начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Днес излезе ЗИДЗСВ.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот margaret » 08 Юли 2003, 08:18

Вече наистина можем да си честитим официално!
Пожелавам успех на всички чакащи колеги!
margaret
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот els » 08 Юли 2003, 09:01

Понеже още не съм го видяла, може ли един въпрос?! Има ли уточнение кога трябва да влезе в сила - от днес или нормално след три дни?!
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот monika » 08 Юли 2003, 10:44

Колеги,честно казано в момента не се радвам много за този изпит.Почти се бях настроила,че ще баде след лятната ваканция.....и сега като изневиделица-ИЗПИТ.Истината е,че още в началото нашия випуск беше прецакан отвсякъде от гледна точка на професиналната си реализация и не мисля,че нещата ще се променят.
Никой не е наясно в момента има ли нов конспект или ни.А откакто сме завършили толкова нови промени приеха,че научаване няма.Да не говорим,че този конспект,с който разполагам е абсолютно безумие.Обхваща цялата материя и на 3-те ни даржавги изпита.
Действително хората,които вече са го минали споделят,че било пълна пародия,но да не забравяме,че ние сме нарочени за най-каръшкия випуск и може всичко да се очаква.
В сайта на Министерство на правосъдието пише,че са в готовност да проведат изпита в 10-дневен срок,считано от обнародването му в ДВ.А като се има предвид колко са много хората,които трябва да държат този ипит,много се съмнявам,че ще се проведе в рамките на един ден.
monika
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:56

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот таня » 08 Юли 2003, 11:16

Колеги, бихте ли ми помогнали да разреша ожесточения спор, който водя с един колега относно първата възможна дата за изпит?
Двамата разбираме под различен начин значението на "законът влиза в сила в деня на обнародването му"/респективно измененията.../.
Когато става дума за броене на срокове в подобен случай, трябва ли да броим и денят на обнародването, или броенето на срока следва да започне от деня, следващ този на обнародването?
Ако твърденията на колегата, с когото спорим, са верни, то следва още днес Министъра на правосъдието да може да насрочи дата за изпит и да обяви деня, часа и мястото на провеждането му. По същата логика, без да бъде нарушено правилото на чл. 165, ал.2, изпита ще може да бъде насрочен за петък. На мен това ми се вижда абсурдно. Видях, че във форума има колеги, които мислят като мен.
Благодаря предварително на всички, които ще споделят компетентно мнение, относно начина, по който се изчисляват сроковете, в подобен случай.
таня
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот els » 08 Юли 2003, 16:47

Аз ли не го видях или вие? Никъде в ЗИДЗСВ не видях, че влиза в сила от деня на обнародване! Така че ... И 10 дни, които Министерството си е дало! Не мисля, че дори на теория е възможно да има изпит преди 21 юли.
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот xxx » 08 Юли 2003, 16:57

колега прочетете § 54els написа:
xxx
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот informiran » 08 Юли 2003, 17:40

Колеги, не знам да плача ли, или да се смея....
До вчера ми се плачеше, че няма изглед скоро да се проведе изпита, днес- когато това вече е факт, на мен никак не ми е весело, а пак ми се плаче. Ама и на вас ще ви се доплаче, ако чуете какви ги "мъдрят" пак в Министерството на правосъдието. Господата обсъждат и направено "от незнайно кой доброжелател" предложение за провеждане на изпита под формата на тест. Гадничко, нали!?!?!?
Вие как мислите- кой ще се справи с теста, кой ще знае дни преди изпита отговорите, и колко дни, седмици... ще отнеме проверката на тези 2000/3000 теста?!?!?
Плаче ви се, като си отговорите, нали!?!?!?
informiran
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот Събудете се » 08 Юли 2003, 17:50

Със сигурност ЗИД на ЗСВ влиза в сила от днес.
Съответно се гответе за изпит, който ще насрочат в края на следващата седмица. Следете страницата на МП.
Събудете се
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот els » 09 Юли 2003, 13:24

Може ли да помоля нещо? Нека ако някой разбере точна дата за изпита да я съобщи тук, във форума! Благодаря предварително!
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот margaret » 09 Юли 2003, 14:35

А някой знае ли дали по време на изпита е разрешено да се ползват закони?
margaret
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот monika » 09 Юли 2003, 23:19

Колеги,изпита ще се проведе на 16.07.
Днес си подадох стажантската книжка и секретарката ми го каза.Ще има само един ден за провеждане на изпита.И всичко това е с цел да стане невъзможно подаването на документите за конкурса за магистрати.
monika
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:56

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот els » 10 Юли 2003, 09:24

Когато преди провеждаха изпита се ползваха закони. Но сега не знам. Нали говорят, че можело да е тест?!
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот els » 10 Юли 2003, 09:29

Изпит в сряда? Нали все беше в петък?! Как ще съберат комисии? И как изобщо ще успеят за един ден?
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот margaret » 10 Юли 2003, 09:42

Толкова много хора сме, всички за един ден ли ще ни изпитат или ще ими някакъв график - по университети или по градове?
margaret
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот monika » 10 Юли 2003, 10:59

И аз незнам как ще смогнат да ни изпитат за един ден,но секретарката в Окръжен съд ме увери,че е получила такава информация.Незнам дали е на принципа на университети или градове.Но проверявайте всеки ден в сайта на Министерството.Там трябва да публикуват списъците на допуснатите.Това трябва да стане в 3 -дневен срок преди провеждане на изпита.Ако,действително се проведе в сряда би трябвало този петък да ги пуснат .
monika
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:56

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот Емо » 10 Юли 2003, 15:05

Колеги, някой може ли да каже в кой брой на ДВ е обявен конкурса за магистрати? Знае ли някой от кога започва да тече 14-дневния срок за подаване на документите за този конкурс?
Емо
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот завършила в СУ » 11 Юли 2003, 11:49

Dessy, как броите сроковете Вие ? Броите ли деня на събитието, от което започва да тече срока или започвате да броите срока от следващия ден? В конкретния случай броите ли деня на обнародване на съобщението за конкуртса (04.07) или започвате да броите от следващия ден - 05.07 ? Припомнете се чл.72 ЗЗД - "Когато срокът се брои по дни, не се брои деня на събитието или на момента, от който започва да тече срокът" Ако правилно разбирам чл.72 ЗЗД и ако мога да броя до 14 според мен срокът изтича на 18.07. Или ?
завършила в СУ
 

Re: Днес излезе ЗИДЗСВ.

Мнениеот Емо » 11 Юли 2003, 15:04

Благодаря на колегите, които се отзоваха на запитването ми. Макар Dessy да не е преброила правилно 14-дневния срок, все пак от ВАС разбрах, че конкурса е обявен на 04.07.2003 г. Слава богу и аз мога да броя до 14.
Емо
 


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron