начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпит за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 12 Дек 2010, 11:47

Здравейте колеги, взех изпита. Сега е лесно да кажа, че е минал лесно но преди него бях се претиснил. Добре, че отидох и само един съвет към явяващите се в бъдеще, синтезирайте нещата и не четете от някакви разширени лекции, само най-важното от въпроса. Много здраве на всички
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот d_q_d » 12 Дек 2010, 13:48

Колеги, планирам да се явя на изпита за придобиване на юрид.правоспособност през януари мес. 2011 г. В Окръжния съд, от където служебно трябва да ми пратят документите ми отговориха, че все още не са ясни датите за самия изпит, поради което няма как да изпратя документи, защото няма да има как да попълня графата за януарските дати. Четейки заповедите на министъра от предни месеци виждам, че срокът за подаване на документи за явяване обикновено изтича на 22-23 число на месеца, предхождащ месеца за явяване. Но самите дати се определят със заповед на министъра едва няколко дни преди самия изпит. Но тогава срокът за подаване на документи вече е изтекъл. Тогава, как да пратя в срок (до 22 декември) документите, посочвайки в тях януарските дати, при положение, че те не са определени?!
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот galimaciq » 13 Дек 2010, 11:39

d_q_d написа:Колеги, планирам да се явя на изпита за придобиване на юрид.правоспособност през януари мес. 2011 г. В Окръжния съд, от където служебно трябва да ми пратят документите ми отговориха, че все още не са ясни датите за самия изпит, поради което няма как да изпратя документи, защото няма да има как да попълня графата за януарските дати. Четейки заповедите на министъра от предни месеци виждам, че срокът за подаване на документи за явяване обикновено изтича на 22-23 число на месеца, предхождащ месеца за явяване. Но самите дати се определят със заповед на министъра едва няколко дни преди самия изпит. Но тогава срокът за подаване на документи вече е изтекъл. Тогава, как да пратя в срок (до 22 декември) документите, посочвайки в тях януарските дати, при положение, че те не са определени?!

Колега, имам абсолютно същия проблем. Остава ни да чакаме. Някой ако има информация, нека сподели.
galimaciq
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Ное 2009, 13:14

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот d_q_d » 14 Дек 2010, 11:32

На мен адм.секретар на съда ми обясни, че досега обикновено двкември месец от министерството им пращали програма за изпитите за цялата следваща година и на базата на нея желещите вписвали датата на изпита в документите си преди тя да е официално утвърдена със заповед на министъра. Но сега все още нищо не са получили. И аз трябва всеки ден да звъня до съда, за да питам. По другите Окр.съд-ща също няма получена такава програма доколкото съм питал колегите. Ами, явно просто ще чакаме... Но се опасявам, че ще изготвят и пратят програмата на или след 22 или 23-ти декемрви, а после януари месец ще излезе заповед, че крайният срок за подаване на документи е 22-ри (23-ти), а кандидатите, подали след това, няма да се допускат. Ама аз тогава ще отида на самия изпит, да видя как ще се проведе без нито един кандидат?! Знам, че звучи налудничаво, но аз вече просто очаквам абсолютно всичко...
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот d_q_d » 16 Дек 2010, 16:21

Колеги, януари месец изпит за правоспособност нямало да има - адм.секретар на Окр.съд ми обясни, че първата дата щяла да е някъде около 8-10 февруари 2011 г. Същото им обясниха и от министерството като се обадих да питам за всеки случай.
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот soni_tt » 16 Дек 2010, 20:55

Колеги, вярно е че януари месец няма да има дата. Все още не се знае и дата за февруари. Няма я още заповедта по Окръжните съдилища. Ще чакаме
soni_tt
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Фев 2006, 18:27

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот galimaciq » 17 Дек 2010, 18:07

Колеги, при това положение срокът за подаване на документи би трябвало да е до 22-23-ти януари?
galimaciq
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Ное 2009, 13:14

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот minerva » 18 Дек 2010, 16:45

Колеги, на мен админ. секретар на съда ми обясни същото, все още няма определени дати и не е сигурно дали въобще ще има изпит през януари, но ми каза, че тя щяла до 22-3 декември да изпрати документите на стажантите, които са оставени при нея.
minerva
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Ное 2007, 16:59

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот d_q_d » 07 Фев 2011, 15:12

Колеги, вече има едва 3 дни до обявените за 10 и 11.02.2011 г. дати за изпита за правоспособност, а поне в интернет аз не съм видял да има издадена заповед на министъра, указваща кои са допуснатите и недопуснатите кандидати. Възможно е да съм пропуснал нещо въпреки, че гледах внимателно, затова, ако знаете нещо повече във връзка явяването, моля споделете?
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот galimaciq » 08 Фев 2011, 08:50

galimaciq
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Ное 2009, 13:14

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот soni_tt » 10 Фев 2011, 09:48

Колеги, ако днес някой се е явил на изпита нека сподели как минава. Една ли е комисията? Ние сме утре и сме над 170 човека
soni_tt
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Фев 2006, 18:27

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот insconsultbg » 15 Фев 2011, 17:36

Моля, някой колега да сподели впечатленията си от изпита, провел се през месец февруари за придобиване на юридическа правоспособност?!

Поздрави!
insconsultbg
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 14 Юли 2010, 10:06
Местоположение: София, Пазарджик

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот jumz2003 » 17 Фев 2011, 14:19

Ето впечатления- от около 170-180 души не видях нито един, който да не го е взел! Само дето чаках 3 часа да влезя и хвърлих много пари за престоя ми в София. Изпитващите комисии са много свестни- виждат ако се притесниш и ти подават въпроси. Любопитното е, че питат всички какво искаме да работим по специалността :) И като цяло самия изпит е около 5 минути.
P.S. Само едно допълнение, от което аз имах нужда да ми се каже- изпитът беше в сградата на президентството, само че в съседния до парадния вход. Там нашето министерство ползва някакви помещения мисля. Все пак е хубаво да се провери в нета предварително, за да не се окаже, че е сменено местоположението отново :wink:
jumz2003
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Авг 2008, 13:30

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот insconsultbg » 23 Фев 2011, 18:07

Благодаря ти за инфото колега!
insconsultbg
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 14 Юли 2010, 10:06
Местоположение: София, Пазарджик

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот gala » 24 Фев 2011, 19:59

Ами явно сте малко тези които наистина карат стаж. Не искате да купувате уиски на садиите горките с по 1000 лж на месец, чакате.
Аз не сам на вашето дередже ма....кой кара стаж в тва гладно време?
gala
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Яну 2002, 20:01

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот insconsultbg » 07 Мар 2011, 20:02

Колеги, някой да има информация за предстоящия изпит за правоспособност за месец март...?! 7 ми е а няма заповед на министъра...?!
insconsultbg
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 14 Юли 2010, 10:06
Местоположение: София, Пазарджик

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ungareca » 10 Мар 2011, 08:47

09.03.2011 г - Министърът на правосъдието издаде заповеди № № ЛС-И-97 и ЛС-И-98 от 08.03.2011 г. за провеждане на изпит за придобиване на юридическа правоспособност
ungareca
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2010, 13:43

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот insconsultbg » 10 Мар 2011, 13:23

Да, вече е публикувано, но едва вчера....нищо, успех на всички, които ще се явят!
insconsultbg
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 14 Юли 2010, 10:06
Местоположение: София, Пазарджик

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот krisi2020 » 22 Апр 2011, 16:03

Здравейте! Реших да драсна няколко реда за да споделя впечатлението си от изпита за тези, на които им предстои.Аз се явих на 07.04.2011г.Както са споменали колегите по-горе, изпита наистина минава леко.Теглиш си едно въпросче и сядаш да мислиш(имаш около5-10 мин.) след което сядаш пред комисията.Наистина се иска най-важното , че даже и не се стига до края на въпроса но се задават и няколко допълнителни въпроса.Нещо което ме притесни беше, че и аз знаех, че не късат но предните две колежки пред мен ги скъсаха!Вярно, че им беше зададен елементарен въпрос на който не можаха да отговорят и често казано не знам как са си взели държавните изпити изобщо.Като цяло наисина не е трудно и подготовката по нормативните актове е напълно достатъчна.Успех!
krisi2020
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2011, 15:50

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mindpray » 07 Окт 2011, 14:18

krisi2020,ще можеш ли да си вкл.личните съобщения да те попитам нещо за стажа...Благодаря ти предварително!
mindpray
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2007, 15:30

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron