начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: до дт

Мнениеот karo » 28 Окт 2003, 23:59

Относно кое си бил прав, че вече не си спомням. Оценен съм много високо на устния, макар че допуснах лек пропуск на един допълващ въпрос. как се представи ти?
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: karo

Мнениеот адвокат » 29 Окт 2003, 08:31

Много високо значи, ха-ха-ха. Така говориш понеше нямаш отличен, иначе щеше да се спукаш да се хвалиш (както направи след обявяването на резултатите от писмения, макар че там имаш 5,50).

Кажи си го направо и този път се провали.
адвокат
 

Re: до дт

Мнениеот * » 29 Окт 2003, 11:22

откога пък 4.40 е много висока оценка и дали освен на пълните отличници не би следвало да се проследи представянето и на тези с 5.50 :)))))))))))))
*
 

Re: до Karo

Мнениеот дт » 30 Окт 2003, 00:04

Не съм участвал в този конкурс, поради липса на правен интерес:)))).....Вече:)))))
дт
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот йорданов-кандидат юрист » 31 Окт 2003, 23:48

Бъдещи колеги, след всичко прочетено в този форум стигнах до следния извод:
1.Всички загубили плачете
2.Всички ви сърбят ръцете и езиците за битка
3.Внимание! Но явно всички много ви е страх.
Какви очаквате, че ще станете занапред? Страхът е много лош съветник. Нима всичките ви усилия, труд, мечти и надежди ще отидат на вятъра? Вие вече загубихте. Смятате ли, че с обжалването на конкурса можете да загубите нещо повече? Ако бях на ваше място бих се борил дори това да е безсмислена кауза. Нима ще се премирите по недостойни от вас да заемат местата, които вие заслужавате? Пример: Въпросна дама ваша колежка от Ст. Загора /дъщеря на известна адвокатка/ в деня на провеждане на писмения изпит за младши прокурори знаеше оценката си. При направената справка във ВСС пък се оказа, че е подала документи за участие и в конкурса за следователи, но не се е явила. След два или три дни същата с любящата си майка е била на запознаване на бъдещото си работно място/Р.С. Чирпан/. А горкото момиче е успяло да прочете от нормативните актове въпросите които са и са паднали на устния изпит и според комисията се е представила блестящо.ЩЕ ПОЗВОЛИТЕ ЛИ ТАКИВА ЛИЧНОСТИ ДА СЕ ПОДИГРАВАТ С ТРУДА ВИ. До кога в съдебната система ще преобладават неиндефицирани летящи обекти? Корупция ли, връзки - такова животно нема!
Дайте ми съвет какво да очаквам след дипломирането си като юрист на фона на събитията които се случват.
йорданов-кандидат юрист
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот мислител » 03 Ное 2003, 09:11

Какво да очакваш след като завършиш? Ами недей да очакваш нищо с това смотано мислене. От написаното от теб личи, че се позоваваш на слухове, на това какво е казал някой друг, но не и на собствените си впечатления. Е, такива хора (не казвам юристи) не следва да очакват много. Та нали юристът се учи да изследва фактите и въз основа на тях и правната норма да даде становише. За теб е обяснимо, че още не познаваш правото, но ти не си научил и първата част от урока - да установиш фактите и след това да правиш заключения :)))))))))))))))
мислител
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот 2055 » 04 Ное 2003, 12:49

От къде сте сигурен/а, че е прочела само въпросите, които са й се паднали на устния изпит? Теглят се билетчета, които са разбъркани и то в присъствието на други кандидати.
Защо правите извода, че всички недостойни са отстванени и местата се заемат от недостойните? Защо подстрекавате кандидатите към действия със меко казано съмнителен разултат. Ако се "борят за безсмислена кауза" няма ли най накрая да станат смешни и да си останат още по-разочаровани и огорчени?
2055
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот йорданов-кандидат юрист » 05 Ное 2003, 12:56

Дали моето мислене е смотано незнам, но със сигурност твоето, а и на много други от вас е такова . Говоря, защото знам нещата от кухнята на случката на въпросната дама и се познаваме много лично, и знам какъв е умствения багаж, и че едва изкара дипломата с помоща на майка си. Не съм засегнат лично, за да търся мъст, а просто ме е яд, че правосъдната система се напълни с бездарни връзкари, който стават за смях по време на процеса с абсурдни глупости, които не би трябвало да прави един юрист. Но той ги прави, защото е влезнал в системата случаино и с връзки. Защо не искате да повярвате, че всичко е фарс. Нима не слагат такива невежи, за да могат старите кримки да им налагат как да решават делата с цената да станат за посмешище и да докажат, че са в системата случаино. На тях умни и кадърни хора не им трябват. Не схващате ли - трябват им пионки за задкулисните им игри, каквато е нашата правосъдна система. Аиде умната и не мечтайте много много
йорданов-кандидат юрист
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот йорданов-кандидат юрист » 05 Ное 2003, 13:01

ВРЕМЕ Е ДА СПРЕТЕ ДА СЕ ОПЛАКВАТЕ,АМИ ВЗЕМЕТЕ ЧЕ,ЗАЩИТЕТЕ ПРАВАТА СИ КАТО ДОСТОИНИ ЛЮДЕ,НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ ,ЧЕ ВИ ПРАВЯТ ХЕПТЕН НА БАЛЪЦИ
йорданов-кандидат юрист
 

Re: НЯМА ШАНС ДА ПАДНЕ КОНКУРСЪТ!

Мнениеот ?! » 09 Ное 2003, 18:28

Ще обжалва ли някой конкурсът?
?!
 

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron