начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


конкурс за магистрати

Мнениеот kandidat » 28 Май 2003, 23:44

Колеги, излязла е наредбата на ВСС за реда и условията за правеждане на конкурс за магистрати. Знае ли някой дали вече има публикация в ДВ съобщението за провеждане на конкурс или кога се очаква приблизително да бъде обявен такъв
kandidat
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 333 » 29 Май 2003, 09:14

наредбата не подлежи на публикуване в ДВ.можете да я потърсите от някой съд, прокуратура или следствено отделение, на които е изпратена служебно, аз имам текста на Наредбата
333
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот kandidat » 29 Май 2003, 10:16

Аз също имам текста на наредбата, но ме интересува дали след нейното изготвяне - 23.04. т.г. вече има обявен конкурс, който да се проведе по нейните правила, а ако не е обявен - кога се очаква да стане това /ако някой има вътрешна информация/. Имам известни затруднения да следя редовно ДВ и затова поставям този въпрос.
kandidat
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот bgjurist » 29 Май 2003, 11:22

Когато му дойде времето...
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот МСМ » 29 Май 2003, 11:53

А бихте ли пратили текста? Или поне накратко да кажете какво пише.
МСМ
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Darkkingdom Lord » 31 Май 2003, 22:19

Ami ot VSS kazvat v na4aloto na uni trqbva da izleze obqva v DV, eto tuk 2 telefona, na koito moje da gi "bezpokoite":))) - 02/937 09 18 i 02/937 09 60 /VSS/. Ama ne se vprqgaite tolkova s konkursa - daje i da spe4elite, 6te se nameri nqkoi lud da go objalva purvo pred VSS, a posle i pred VAS - tri4lenka i pet4lenka i otide godinka - tam kakvito sa "burzaci"!!!
Darkkingdom Lord
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Imperator » 02 Юни 2003, 10:28

Струва ми се доста прибързано това решение, да се обявява конкурс за магистрати.Първо на първо, намаме закон за магистратите-това е само теоритично понятие и не може да се говори за него като релевантно.Едва след като се приеме нов Закон за Съдебната Власт и новите процесуални закони може да се обяви конкурс и то при избран вече Републикански Съдебен Съвет.
Imperator
Потребител
 
Мнения: 739
Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
Местоположение: Варна

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот dvm_78 » 03 Юни 2003, 16:20

E kakav konkurs?-nali otsega natatak mlad6ite sadii i prokurori shte se obu4avat v Nacionalniat Institut na Pravosadieto
Ako imate predvid nego-infoto mi e che tazi rabota niama skoro da stane ili pone ne taia godina!
Taka che vaorajete se s TARPENIE!kandidat написа:
>
> Колеги, излязла е наредбата на ВСС за реда и условията за
> правеждане на конкурс за магистрати. Знае ли някой дали вече
> има публикация в ДВ съобщението за провеждане на конкурс или
> кога се очаква приблизително да бъде обявен такъв
dvm_78
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Юни 2003, 15:27

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Darkkingdom Lord » 03 Юни 2003, 22:19

Ami otivate v suotvetniq OS i iskate Naredbata - pismen vyrhu kazus i usten - vuprosi za li4nosta na kandidata, za motivaciq i pravni, kum naredbata ima i konspekt s vuprosi - baq e dulgi4uk, tiq dni sigurno 6te izleze obqva v DV
Darkkingdom Lord
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот iddda » 04 Юни 2003, 14:48

има я в сайта на всс - http://www.vss.justice.bg
iddda
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот kristin » 09 Юни 2003, 00:59

Скоро сте има конкурс за младши съдии в Софийски Градски съд. Не мога да кажа точна дата, но това не пречи да си подадете документите при административния секретар и когато датата за конкурса стане ясна ще Ви уведомят с писмо. Така ще разберете по-рано от всички останали , в смисъл ще имате повече време да се подготвите.
kristin
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот sania » 09 Юни 2003, 09:48

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

ВИСШ СЪДЕБЕН СЪВЕТ

Временни правила за назначаване на младши съдии подготвени от Щатната комисия при ВСС /съгласно решение по т.11 от Кадрови въпроси от 25.09.2002г./

Временни правила за провеждане на конкурси

1.Да се уведомят органите по чл.30 от ЗСВ, в 20 /двадесет/ дневен срок да уведомят ВСС за свободните места по щата на поверените им структури, за които следва да се обяви конкурс по чл.127а, ал.3 от ЗСВ, като се съобрази с разпоредбите на чл.148, ал.3 от ЗСВ.

2.ВСС обявява чрез “Държавен вестник” централизиран конкурс.

3.До участие в конкурса се допускат кандидати, отговарящи на изискванията на чл.чл.126, 127 от ЗСВ.

4.Кандидатите подават документи в администрацията на съответния орган по чл.30 от ЗСВ, в 30 /тридесет/ дневен срок, от датата на публикуване на обявата.

5.Конкурсът се провежда на 40-я ден от обявяването на конкурса. Ако деня е неприсъствен, то конкурса се провежда в първия работен ден след изтичане на 40 дневния срок.

6.Конкурсът се провежда от 3 /три/ членна комисия, назначена със заповед от органа по чл.30 от ЗСВ.

7.Конкурсът се провежда по документи и събеседване с всеки от кандидатите.

8.Класирането се обявява в 3 /три/ дневен срок в сградата на администрацията на органа по чл.30 от ЗСВ.

9. За проведения конкурс се съставя протокол и писмено решение.

10.Обжалване чл.127в, ал.1 ЗСВ.
sania
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:10

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот frectf » 12 Юни 2003, 14:32

Znae li niakoi koga se ochakva da obiaviat datite za konkursi
frectf
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот bgjurist » 13 Юни 2003, 13:05

Колеги, зимният конкурс беше анулиран. Но, доколкото разбрах от мои източници, въпросът още не е приключил - казусът с легитимността на изпита е изнесен за решаване извън България. Според мен, едва след решаването му може да се очаква дата. Абе, с други думи, нов конкурс ще има, когато му дойде времето. Иначе имаше конкурси за съдия-изпълнители и съдия по вписванията.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron