-малко време от тази по НПН?
pogled
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 03 Май 2010, 16:39

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 20 Авг 2010, 09:06

Аз лично употребих 3 пъти повече време за подготовката за съдийския в сравнение с подготовката за прокурорския. Ама колегата Боби Василев явно се е целил основно в прокурорско място.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот j.k » 20 Авг 2010, 17:30

Колега maunka, интерактивният метод, по който сте се подготвяли, показва само, че имате феноменална памет - качество, с което не всеки може да се похвали, и качество, дарено от природата. За останалите остава къртовския труд да се запомни всичко, предлагано от "морето на правото", водещо не в редки случаи до умопомрачение. Юридическата професия е трудна, но трябва да се упражнява с лекота, иначе може да убие психиката...Така че, изобщо не се замисляйте за чужбина, Вашето място е тук, в България, и то на съдийското поприще...Завиждам...малко...е, може би много...
j.k
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 25 Яну 2005, 17:41

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 21 Авг 2010, 15:52

Не основно а само в него. Аз също мисля колега maunkata, че си умен и способен и съдебната система само ще спечели от хора като теб и се надявам да не ходиш в чужбина а да останеш тук.
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 23 Авг 2010, 09:36

dodinka включи си личните
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 30 Авг 2010, 15:00

alex766 i dodinka, включете си личните, за да ви отговоря
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот alex766 » 30 Авг 2010, 19:48

Вече са включени.

Благодаря ;)
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 02 Сеп 2010, 10:40

Гледайте, колеги, поизпатили хора какво пишат:"

* Докладвай
* Отговори с цитат

Re: конкурси в държавната администрация ....

Мнениеот ivanovs на 21 Авг 2010 10:15 am
Колеги да сте безработни е по-малкото зло от това да се впишете като адвокати, както направих аз.За жалост малко не ми достигна на последния конкурс за младши магистрати и май ще продължа с мъките.Миналото лято след като изкарах изпита за адвокати се вписах в АК-Пловдив.Положението е страшно-университета бълва всяка година армия от юристи които няма какво да работят и се вписват като адвокати или отиват в някоя кантора на познат и упражняват дейност без да са вписани.Тарифите за ЕТ вече са под 50лв а за ООД 70-80.Как ще се хване някой да му регистрирам фирма по тарифата, като някой взема 2-3 пъти по евтино.Така е и с изготвянето на договори и други книжа.До тук само съм давал пари за такси вписване, наеми,осигуровки и членски внос.Осигуровките като гледам масата колеги въобще не ги плащат, предпочитат членския внос защото вече има 10-ки изключени защото нямат 20лв да си внесат в колегията!
Задлъжнял съм вече към кой ли не сигурно едно 4000-5000лв.А мои съученици които след като завършиха средното си образование отидоха да берат ягоди в Англия, вярно след 7-8 години къртовски труд, имат по 2 апартамента и само от наеми прибират 700-800лв на месец, а аз съм с едната диплома и дългове от близо 5000лв.
Не търся проблема в държавата, нито се оплаквам.Явно така се получава когато, тук ще цитирам единия ми съученик "всички искаме да сме натъкмени в офисче с климатик и родителите ни да казват, моя син/дъщеря е юрист" :P
Вече ми е смешно даже, но е абсолютен факт.Не мога и да се отпиша защото и за това пари искат.
Знам че сега някой ще каже чакай, трябвало 5-10 години да ми тръгне практиката, но през тези години дълговете се трупат, а времето си върви.Хващането при някой адвокат също е с много връзки, а и в Пловдив има 2-3 кантори които вземат помощници, а кандидатите са повече отколкото на митницата.

ivanovs

Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юли 2010 12:39 pm

Върнете се в началото

* Докладвай"
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот j.k » 02 Сеп 2010, 17:55

Това наистина е много страшно! А, като се замисли човек, защо ли е трябвало да учиш като луд, да забравиш що е ден и нощ, да се отдадеш изцяло на правото, пропускайки животът да отлита покрай теб, забравяйки за семейство, роднини, приятели...И тъй като щастливите ти мигове са били така малко, чак накрая разбираш, че в душата ти е останала само една тъга, непрестанно задълбочаваща се, но разбираш и по-страшното, че си жертва на правилата на живота, диктувани от други...Изход? Всеки сам преценява...
Последна промяна j.k на 06 Окт 2010, 20:04, променена общо 1 път
j.k
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 25 Яну 2005, 17:41

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 03 Сеп 2010, 08:59

А всички действащи магистрати, които познавам, са или алкохолици, или в дълбока депресия. Едно е ясно, относително добрата заплата, която взимат, не ги е направила щастливи. Много жалко, че в България мислещите хора, които притежават и съвест, са обречени на жалко съществуване.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот j.k » 03 Сеп 2010, 13:25

Жалко!!!
j.k
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 25 Яну 2005, 17:41

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот jivko_stoev » 29 Дек 2010, 20:18

Здравейте бих искал включвам се малко късно в този разговор ,но все пак искам да попитам как точно да се подготвя за писмения изпит с казуса за младши прокурор и дали ще бъде възможно вече станалия младши прокурор bobi_vasilev да ми предостави разработените теми по конспекта ? Ще бъда изключително благодарен !!!
jivko_stoev
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Окт 2008, 18:46

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот winnerbg » 02 Яну 2011, 20:47

maunkata написа:А всички действащи магистрати, които познавам, са или алкохолици, или в дълбока депресия. Едно е ясно, относително добрата заплата, която взимат, не ги е направила щастливи. Много жалко, че в България мислещите хора, които притежават и съвест, са обречени на жалко съществуване.


"Където царува силата, там законът е безсилен." - Менандър!
Тази поговорка обяснява защо магистратите ни са алкохолици и гълтат антидепресанти. maunkata не без основание е толкова колеблив в своето решение. Когато си на страната на слабия не те чака нищо добро!
Говори, за да те видя! - Сократ
winnerbg
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Дек 2008, 18:17

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот flex » 14 Яну 2011, 12:46

ralitsarbg написа:
И както казва Рон Кларк "Работи упорито и ще се справиш блестящо". Аз за себе си вярвам в тази максима...

Най- вероятно този Рон е в щатите ... ние обаче сме тук , в БГ ... малко бягаме от правилата на местната подсъдност :)) тези приятни лозунги няма как да действат тук ... сори , както би казал Рон...
flex
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2001, 19:08

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 14 Яну 2011, 13:39

:shock:
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron