начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Изпит за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот aliena82 » 16 Май 2012, 11:40

Здравейте ,искам само да попитам има ли някаква промяна в конспекта за изпита и в самият изпит ,гледам ,че последното мнение е от миналата година ,рових се ,но не намерих нищо.....само че разбира се от "познати "разбрах,че може да имало някакви промени ,ако някой по-скоро се е явил ,може ли да сподели ,моят изпит е др месец....благодаря предварително.
aliena82
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Окт 2010, 14:39

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот oneinamillion » 08 Юни 2012, 13:39

Здравейте, бихте ли споделили как минава изпита за придобиване на юридическа правоспособност, моля? Доколкото ми е известно днес (8 юли 2012 г.) се е провел такъв. Благодаря предварително!
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот e_evit » 30 Ное 2012, 02:46

Здравейте .
Предстои ми завършване на стажа за правоспособност към СГС , но искам да се явя не на предстоящата дата на изпита ами на следващата . Възможно ли е да прескоча една дата и да подам заявление направо за следващата ?
e_evit
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2012, 02:41

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот nikol52100 » 30 Ное 2012, 12:08

да
nikol52100
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 03 Фев 2009, 22:01
Местоположение: Казанлък

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот nikol52100 » 03 Дек 2012, 01:09

e_evit написа: Възможно ли е да прескоча една дата и да подам заявление направо за следващата ?

Не сте си включил/а личните съобщения, затова Ви отговарям тук.
Не пречи да си подадете заявлението в срок, но в него ще посочите датата, която Ви е удобна за явяване на изпита.
nikol52100
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 03 Фев 2009, 22:01
Местоположение: Казанлък

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Дек 2012, 15:01

Здравейте, темата е дискутирана безброй пъти, но и аз ще попитам- как минава изпитът?
Чета основно по нормативните актове, но със сигурност не успявам да запомня всичко на 100 %. По всеки въпрос мога да развия тема от около страница, само с основните акценти. Някои казват, че минавало много лесно, но чувам и за върнати колеги, а не мога да си представя, че има такива отишли без всякаква подготовка.
Ориентирайте ме моля, какво ме очаква. :)
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот amonev » 04 Дек 2012, 10:03

От теб се очаква да се подготвиш, пък каквото е писано това ще стане. :D
Е ли правото право?
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 04 Дек 2012, 11:11

Да, подготвям се, и се надявам да имам късмет, защото не само знанията решават изхода от един изпит.
Все пак искам да съм ориентирана и в отношението на комисиите, защото колкото и да чета не мога да преценя достатъчно ли е.То винаги може и още, но поради малкото време не се задълбочавам кой знае колко.
Връщат колеги, които не казват и думичка по въпроса или говориш 15 мин.и пак те връщат?
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот amonev » 05 Дек 2012, 11:25

Връщат само тези, които незнайно как са завършили право. Изпита е много лесен, не се притеснявай. :D
Е ли правото право?
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 10 Дек 2012, 13:44

:D Ами не мога..... притеснявам се страшно много. Колегите около мен ми се смеят, но здраво съм се шашнала.От притеснение ще забия и ако кажа 2-3 изричения пак ще е добре.
Датите за изпита са на 13 и 14 декември, аз съм на 14-ти, ще съм много благодарна ако някой минал на 13-ти сподели впечатления.
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот teogeo » 10 Дек 2012, 13:54

amonev написа:Връщат само тези, които незнайно как са завършили право. Изпита е много лесен, не се притеснявай. :D



... а те са страшно много. Уви, студентите - юристи се притесняват страшно много от изпити, при които не се минава с "царски пищови", преподавателят не си вдига вестник пред очите или темата не е оповестена от месеци предварително. Хеле пък ако изпитът е устен - УЖАСТТТТ...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 10 Дек 2012, 15:12

teogeo написа:... а те са страшно много. Уви, студентите - юристи се притесняват страшно много от изпити, при които не се минава с "царски пищови", преподавателят не си вдига вестник пред очите или темата не е оповестена от месеци предварително. Хеле пък ако изпитът е устен - УЖАСТТТТ...


Аз пък винаги съм предпочитала устните изпити. Можеш да обосновеш отговорът си, да изложиш някакво мнение, имаш контакт с изпитващия.
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 13 Дек 2012, 15:41

Днес е първата дата от последният за тази година изпит за придобиване на правоспособност.
МОЛЯ, някой явил се днес да изкаже впечатления.
Благодаря.
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mindpray » 31 Яну 2013, 16:38

Подали документи за явяване през месец февруари има ли ?:)
mindpray
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2007, 15:30

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mims_ad » 08 Фев 2013, 16:15

Аз съм подала документи за Февруари.Чакам заповедта за датата. :D
mims_ad
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2012, 23:59

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mindpray » 08 Фев 2013, 21:49

Заповедта е публикувана в сайта!:)
mindpray
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2007, 15:30

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mims_ad » 09 Фев 2013, 18:21

Аз съм на 15-ти.Ще се радвам ако някой минал на 14-ти сподели мнение.
mims_ad
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2012, 23:59

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот aliena82 » 13 Мар 2013, 13:21

Имам следния въпрос ,след 18и този месец трябва да си взема удостоверението ,не съм платила таксата ,а съм от Бургас и нямаме клон на БНБ тук ,ако отида на 18ти да платя в София веднага ли си взимам удостоверението ,ако не има ли начин да преведа парите от някоя банка в Бс .........идеята ми е да не се налага да спя в Сф за него(дали са готови предварително)?
aliena82
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Окт 2010, 14:39

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bella89 » 17 Мар 2013, 14:15

Здравейте. През месец октомври 2012 г. приключих със стажа в съдебната система. Книжката ми е заверена, но нямам акт за напускане на длъжността стажант-юрист, а такъв се изисква при подаване на документите за изпита пред МП. Адм.секретар на ОС ми каза, че не е проблем да ми го издаде такъв при подаване на документите за изпита. Дали е така или са пропуснали още октомври да ми издадат такъв и проблем ли е това. Другото, което ме притеснява е, че поради обективни причини, изпит ще държа юни месец, т.е близо 8 месеца след стажа. Има ли срок, в който трябва да положа изпита за правоспособност? Благодаря предварително.
bella89
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2013, 14:07

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот studentpravo » 22 Апр 2013, 21:19

Колеги, къде могат да се открият добре разработени, синтезирани и надеждни лекции, съобразени с действащото законодателство и развити съобразно предоставения конспект за 2013г.? Налични ли са на пазара помагала или сборници, каквито например има за държавните изпити, които да ни послужат като основно средство за подготовка за изпита за юридическа правоспособност?
studentpravo
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Май 2012, 10:50

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron