начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 13 Авг 2010, 12:00

В кое от двете по-лесно може да се израсте в йерархията? И да не те тъпчат много... Търся по-бързо израстване в кариерата, че не ми се виси на ниско ниво.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 13 Авг 2010, 12:02

Ходи ми се по служебни командировки, че е забавно и разнообразно, хи-хи-хи... Ама май само като се стигне във ВКП/ВАП/, ВКС/ВАС/ може да те огрее. Хем май там много-много дела не работят, а с други работи е занимават.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 16 Авг 2010, 19:14

alex766 ако ще се явяваш на конкурс за младши прокурор чети само конспекта по наказателноправни науки. Това ще ти е достатъчно. Що се отнася до тези тънки моменти с парите, връзките и т.н от сега ти казвам, че ако ще подхождаш с това мислене по-добре се откажи. Това първо не е вярно и второ демотивира. И не говоря наизуст. Аз спечелих на сегашния конкурс, беше ми първо участие и не съм разчитал на такива фактори. Който иска да вярва. Аз съм се зарекъл да не губя време да убеждавам никого в това. Мотивацията на човека зависи само от самия него. Или вярваш и се раздаваш докрай, за да постигнеш целта си, или нямаш вяра, не се трудиш достатъчно и се оправдаваш с липсата на връзки и пари. Смея да твърдя, че оценките ми и на казуса и на писмения бяха обективни. Комисията на устния или поне тази в която бях( председателствана от И.Сълов) изискваше да се знае, но беше обективна и коректна в отношението си. Повярвай ми, защото говоря от опит. Искрено ти желая успех, но..........................приготви се за много четене, страшно много четене. И много, много нерви. Всичко това обаче накрая ще ти се отплати. И то ако вярваш и не се поддаваш на пораженческо мислене
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот niamame » 17 Авг 2010, 08:38

Това с командировките го зарежи.Само някой и друг " умрял" семинар в София.
niamame
Младши потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Юли 2009, 16:39

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 11:50

Колега, проблемът е, че не си заслужава. В тази държава нищо не си заслужава.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 11:51

Колега Боби Василев, не разбираш ли, че не си заслужава? Заплатата е малка, нервите са безброй. И каква е равносметката?
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот viki06 » 17 Авг 2010, 12:46

Ами откажи се, колега, като няма смисъл.Убедена съм,че няма друг спечелил кандидат, който да споделя мнението ти -напротив ,съжденията ти в тази посока са меко казано дразнещи.
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот bobi_vasilev » 17 Авг 2010, 13:23

Абсолютно правилно. Извинявай колега, но не просто не споделям а недоумявам подобна позиция. В крайна сметка разбира се всеки решава сам за себе си, всеки определя мотивацията си, така, че макар да недоумявам виждането ти уважавам правото ти на собствено мнение. Мисля обаче, че щом мислиш така е по-добре да се откажеш, защото няма смисъл да вършиш нещо за което не си мотивиран. За мен прокуратурата е сбъдната мечта, колкото и наивно да звучи, и ако кажа че си заслужава ще е меко казано. Що се отнася до парите и нервите мисля, че в момента в БГ няма работа, която и да е добре платена, и да не е свързана с нерви и отговорности.
bobi_vasilev
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 20 Юни 2010, 10:48

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 15:35

Аз не че не искам да съм магистрат, ама ми се ще да не е в България. :shock:
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 15:37

Мисълта ми е, че всичко в България е сбъркано и опорочено и че държавата е отишла на кино отдавна.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 15:44

Ниската култура на населението, корупционните практики, липсата на производство, намаляването на населението/емигриралите будни българи/ и увеличаването на ромите и турците като процентно съотношение спрямо българите/а и не само като процентно съотношение/...не са ли достатъчни, за да ти се отще всичко?
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 17 Авг 2010, 15:46

Не че не ми харесва правото-харесва ми!!! Но в крива държава трябва да му казват КРИВО, а не право!
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот absurdum » 18 Авг 2010, 08:14

Здравейте,
Колега bobi_vasilev, много ми харесва казаното от Вас и особено "за мен прокуратурата е сбъдната мечта, колкото и наивно да звучи". До този момент познавам само един човек (от няколко години мл. прокурор), който е казвал нещо подобно. И смятам, че само с подобна настройка човек може наистина да живее живота си. Защото, когато хвърляш всичките си усилия, за да работиш нещо, за което нищо хубаво не се чува, и ти въпреки това го правиш, значи има все пак неща като призвание, кауза и т.н. Въпросния човек, за когото споменах, не е смачкан от прокуратурата, а напротив - работейки това което иска, е станал някак още по-силен и човечен. Той ми беше споделил, че е влязъл да учи право, защото мечтае да стане прокурор. И то в нашата държава. Вероятно, ако всеки подхожда с подобна страст към мечтите си и без да има корист в това, държавата ни би била различна... защото нейния облик е облика на хората в нея.
На колегата bobi_vasilev пожелавам всичко добро и мисля, че той е спечелил този конкурс не толкова заради ученето! Въпреки това ще се радвам, ако сподели как се е подготвил за тези конкурси, защото за мен някой мечти са все още далечни и все още несбъднати.
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 18 Авг 2010, 10:47

В България ВЕЧЕ НИЩО НЕ МИ ХАРЕСВА! Мислиш, че нещо е твоя мечта, но когато тя се сбъдне, откриваш, че пътят към постигането й ти е носел повече щастие. Ами след като сме сбъднали мечтите си-какво да правим по-нататък? Но след като сбъднеш мечтата си, откриваш, че си платил и твърде висока цена за нея!
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот absurdum » 18 Авг 2010, 10:57

Това за мечтите е хубава тема, особено може би за хора, които са сбъднали някой от своите и трявба да си направят равносметка сами за себе си. Но аз мисля, че няма мечта, която да е по-хубава от пътя към самата нея и за това не е виновна България, а самите ние. Иначе е възможно да живееш в "сито задоволство" (Чехов), но тогава...? А и свободата ти включва и правото да се откажеш...
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 18 Авг 2010, 11:03

Лошото е, че в момента имам страхотна оферта за чужбина, но ще предпочета да следвам мечтите си и няма да се откажа от магистратското място. Ама на подсъзнателно ниво това, че правиш такава финансова грешка, някакси измъчва.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот absurdum » 18 Авг 2010, 12:03

Не се учудвам - за мен също това е нормалния избор. Но какъв избор е това, когато така се терзаеш още от началото? Тогава няма ли да съжалиш още при първото разочарование. Не че е непоправимо, но все пак е хубаво да знаеш защо вземаш такова решение. Поне аз така си представям... Надявам се, че не престижа е това, което те блазни или разните командировки, защото...сам знаеш, вероятно по-добре от мен. Все пак можеш да си жертва само на себе си, а не на системата в която ще влезеш и за това няма да е виновен светът (или България, както искаш). Успех! Аз още правя планове да извървя твоя път (и пътя на всички останали, които са се явили на магистратските изпити) и рзбираш, че не те разбирам напълно (а според мен и мн. други хора).
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот contralegem » 18 Авг 2010, 12:45

maunkata написа: Ами след като сме сбъднали мечтите си-какво да правим по-нататък?

Как така какво правим, намираме си следваща мечта - стани главен прокурор и промени нещо в скапаната държава :)
А иначе винаги можеш да станеш барман в САЩ...
contralegem
Потребител
 
Мнения: 278
Регистриран на: 11 Сеп 2007, 16:18

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 18 Авг 2010, 12:46

Работата, за която имам възможност в чужбина, далеч не е барман...
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот contralegem » 18 Авг 2010, 12:54

Но не те кефи особено, иначе нямаше да се чудиш толкова. Много е важно да ти харесва това, което правиш - е, няма да си богат, но парите така или иначе никога не стигат.
contralegem
Потребител
 
Мнения: 278
Регистриран на: 11 Сеп 2007, 16:18

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron