начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

а за прокурорските помощници?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот fulguracion » 12 Мар 2009, 18:20

Здравейте,

Събеседването в Окръжна е другата седмица. В Апелативна си беше точно събеседване. Първо те разпитват за мотивацията ти, защо кандидатсваш там, дали си пробвал в системата, защо не си пробвал да се впишеш в адвокатската колегия, за предишния ти професионален опит. Заваха и доста елементарни въпроси и то предимно от НПК. Бяха трима. Доста страшно гледаха и изучаваха всяко едно движение- малко психо атака :)))
fulguracion
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2006, 13:54

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petushi » 12 Мар 2009, 18:30

Колега ''fulguracion'' благодаря за отговора :)
petushi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Дек 2007, 14:10

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот _magnoliq_ » 12 Мар 2009, 19:20

Здравейте!

Един въпрос към petrova.magdalena

Как мина при Вас събеседването на 09.03.2009г.?
_magnoliq_
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Фев 2009, 20:28

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот t_evaline » 13 Мар 2009, 20:01

Ima nova data za sabesedvaneto v Okrujna prokuratura Varna 18.03(srqda), 6te ima dve grupi, taka 4e kojto 6te se jvjva, da si proveri. Uspeh na vsi4ki!!
t_evaline
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 28 Мар 2007, 11:58

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот shany83 » 14 Мар 2009, 16:05

интересно ми е само защо наричат "Конкурс" назначаването на прокурорски,съответно съдебни помощници...явявах се и осъзнах че е пълна пародия на конкурс,по-скоро ,в много подходяща форма са облекли поставянето на свои хора на подходящи места...
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот kmonev » 14 Мар 2009, 16:22

колежке shany,
в нашата мила родина е възможно всичко. не случайно я наричат страната на неограничените възможностите. не се отчаивайте ! :idea:
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот ekateri75 » 14 Мар 2009, 16:33

Моля ви се не ме отчайвайте аз също мисля да се пробвам, макар също да съм почти убедена, че вече си имат човек.
ekateri75
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Мар 2009, 11:48

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот ekateri75 » 14 Мар 2009, 16:35

Колежке, shani83, сподели как мина конкурса?
ekateri75
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Мар 2009, 11:48

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот shany83 » 14 Мар 2009, 17:20

Имаше писмен изпит-казус и беше обявено,че ще има оценяване по шестобалната система и само получилите оценки над 4.50 ще се явят на устен.Не беше точно така-всички се явихме на устен изпит,на който Комиситя задаваше въпрози от рода на:"Как се виждате своето професионално бъдеще?" Въпросът ми се струва изключително нелогичен имайки предвид факта,че щом се явявмае ,значе сме зявили някак желанието си да продължим професионалното си бъдеще в тази сфера.Както и да е,отговорих,че искам да се занимавам с Наказателно и Наказателно-процесулано право и считам,че работата ми като Прокурорски помощник ще ми даде възможност да се усъвършенствам.На този отговор,последва възмутителен въпрос от страна на член от Комисията:"Да разбираме ли,че нямате желание да работите тук?"....След известно време влиза"избраният",завършил задочно/по принцип нямам нищо против задочници/,с доста по-нисък успех,без кой знае какъв стаж,каза какви глупости е писал на казуса,но него го викат на малко име,питат го как е,какво прави тези дни и т.н.След няколко дена излизат резултатите,като оценяването не беше по шестобалната система,както беше обявено,ами на някакви точки,както и да е-бях на първо място по резултати,но отдолу пише кой е избран...е познайте кой беше...жокер-не съм аз...
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот shany83 » 14 Мар 2009, 17:22

Колега kmonev не става въпрос за отчаяние...просто излагам мнение на база преживяно...нека всеки сам си направи изводите...
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот ekateri75 » 14 Мар 2009, 18:17

Благодаря за изчерпателния отговор :)
ekateri75
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Мар 2009, 11:48

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот T.A.R.A. » 15 Мар 2009, 11:08

Стига с този негативизъм!Двама мои приятели от два различни града спечелиха подобни конкурси и съм не на 100, а на 1000 процента сигурна, че нито един от двамата нямаше връзки, а само задълбочени знания.Така че пробвайте се, който има желание, рано или късно успява!!!
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот shany83 » 15 Мар 2009, 19:34

Искрено се надявам да е така.Аз разказах как мина при мен и кое беше очевидното,не съм се отчаяла,ще продължавам да се пробвам,но оставам с убеждението,че докато тези "конкурси" се провеждат на местно ниво,това предпоставя възможности за назначаване на такива...по-близки...
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот pm » 15 Мар 2009, 23:42

Уважаеми колеги, споделете как е протекъл и как Ви се е сторил изпита в Бургас.
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот djalma » 16 Мар 2009, 12:21

към shany83:
Колега, може ли да споделиш какъв беше казуса?
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот shany83 » 16 Мар 2009, 15:19

Лицата В. и Д. били данъчни инспектори,Директорът им възложил със заповед задачата да направят проверка на едно предприятие.Друг данъчен инспектор,да речем А. чул това,отишъл при управителя на предприятието и му казал,че ако му даде 2000 лв. ще каже на колегите му,да си "затворят очите",след това и В. бил при същия управител,без да знае за посещението на колегата си А.,и му предложил същото,ако му даде 5000лв. на него и 5000лв. на колегата му Д.ден преди проверката управителят дал парите,но били описани банкноти,и уведомил органите на МВР.Полицаи задържали данъчните инспектори-и тримата с описаните банкноти в тях. Въпроси...доколкото си спомням...Кой за какво отговаря?И съответните процесуални въпроси,кое как започва и ка се развива....
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petrova.magdalena » 17 Мар 2009, 15:19

Здравейте!
_magnoliq_ при мен мина доста притеснително събеседването в Апелативна прокуратура. Задаваха различни въпроси, като не казваха дали отговаряш правилно или не. Като човек явяващ се за първи път на подобно нещо, треперех цялата. Но така или иначе, не съм класирана, поне така ми казаха по телефона. Днес събеседването във Военно-окръжна прокуратура мина къде къде по-добре. Нямаше го притеснението и определено комисията беше доста благосклонно настроена. Утре е в Окръжна и пак ще пиша. Успех на всички!
Аватар
petrova.magdalena
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот djalma » 17 Мар 2009, 15:28

Към petrova.magdalena:
Колежке, какви бяха по-точно въпросите, които ти зададоха? Имаше ли преди това писмен изпит? защото аз ще кандидадствам за прокурорски помощник в Пазарджик, и тук конкурса ще се проведе на три етапа:
І по документи
ІІ - писвен изпит.
ІІ - устен (събеседване)
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот djalma » 17 Мар 2009, 15:28

След колко дни обявиха резултатите?
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petrova.magdalena » 17 Мар 2009, 15:32

djalma при нас нямаше писмен изпит. Беше само събеседването. Както виждам от форумите навсякъде е различно. Задаваха въпроси от типа: Кои са основанията за освобождаване от наказателна отговорност с налагане на административно наказание!; Какво прави прокурора извън съдебната зала?; Какво представлява работата на прокурорския помощник? и т.н. Въпросите при нас бяха разнородни. Успех! Вие май имате и за съдебни помощници в Пазарджик.
Аватар
petrova.magdalena
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:19

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron