начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Изпит за младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 23 Юни 2009, 09:43

Колега mimi_sharkova, изчела съм много подробно наредбата за изпита. Просто изпитвам сумнения относно начина на формулиране на въпросите. Както сама казахте, някои са формулирани така, че включват техни раздели. Също обсъждахте, че проф.Чинова изпитва подробно по процеса. На практика се оказва, че може и нищо да не ми се падне от процесаите или да говоря само по тях. Няма лошо, но остана още един- до някъде субективен, етап. И аз мисля, че прочетох телефонния указател :shock:
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 23 Юни 2009, 11:21

Не съм чула някой да е говорил извън въпросите, изтеглени на изпита. Теглиш - каквото се падне, по това говориш. Има конспект и въпросите, които се падат, съвпадат напълно с него. Успех и спокойно. Остана ви най-леката част.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот precious1 » 24 Юни 2009, 11:16

На мен ми писна да чета :x
precious1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2009, 11:15

Изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 26 Юни 2009, 16:22

Устния минава добре,аз миналата година се явявах.Изпитващите,поне мен,ме питаха само по въпросите,които съм изтеглила.Изпитването минава за около 7-8 мин.
Но сега като погледна назад,отчитам,че трудното започва след като си взел изпита и започнеш да работиш,особено ако работиш сам :shock:
Пожелавам на всички успех на устния!
:)
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот precious1 » 26 Юни 2009, 18:17

7-8 min za 3 vaprosa e dobre mai :) Mersi za infoto. Dano minem uspeshno
precious1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юни 2009, 11:15

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Melly » 26 Юни 2009, 18:38

Да не ви пропусна, колеги.

Спокойно, всичко ще мине като сън! :D
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот viki06 » 28 Юни 2009, 12:13

Колеги,споделете как мина устния изпит?Кои бяха изпитващите в комисията,заяждаха ли се?
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот djordji » 28 Юни 2009, 17:21

Сега като взех изпита от пьрви пьт,ми се струва 4е е преодолимо препятствие но преди това притеснението и страха са огромни и то с повод (вижте колко бяха кандидатите а колко останаха на края). Но най-важното-колеги на които им предстои този изпит, много 4етене и най-ве4е огромна доза кьсмет, защото винаги има нещо което не знаеш достать4но добре. Най-труден е втория етап-казусите, но теста изобщо не е за подценяване,а що се отнася до устния, изпитващите са добре настроени кьм достигналите до този етап и нямат желание да те врьщат освен ако не ги вбесиш с някоя пьлна глупост, ина4е дори те насо4ват с вьпроси и говориш само по вьпросите които си изтеглил. Успех на тези на които им предстои, и не смятам, 4е тези които не успяха знаят по малко от успелите, а просто този пьт нямаха достать4но кьсмет.
djordji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юни 2009, 23:13

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот viki06 » 28 Юни 2009, 17:43

благодаря за информацията,а за комисията бихте ли споделили нещо-кои бяха изпитващите?
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 28 Юни 2009, 20:39

Интересно ще е тук да се публукува и мнение на човек, който не е успял да издържи устния изпит. В този случай тази чест се пада на мен.
За съжаление не мога да дам отговор защо точно при мен се получи тази гавра! Зарадвах се, че изтеглих супер лесни въпроси и само чаках да дойде моят ред, за да си изпея песента и да приключа с мъките по ........ адвокатски изпит. Но уви, не се получи така. Не знам името на кухата лейка която трябваше да ме изпитва, но след като безупречно си казах нещата и по трите въпроса и изчерпах тяхното съдържание, същата почна да цъка и да чупи пръсти за допълнителен въпрос. Зададе ми изключително сложната правна постановка "Трябва ли пълномощно за сключване на нотариални сделки с недвижими имот да е нотариално заверено?" Отговорих и убедително ДА. След това очаквах поздравление за успеха, но отново НЕ.
последва цъкане, чупене на пръсти и репликата: не сте подготвен ! Убедително заявих, че очаквам допълнителени въпроси, или уточнение на кой от тези по които говорих има нужда да допъня нещо, за да разсея облаците на съмнение, че не съм подготвен. Абсолютно никаква обосновка или смислен отговор. Просто тъпо мълчание. Питах пак имате ли други въпроси или препоръки?!
В този момент осъзнах, че всъщност вече съм скъсан.
Не ме е срам да си призная, че се явявам за трети път на този изпит и бях решил, че ще е за последен. Казах това на изпитващата ме, но и това не подейства. Напротив, чух "Ами препоръката ми е да си смените професията!"

...........................................................................................
Нямам какво повече да разкавам за изпита. Сами си правете изпитите. Така мина накратко моето представяне. След случилото се, не мога да имам добро мнение за представителите на комисията. Те за мен са недостойни хора. Имаше много колеги, за които изпита мина наистина като сън. За мен също, само че кошмарен сън.
Станах излязох си и меко казано не знаех къде се намирам. Тази "жена" ме озлоби ужасно много. Единствено факта, че имам достойноство ме спря да вдигам скандали и да и се разправям. Навън се запознах със още 5 колеги, които ме чакаха, защото знаеха че ще изпитват мен. Те също бяха скъсани от същата умница, която така и незнам как се казва. Двете момичета плачеха и не можеха да повярват, че са скъсани. Грозна картинка!
Гарантирам, че няма никаква доза преувеличение или измислица в това което четете.

На издържалите честито и на добър час!
На останалите ще се видим отново ноември, не се отказвайте! :!:
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот keith_flint69 » 28 Юни 2009, 22:04

Колко са скъсаните на устния???
keith_flint69
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 25 Авг 2006, 13:22

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот sarbijanac » 28 Юни 2009, 22:20

dprodanov написа:Интересно ще е тук да се публукува и мнение на човек, който не е успял да издържи устния изпит. В този случай тази чест се пада на мен.
За съжаление не мога да дам отговор защо точно при мен се получи тази гавра! Зарадвах се, че изтеглих супер лесни въпроси и само чаках да дойде моят ред, за да си изпея песента и да приключа с мъките по ***я адвокатски изпит. Но уви, не се получи така. Не знам името на кухата лейка която трябваше да ме изпитва, но след като безупречно си казах нещата и по трите въпроса и изчерпах тяхното съдържание, същата почна да цъка и да чупи пръсти за допълнителен въпрос. Зададе ми изключително сложната правна постановка "Трябва ли пълномощно за сключване на нотариални сделки с недвижими имот да е нотариално заверено?" Отговорих и убедително ДА. След това очаквах поздравление за успеха, но отново НЕ.
последва цъкане, чупене на пръсти и репликата: не сте подготвен ! Убедително заявих, че очаквам допълнителени въпроси, или уточнение на кой от тези по които говорих има нужда да допъня нещо, за да разсея облаците на съмнение, че не съм подготвен. Абсолютно никаква обосновка или смислен отговор. Просто тъпо мълчание. Питах пак имате ли други въпроси или препоръки?!
В този момент осъзнах, че всъщност вече съм скъсан.
Не ме е срам да си призная, че се явявам за трети път на този изпит и бях решил, че ще е за последен. Казах това на изпитващата ме, но и това не подейства. Напротив, чух "Ами препоръката ми е да си смените професията!"

...........................................................................................
Нямам какво повече да разкавам за изпита. Сами си правете изпитите. Така мина накратко моето представяне. След случилото се, не мога да имам добро мнение за представителите на комисията. Те за мен са недостойни хора. Имаше много колеги, за които изпита мина наистина като сън. За мен също, само че кошмарен сън.
Станах излязох си и меко казано не знаех къде се намирам. Тази "жена" ме озлоби ужасно много. Единствено факта, че имам достойноство ме спря да вдигам скандали и да и се разправям. Навън се запознах със още 5 колеги, които ме чакаха, защото знаеха че ще изпитват мен. Те също бяха скъсани от същата умница, която така и незнам как се казва. Двете момичета плачеха и не можеха да повярват, че са скъсани. Грозна картинка!
Гарантирам, че няма никаква доза преувеличение или измислица в това което четете.

На издържалите честито и на добър час!
На останалите ще се видим отново ноември, не се отказвайте! :!:



Чудна работа-наистина ли е възможно това.Ами разпоредбата на ЗЗД си е категорична

Чл.37. (Изм. - ДВ, бр. 59 от 2007 г.) Упълномощаването за сключване на договори, за които законът изисква особена форма, трябва да бъде дадено в същата форма; но ако договорът трябва да бъде сключен в нотариална форма, упълномощаването може да бъде направено и писмено с нотариално удостоверяване на подписа и съдържанието, извършени едновременно.

Не виждам каква друга форма би могло да има упълномощаването,освен тази.От 2007 г.се въведе и заверката на съдържанието на пълномощното.

Единствената Ви грешка е,че сте се опитали да и опонирате.В такива моменти е разумно по-добре човек да стисне зъби,да неведе глава и да си премълчи.Пък навън след успешно полагане на изпита може и да каже нещо по така пикантно.
Много често тази ситуация се наблюдава между адвоката и съда.Пледираш,позоваваш се на съдебна практика,пишеш писмени защити с цяла кофа мастило и накрая виждаш НЯКАКВО АБСУРДНО И НЕДОМИСЛЕНО СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ. :idea:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 29 Юни 2009, 07:46

Колега gprodanov, кажете кой ви изпитва, в коя част на залата бяхте. Това което казвате е много смущаващо. Не искам да вярвам, че изпитващата си е позволила да подходи толкова непрофесионално и т.н.
Надявам се да успеете през ноември!!

P.S. При мен имаше кандидати, които взеха изпита без да блеснат със особени знания.
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 29 Юни 2009, 08:55

password1 написа:Колега gprodanov, кажете кой ви изпитва, в коя част на залата бяхте. Това което казвате е много смущаващо. Не искам да вярвам, че изпитващата си е позволила да подходи толкова непрофесионално и т.н.
Надявам се да успеете през ноември!!

P.S. При мен имаше кандидати, които взеха изпита без да блеснат със особени знания.

Благодаря за вниманието, но наистина не мисля, че има значение кой ме е изпитвал. Умишлено не посочих в коя част на залата съм. Просто исках да покажа на колегите най-грозната и несправедлива част от изпита за мл. адвокати. Останалите две не са по-малко правилно протичащи, но там всички резултати и начини на преценка са забулени в дълбока мистерия. За тях има мнения само от рода на "аз го взех" или "аз не го взех".
Публичната част от този изпит за мен също е опорочена.
Не подлагам под съмнение професионалните качества на изпитващата ме, а това че се държа надменно и унизително. Въпреки, че беше над средната възраст и се предполага, че отдавна трябва да е надмогнала чисто преподавателското удоволствие да "скъса" някой, явно все още не може да се отърве от това желание да си доставя подобно " удоволствие".
Този изпит колеги не е студентски !!! Той е на съвсем друго ниво !!!
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 29 Юни 2009, 09:45

Колеги, имате ли представа дали и кога ще публикуват списъка с издържалите устния изпит на сайта на ВАС?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот ragazo » 29 Юни 2009, 13:05

Тези списъци се чакат с огромен интерес,обаче, от поне досегашните ми наблюдения, резултатите от устния не се публикуват на сайта...незнайно защо. Така беше и на зимния изпит миналата година...поне от тогава следя нещата.
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 29 Юни 2009, 14:14

От номеври 2008г. наистина го няма, но от юни 2008г. го има. Да се надяваме,че ще го публикуват.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 29 Юни 2009, 15:34

Колеги, които предния път са издържали изпита, в какъв срок си получихте удостоверенията в съответната адвокатска колегия? Наистина ли в седемденвен, както пише в наредбата, или ги бавят?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 29 Юни 2009, 16:12

zzzzz написа:Колеги, които предния път са издържали изпита, в какъв срок си получихте удостоверенията в съответната адвокатска колегия? Наистина ли в седемденвен, както пише в наредбата, или ги бавят?

На таблото в деня на ........ изпит пишеше " До 10 дни в съответната колегия"
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 29 Юни 2009, 16:37

Благодаря! То беше такова стълпотворение пред залата, че изобщо не гледах на таблото какво става.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron