начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот dimitur_vg » 31 Мар 2009, 19:00

Колеги,аз днеска бях на устен.НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ - ВЪПРОСИТЕ СА САМО ОТ НАКАЗАТЕЛНИТЕ НАУКИ - ПО ЕДИН ОТ МАТЕРИАЛНОТО И ПРОЦЕСУАЛНОТО ПРАВОРазделени са на две части:от 1 до 25 и от 26 до 38.
Задават допълнителни въпроси свързани с основните,които сте си изтеглили. Комисията като цяло е положително настроена,не се заяждат.Изпита минава леко без да се нагнетява допълнително напрежение.
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот leona » 06 Апр 2009, 17:37

Оценките от устния :wink:
http://www.vss.justice.bg/bg/start.htm
Tinkerbell's last hope
leona
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 07 Яну 2009, 23:38

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот niq1982 » 06 Апр 2009, 20:29

честито на колегите, които са доволни :)
niq1982
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 20 Фев 2006, 13:30

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот Biby » 06 Апр 2009, 21:30

Ако беше с 50 стотни отгоре щях да съм по-доволна, ама...туй то :|
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот T.A.R.A. » 07 Апр 2009, 00:15

Биби, на твоето мнение съм! :lol:
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот ppetkov » 07 Апр 2009, 09:29

Образец
към чл.29, ал.2

Към вх. № …………………

Дата: ……………………..


ДО
ВИСШИЯ СЪДЕБЕН СЪВЕТ

З А Я В Л Е Н И Е

от ……………………………………………………………........................ ЕГН ……………………
(име, презиме, фамилия)
адрес за кореспонденция: ………………………………………………......................………………..
телефон за връзка /GSM ………………………………………………….....................……………..

УВАЖАЕМИ ЧЛЕНОВЕ НА ВИСШИЯ СЪДЕБЕН СЪВЕТ,

В изпълнение на изисквания по чл.29, ал.2 от Наредбата на ВСС относно реда и организацията по провеждане на конкурсите за назначаване, повишаване в длъжност и преместване на съдия, прокурор и следовател потвърждавам участието си в класирането за

длъжността “…………….............................................................................…….” в ОС/РС/РП/ОСС –

………….....................................................................................................................................................
( правен отрасъл)


по реда на желанията, посочени в заявлението ми при подаването на документите.



…......……............ ПОДПИС:
/дата/

Колеги как попълнихте многоточието :) където пише правен отрасъл, в смисъл изброяват се желанията които си писал в основното заявление в същия ред като там или просто се пише РП и това е :)
ppetkov
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Дек 2008, 09:50

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот T.A.R.A. » 07 Апр 2009, 23:19

Интересен въпрос.Аз лично смятам в кавичките да пиша "младши прокурор" и нищо повече.Прокурорът в какъв правен отрасъл да е?Да не би търговско право? :D Ако трябва нещо повече предполагам на място във ВСС ще дописваме.
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот leona » 08 Апр 2009, 13:50

Колеги, някой подаде ли вече заявлението? Предвид продължението на изречението "по реда на....., посочени в заявлението" мисля, че не е логично отново да изброяваме желанията си в полето "правен отрасъл", а следва само да напишем РП. Нека, все пак, който го е подал, да сподели :)
Tinkerbell's last hope
leona
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 07 Яну 2009, 23:38

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот dimitur_vg » 11 Апр 2009, 10:29

Колеги,нека който е подал заявлението за участие в конкурса да каже какво е писал на празното многоточие на правен отрасъл.Аз като бях да подам своето и попитах служителката в 309 стая,тя ми каза,че не е нужно да се попълва там. Някой от Вас попълнил ли го е?и ако сте го попълнили - какво именно сте писали?

Към колегата p.petkov
Вие колега,случайно да сте завършил в ЮЗУ?а какво писахте на правен отрасъл?
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот Biby » 11 Апр 2009, 10:56

dimitur_vg написа:Колеги,нека който е подал заявлението за участие в конкурса да каже какво е писал на празното многоточие на правен отрасъл.Аз като бях да подам своето и попитах служителката в 309 стая,тя ми каза,че не е нужно да се попълва там. Някой от Вас попълнил ли го е?и ако сте го попълнили - какво именно сте писали?



Аз нищо не писах там.
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот leona » 11 Апр 2009, 12:33

Аз бях написала РП и служителката ми каза, че няма проблем. Сподели също, че може и да не се попълва, по избор.
Tinkerbell's last hope
leona
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 07 Яну 2009, 23:38

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот vale4ka » 13 Апр 2009, 09:47

Колеги, някой знае ли колко време след подаването на заявленията за участие в класирането излиза самото класиране?И колко класирания ще има и дали ще се обявяват на сайта?
vale4ka
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 01 Юли 2008, 11:24

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот T.A.R.A. » 13 Апр 2009, 18:18

Тъй като днес изтича срока за приемане на заявления, предполагам, че ако днес не, то най-вероятно утре следва да има класиране.Колкото до това какъв ще е броят на класиранията, най-вероятно 1, но не искам да подвеждам, това е предположение.До сега не съм се интересувала как става.
Последна промяна T.A.R.A. на 13 Апр 2009, 21:44, променена общо 1 път
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот dimitur_vg » 13 Апр 2009, 19:56

Мнение от T.A.R.A. на 13 Апр 2009 05:18 pm
Не зная кога трябва да излезе класирането, но според Наредбата, в 7-дневен срок от обявяване на резултатите от устния изпит.Тъй като днес изтича срока за приемане на заявления, предполагам, че ако днес не, то най-вероятно утре следва да има класиране.Колкото до това какъв ще е броят на класиранията, най-вероятно 1, но не искам да подвеждам, това е предположение.До сега не съм се интересувала как става.
Не зная кога трябва да излезе класирането, но според Наредбата, в 7-дневен срок от обявяване на резултатите от устния изпит.Тъй като днес изтича срока за приемане на заявления, предполагам, че ако днес не, то най-вероятно утре следва да има класиране.Колкото до това какъв ще е броят на класиранията, най-вероятно 1, но не искам да подвеждам, това е предположение.До сега не съм се интересувала как става.


Колежке, интересно ми е къде в Наредбата пише,че класирането се обявява в 7-дневен срок от обявяване на резултата от устния изпит?Аз такова нещо невидях.

Чл. 29. (1) Конкурсната комисия обявява резултатите от устния изпит в 7-дневен срок от провеждането му на общодостъпно място в сградата на Висшия съдебен съвет и на Интернет страницата му.

(2) В 7-дневен срок от обявяване на резултатите по ал. 1 кандидатът, издържал конкурса подава лично или чрез упълномощен представител заявление по образец до Висшия съдебен съвет, с което потвърждава участието си в класирането.

Може би сте имала предвид чл.29 ал 2,но той е за подаване на заявленията за участие в класирането,а не за самото класиране. Ако Вие имате някаква допълнителна информация - моля споделете я с нас
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот T.A.R.A. » 13 Апр 2009, 21:42

Уважаеми колега, не е нужно да сте хаплив.Грешката е моя.Запомнила съм, че последните срокове са 7-дневни, но не съм обърнала внимание, че за класирането не е посочен такъв.Съжалявам, ако съм внесла смут в душата на някой :oops: .
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот dimitur_vg » 13 Апр 2009, 22:02

Уважаеми колега, не е нужно да сте хаплив.Грешката е моя.Запомнила съм, че последните срокове са 7-дневни, но не съм обърнала внимание, че за класирането не е посочен такъв.Съжалявам, ако съм внесла смут в душата на някой :oops: .

Колежке,извинявам се,ако така "хапливо" Ви е прозвучал коментара,който написах.Не това беше идеята ми.Просто аз се чудех също кога ще бъде обявено класирането и прочетох няколко пъти Наредбата,и като видях,че сте писали в 7-дневен срок се стреснах,че може би аз нещо несъм разбрал или прочел както трябва.......затова попитах къде видяхте такова нещо,без да влагам интонация поразлична от обичайната при задаване на въпрос.
Още веднъж искам да се извиня,ако съм Ви засегнал
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот T.A.R.A. » 15 Апр 2009, 17:30

Мислех си веднъж завинаги, че като мине устния изпит всичко ще е наред.Да, ама не.Сега пък чакаме класиране.Явно съм се поизнервила покрай всичко това...Така че не сте ме засегнал, колега.Желая Ви успех, на Вас и на всички останали, които също чакат.
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот zviaraaa » 16 Апр 2009, 10:02

Аз вчера се обаждах във ВСС и от там ми отговориха, че срок за класирането няма и ще чакаме. Не се знае кога ще станат готови, но всеки може да вземе и да направи няколко / около 100 / бакалски сметки и провери къде се е класирал. Аз вече го направих.
zviaraaa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2008, 16:45

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот vale4ka » 16 Апр 2009, 10:20

Извинявай,но как по точно класираш?
vale4ka
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 01 Юли 2008, 11:24

Re: ОЦЕНКИТЕ ОТ ИЗПИТА ЗА МЛ.ПРОКУРОРИ ИЗЛЯЗОХА!!!

Мнениеот zviaraaa » 16 Апр 2009, 14:37

Първо събираш оценките от устния, писмения и от държавните изпити на тези, които са изкарали на устния изпит оценка над 4.50. Правиш баловете им, както и своя и ги подреждаш по низходящ ред. Класирането се прави като се класира на първото пожелано място кандидатът с най-висок бал и след това надолу с другите, като ако е вече заето желаното първо място от предните - с по-високи балове се класира на второто, третото и т.н. И така за тебе каквото остане. Успех!
zviaraaa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2008, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron