начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот silvena1 » 25 Май 2010, 14:08

Има обявен конкурс за 2 бр.'Компютърен оператор , изпълняващ деловодни функции ' в Районен съд Бургас,но искам да ви кажа-не се надявайте!!!Това за мен е една пълна пародия и подигравка с надеждата и труда на хората които кандидатстват.Истината е че на 26.05 е втория етап от конкурса-днес е 25.05,съответно още няма нито списък с допуснатите до конкурса,нито някакъв час.....нищо! За мен това означава , че този конкурс е предварително нагласен и то толкова тъпо,че няма и докъде.Кой ще може да се яви веднага,или някой безработен или някой,който си работи в самия съд :idea: разбирате ли за какво става реч?! Това са места които се създават за определени хора,които може би или искат да си сменят работното място или някои нови момиченца-дъщери или племеници на някой съдия.Много съжалявам аз завърших миналата година Публична администрация,винаги съм била много респектирана от институцията на съда,но в момента в който пред мен излиза една реална възможност да се докажа,като започна работа по специалността си аз съм толкова разочарована , че няма накъде повече.Моля ви поне не залъгвайте обикновените хора,че ще зависят от собственото си доказване-не е така,ние даже нямаме възможност да стигнем до такъв етап.Конкурса е направен по този начин с цел да не се занимават с много хора и просто да си направят процедурата,пък резултата е ясен.Просто съм много ядосана,защото това е институция която трябва да дава пример за това как се организират подобни неща и как се провеждат,а всъщност е точно обратното,явно е че дават най минимален шанс за доказване-всеобща тайна е,че там не се назначават случайни хора,но моля ви ,поне го правете малко по-прикрито,не се подигравайте в очите ни! :!:
silvena1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2010, 13:48

Re: Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот sunshine_75 » 27 Май 2010, 07:24

Простете, че се намесвам в темата... Нямам идея как е организиран конкурса, дали е за този или онзи. Но Вие сте компютърно неграмотна - има елементарни правила за писане на компютър, че и правописни, които Вие явно не знаете или поне не сте спазила... Преди запетая не се оставя интервал, а след нея; след точката също се оставя интервал...Подлогът все още се членува с пълен член, след "моля Ви" се слага запетая, единични кавички в българския език няма... Не знам къде сте завършила, каква точно Ви е специалността, но Вие, само лично според мен, сте негодна да изпълнявате трудовите функции да "компютърен оператор, изпълняващ деловодни функции". Изводът си градя от съобщението Ви - като стил, като съдържание. Работете върху себе си. Само така ще успеете - не е 100%-ова гаранция, но е поне един добър залог за успех, какъвто Ви пожелавам да имате.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот silvena1 » 27 Май 2010, 08:40

Много Ви благодаря за компетентното мнение.Не се правете много на интересни,защото сигурно и вие когато сте започнали там където работите не сте слагали интервал след всяка запетая.Освен това, не бързайте да си правите чак такива изводи за мен от едно съобщение набързо написано в Интернет.Моите уважения,но този който вземат на работа, защото е човек на някой, едва ли ще пише по-правилно от мен.
silvena1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2010, 13:48

Re: Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот sunshine_75 » 29 Май 2010, 08:30

Извинете, но и второто Ви съобщение може да се характеризира както първото... Под Вашата работа, включително и под пропуснатите запетаи, сгрешени пълни и непълни членове, щяха да се подписват съдии, съдебни заседатели, прокурори, адвокати, подсъдими.. Работата Ви щеше да се състои в МНОГО БЪРЗО писане, под диктовка на един или на няколко човека (едновременно понякога).
Не търсете вината първо в другите, в системата. Ядосана сте, разочарована сте, разбирам Ви. Но сте млад човек, постарайте се бързо да Ви мине това гневно състояние и се вземайте в ръце. Написах Ви го и преди: дайте максимума от себе си, пък тогава правете преценка кое от кого зависи.
Вие едва ли сама сте завършили специалността си - сигурно имате и други колеги, с които заедно сте получили дипломата си. Образованието не е всичко, зад всяка диплома се крият различни индивидуални професионални и интелектуални способности...
Не съм злонамерена, нищо общо нямам с Бургас и този му съд, още по-малко с този конкурс, наистина се опитвам да Ви помогна - с каквото и както мога.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот leator » 29 Май 2010, 09:52

Sunshine,
Знаете ли какво е спам във форум?
Да се пише нещо не по темата. Да се пише нещо, което няма нищо общо с поставен въпрос.
Има невъзпитани и нагли спамери, които пишат ей така, за удоволствие. Те си броят постингите всеки ден.
Има и възпитани спамери като Вас, които преди да започнат да спамят се извиняват.

Silvena,
Нищо не Ви пречи да подадете сигнал срещу провеждането на този "конкурс" до Висшия съдебен съвет.
Предполагам знаете колко е чувствителна темата за корупцията в този момент.
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Re: Районен съд Бургас-пародия на конкурс за работа!

Мнениеот shonie » 02 Апр 2012, 11:27

Хайде сега, съншайн, да видим къде точно има грешка във вашето изречение :
Изводът си градя от съобщението Ви - като стил, като съдържание.
:)
Всеки допуска грешки и всеки има право да допуска грешки.... до момента, в който започне да съди другите и да се прави на непогрешим, нали така:))
shonie
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Окт 2007, 12:11


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron