начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот ralitsarbg » 15 Яну 2011, 23:19

При мен подейства, flex, но всеки има право да вярва в каквото си поиска.
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот kuzdov » 16 Яну 2011, 22:35

Навсякъде уважават и ценят мислещите, знаещи и можещи хора. Живял съм и съм работил с много хора от различни нации и навсякъде е горе-долу еднакво. Е, различно е цифровото изражение на признанието, но такъв ни е късметът :D .... Пожелавам на България и на себе си в частност, повече можещи и знаещи магистрати!
"Quis custodiet ipsos custodes?"
kuzdov
Потребител
 
Мнения: 299
Регистриран на: 19 Ное 2010, 20:47

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот govedo » 31 Мар 2011, 08:29

Колеги, до сега не съм се явявал. Разкажете как минават нещата. А ще има ли скоро конкурс? Чувам, че незаетите щатни бройки щели да бъдат блокирани. Има ли такова нещо?
govedo
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:26

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот valeri756 » 19 Апр 2011, 19:34

Не съм чувал за блокиране на незаетите щатни бройки, а и не е логично да се случи. Конкурса е в две части-1. писменна и при оценка над 4,50-2. устна. Решава се казус, за който трябва да си много подготвен, т.е да си чел достатъчно /това е по моите впечатления/, след това чакаш шанса и късмета ти да са на твоя страна по едно и също време, стигаш до устен, доколкото си спомням 5 членна комисия ти задава въпроси по целия конспект, отново се молиш на шанса и късмета и си ти- сега вече очакваш 9 месеца в НИП. Как ще бъдеш оценен е сбор от това какво ще покажеш- важни са не само знанията, но и изказ, логическа мисъл и харизма. Късмет през април 2012г. :D.
valeri756
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 19:25

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот jivko_stoev » 25 Апр 2011, 23:24

Простете ,че се намесвам така в разговора , но бих искал да попитам ,какво ви е мнението за тези теми,които накои хора предлага в интернет, като гарантират,че били разработени по конспектите за мл съдии и мл прокурори? Въобще може ли да се ползват като помощен източник или е чисто хвърляне на празни пари ?
jivko_stoev
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Окт 2008, 18:46

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот valeri756 » 09 Май 2011, 19:26

Не се занимаваи с глупости. Тези лекции са загуба на време и пари. Чети си учебниците. Късмет
valeri756
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 19:25

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот jivko_stoev » 09 Май 2011, 22:06

Благодаря за информацията , но все повече започвам да се отчайвам от ситуацията по отношение на провеждането на конкурси за мл съдии и мл прокурори , а и с новия з-н за Изменение и допълнение на съдебната власт бях чел ,че щели да намалеят бройките
jivko_stoev
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Окт 2008, 18:46

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот govedo » 16 Май 2011, 16:28

"Късмет през април 2012г. :D." е написал колегата. Тогава ли ще бъде конкурсът? За младши ли ще го обявят? Да не го пуснат за първоначално? Как се определя какъв да бъде видът на конкурса?
govedo
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:26

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот valeri756 » 17 Май 2011, 19:26

С промените в ЗСВ се сложи край на очакването, КОГА ще е конкурсът за първоначално назначаване на младши магистрати. Сега конкурсът ще се обявява януари, а ще се провежда през април. :D
valeri756
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 19:25

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот jivko_stoev » 17 Май 2011, 21:49

Това звучи много добре, а дали ще има промяна в начина на оценяването? До този момент се вземат и оценките от държавните изпити,ако не се лъжа, а някъде в законопроекта на ЗИДСВ ,че ще се вземат предвид само оценките от устния и писмения изпит ,а тези от държавните изпити няма да влизат в балообразуването, правилно ли съм разбрал valeri756? Благодаря предварително за отговора :)
jivko_stoev
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Окт 2008, 18:46

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот valeri756 » 21 Май 2011, 09:10

Извинявай, че забавих отговора. Съвсем правилно си разбрал. Вече не се вземат оценките от държавните. Балообразуването е от писмен и устен, държавните се вземат при равен бал, което по мое мнение няма да е рядко явление :D
valeri756
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 19:25

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот ragazo » 21 Май 2011, 13:13

Равните балове въобще не са рядкост. Да не кажа голяма дума, ама почти всеки трети е с равен бал. Това е поради простата причина, че оценяването е до 0,25 стотни. При равни ще гледат държавните, а когато в огромния случай и след държавните баловете пак са равни - отново ще гледат оценките от следването.
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот govedo » 26 Май 2011, 12:56

Тоя пък-maunkata, не бил наясно с желатията си... Аз съм наясно, ама не зная как да ги постигна. Не съм се явявял до сега, кажете как стават нещата!
govedo
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:26

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron