начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Изпит за младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот apo82 » 16 Юни 2009, 18:00

Не си го спомням точно казуса понeже имаше доста дати относно вписванията, измененията на капитал и прехвърлянията, така че предварително се извинявам ако имам грешки.
Беше в следния смисъл:
Х сключил брак с У през 1985 год, като от брака имали две деца момче и момиче. През 1994 год Х купил тристаен апартамент, а У получила по наследство къща, в която семейството се преместило да живее. През 2004 г, Х заедно с две лица учредил акционерно дружество "Искър" АД. През 10.2006 год Х внесъл, като апортна вноска тристайния апартамент, за което получил 200 000 акции. Предоставил на дружеството нотариално заверено съгласие.
Дружеството представило за вписване в Агенцията по вписванията - служба по вписванията всички необходими документи - оценка на непаричната вноска и др. за вписване. Изменението на капитала било одобрено от окръжния съд. След това Х джиросал на съпругата си една акция, а на трето лице останалите. През месец декември съпругата починала. Като узнала за апортната вноска дъщерята завела иск пред Районен съд София за оспорване на вписването като назаконосъобразно.
Представител на дружеството направил възражение за наподсъдност на спора на СРС.

1. Придобило ли и собствеността върху тристайния апртамант акционерното дружество, и ако да на какво основание?
2. Какво действие има вписването на вноската в търговския регистър спрямо съпругата на Х?
3. Има ли дъщерята на Х и У качеството на акционер и ако да от кой момент?
4. Има ли основание да оспорва вписването в търговския регистър?
5. Основателно ли е възражението за неподсъдност на спора на СРС?
apo82
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2008, 12:56

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот d_nikolova » 16 Юни 2009, 19:32

slun4o написа:честно казано аз не бих могла да го възпроизведа с цитатите от устава на дружеството и всички дати, упоменати в казуса. Видях, че доста колеги обаче правят снимки на казуса с телефон, тъй че ако има възможност някой от тях да го даде в подробности, ще е полезно.

Уважаеми колеги, моето мнение за начина по който ни ограбват времето и парите от ВАС е твърде негативно. Вижте какво възражение писах на 3-те им електронни адреса. Техният произвол може да послужи за подаване на колективен граждански иск. Ако някой мисли като мен или напротив, ще се радвам да науча повече от вашите становища:
Възражение до Висш Адвокатски съвет

Уважаеми старши , "доказали се" колеги юристи, определящи условията и провеждащи изпити за адвокати и младши адвокати.

За втори път се явявам на Вашия изпит, измислен както всички мои старши работещи колеги се изказаха, само и само да се ограничи достъпа до адвокатската колегия. На всички явили се около мен, които също като мен вече бяха късани по 1 път, а някои може и по повече им направи впечатление първо двойната такса , второ ПЪЛНАТА НЕПРОЗРАЧНОСТ на провеждането на въпросния изпит.От времето на първата сесия от 2005 до седмата сега - юни 2009 г. никъде не сте публикували верните отговори на тестовете и казусите, които стават все по-трудни и заплетени и времето за решаването им е напълно недостатъчно, че се превръщат един вид в мисията невъзъможна, докато за теста остава дори при най-внимателно решаване и оглеждане пополовин-един свободен час.

Щом толкова искате да ограничите достъпа до адвокатската професия, защо не действате за обявяване нулева година на прием в юридическите факултети или проблема е че ВУЗ-овете ще се лишат от високите такси, които много родите и деца се подлъгват да плащат за желаната професия.

А, не мислите ли, че естествения подбор кой е способен и кой не да упражнява адвокатска професия от едно време е много по-ефективен и справедлив от системета, която Вие уважаеми налагате и за която от доста места се чува че е корумпирана.

С НЕТЪРПЕНИЕ ОЧАКВАМ ВАШИЯ ОТГОВОР...
d_nikolova
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 13 Май 2009, 20:20

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот malak_ama_hape » 16 Юни 2009, 20:17

Здравейте и от мен!
И аз бях там, и аз писах ... за втори път. Минах теста и сега чакам да видя дали този път "ще ми дадат" казусите.
За колежката, написала горния пост - радвам се да видя, че и други колеги се вълнуват от този произвол, наречен изпит, но не мисля, че с писане на гневни имейли или писма ще се промени нещо - аз лично след предния изпит писах жалба до г-н Гиньо Ганев и от неговоата канцелария получих отговор, в който ми казаха, че адвокатурата е част от съдебната система и след този отговор ми идеше да си скъсам дипломата и да замина да бера ягоди в Англия. След това ми помина и писах до г-н Станишев- от неговата приемна препратиха писмото ми на Висшия адвокатски съвет ... по компетентност.
Ето защо не мисля, че с писане или искове ще променим нещо (освен това какво ще е основанието на един евентуален иск - "скъсаха ме на изпита" ли?)
Мисля, че ако искаме да променим нещо в цялата тази сбъркана система трябва да се обединим колегите, на които им пука и които не си казват "Другият път пак ще се пробвам", и да дадем малко повече гласност на случващото се с младите юристи, които искат свободно да упражняват професията, която искат.
Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!
Аватар
malak_ama_hape
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 15 Сеп 2008, 11:22
Местоположение: Пловдив

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Finarfin » 17 Юни 2009, 09:34

dprodanov написа: важно е обаче какво е деянието с кокошките? има мнение за вредителство, за кражба, за хулигански подбуди и за какво ли не!?!? въпреки, че трябва голяма фантазия, почвам да съжалявам, че не написах кражбичка на вещ, която не е под постоянно наблюдение.


Вредителство :lol: То остава и някой така да го е квалифицирал :lol:
Finarfin
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 04 Дек 2006, 19:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 17 Юни 2009, 10:12

Finarfin написа:
dprodanov написа: важно е обаче какво е деянието с кокошките? има мнение за вредителство, за кражба, за хулигански подбуди и за какво ли не!?!? въпреки, че трябва голяма фантазия, почвам да съжалявам, че не написах кражбичка на вещ, която не е под постоянно наблюдение.


Вредителство :lol: То остава и някой така да го е квалифицирал :lol:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 17 Юни 2009, 16:57

Колеги, не мисля че е кражба. Кокошките са влезли в чуждия двор. Но, ако приемем че са откраднати, то в реална съвкупност има осъщетсвени две престъпни деяния- кражба и унищожаване на чужда движима вещ. По отношение на обидата- такава също смятам, че няма. Не е нанесена публично, нито даже в присиствието на пострадалия. Напротив, в казуса пишеше, че след като си е тръгнал потършевшия, дееца тогава е изрекъл думите ".....скапаняк, такъв". Според мен не е осъществен състава на "обидата".
По отношение на нанасянето на средна телесна повреда- не виждам опит за убийство. По-скоро е могла да настъпи смърт в следствие на нанесената телесна повреда и щеше да осъществи състава на друго престъпление. По-скоро има евентуален умисъл за убийство.
Така мисля аз, въпреки че сигурно нищо няма да ми разчетат от "аргументите", при толкова кратко време... И като си помисли човек- цялата работа е за две кокошки ( 20 лева) и за една акция ( 1лев) :wink:
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 18 Юни 2009, 07:17

Имам чувството, че днес ще има изненада на сайта на ВАС :!:
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот slun4o » 18 Юни 2009, 09:36

Колега тя май трябва да е утре изненадата, ама щом подозирате, че може още от днес да излезнат ще проверявам и аз :):):):)
slun4o
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Авг 2005, 23:41

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот malak_ama_hape » 18 Юни 2009, 10:06

И аз мисля, че днес ще сипят с големия черпак :D
Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!
Аватар
malak_ama_hape
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 15 Сеп 2008, 11:22
Местоположение: Пловдив

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 18 Юни 2009, 15:27

:roll: :roll: :roll:
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот slun4o » 18 Юни 2009, 17:21

Колеги днес май няма да има резултати .....
slun4o
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Авг 2005, 23:41

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот law_and_order » 18 Юни 2009, 21:58

Т.нар."престъпление с кокошките" категорично е унищожаване на чужда вещ!
law_and_order
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:12

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот law_and_order » 18 Юни 2009, 22:09

apo82 написа:Здравейте. И аз бях на изпита и на мене времето за решаване на казуса ми се строи много кратко. Струва ми се че наказателния казус не е точно възпризведен. Втория племеник нанася наколко удара с палката в главата на пострадалия, при което същия пада на земята и не издава никакви звуци и двамата избягват. После пишеше, че благодарение на оказаната медицинска помощ същият бил спасен. Не съм сигурен дали съм прав, но ми се струва, че може да има опит за убийство. Все пак ударите са с палка в главата -жизненоважен орган от човешкото тяло и това, че лицето е спасено благодарение на медицинската помощ. Ако го бяха оставили би следвало да умре, поне така аз го разбирам.


Като чета това, което пишат колегите и Вие, също мисля, че има опит за убийство при условията на евентуален умисъл.
law_and_order
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:12

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 19 Юни 2009, 12:46

Колеги, аз минавам!!! Резултатите излязоха и са публикувани на сайта на ВАС.
Успех на всички!!!!
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 19 Юни 2009, 12:59

Колеги, и аз минавам! Успех на всички и от мен. Все пак остана още един тур!
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот sarbijanac » 19 Юни 2009, 13:13

Eвала на изпитващите.Тоя изпит наистина е бил изпит и спокойно може да се сравни като клане на пилци в кланница :lol: :lol: :lol:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 19 Юни 2009, 13:42

Уау, тоя път направо е било клане. Миналият път имаше повече пуснати, май...
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 19 Юни 2009, 14:22

Надявам се поне на устния да не ни скъсат, т.е. да си остане бройката поне тази :(
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 19 Юни 2009, 14:31

Колеги, на устния изпит миналия път не разбрах да са скъсали някого. Преди мен точно имаше един колега, на който се паднаха доста неприятни върпроси, той много се обърка и в един момент не знаеше какво приказва, но въпреки това го пуснаха. Ама съвсем се беше объркал и аз наистина смятах, че ще го скъсат. Целият устен изпит мина много културно и от огромните въпроси те слушат само 1-2 минути да приказват, прекъсват те и ти задават конкретни въпроси. Поне при мен беше така - аз бях при проф. Русчев и адв. Сидерова. Успех!!!
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот neli009 » 19 Юни 2009, 14:48

:D честито на всички взели изпита, и аз съм от тях, макар че доста страх брах теа дни. Дано устния наистина мине по - леко, че досега бяха кошмарни. Наистина съжалявам за многото скъсани, как да ги успокоя не знам, освен може би с това, че аз наистина минах без връзки, поне дотук, дано мина и последния така - не губете надежда.
neli009
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2008, 13:57

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron