начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

а за прокурорските помощници?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


а за прокурорските помощници?

Мнениеот pm » 02 Яну 2009, 17:08

Колеги, бъдете така добри и ако някой от Вас има повече инфо по темата да я сподели - по - конкретно дали скоро ще има конкурси по места и дали изискванията са същите като за съдебен помощник? Преимущество ли е вече придобит юридически стаж или оценките от дипломата са по - важни?
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот pm » 11 Яну 2009, 18:13

КОЛЕГИ, ЗАЩО НИКОЙ НЕ ПИШЕ ПО ТЕМАТА? НЯМА ЛИ ИНФОРМАЦИЯ ВСЕ ОЩЕ ПО МЕСТА?
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот tsveti_d » 12 Яну 2009, 10:52

Откакто следя протоколите в сайта на ВСС (т.е. от около 3-4 месеца), само веднъж попаднах на увеличение на щата на ВКП с 10 или 15 (вече не помня точно) щатни бройки на прок. помощници. Иначе, по отношение на изисквания и конкурс - ЗСВ е много пестелив. За съжаление всеки административен ръководител може би сам ще решава как да провежда конкурса, както е за сега и за съдебните помощници - някъде конкурса е само по документи, на други места пък правят изпити като за младши магистрати - с казуси и два кръга. Докато не го предвидят в закона или наредбата - всеки си решава сам. Това е моето мнение!
tsveti_d
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Юли 2007, 11:02
Местоположение: гр.Шумен

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот katia.ivanova » 22 Яну 2009, 15:44

На сайта на прокуратурата обявиха първите конкурси за помощници-местата са окръжна-Търговище, апелативни-София и Варна.
katia.ivanova
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 15 Авг 2007, 13:51

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот moni_d » 23 Яну 2009, 18:15

Зная, че и в ОП-Хасково е обявена бройка, но не намирам обявата. Ако можете помогнете колеги!
moni_d
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 30 Ное 2006, 16:45

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот T.A.R.A. » 25 Яну 2009, 14:36

Колеги, когато се интересувате от даден конкурс, винаги търсете на място.Аз така ги намирам и успявам да съм в час винаги.Например, интересувате се от прокурорски помощници в Бургас.Те са най-малко при ОП, т.е.следите обявите на ОП Бургас и АП.Или на таблата на място в съответната прокуратура, или на страницата на ОП Бургас например.Просто и лесно.За времето, което губите в задаване на въпроси по форума, преглеждайте основните сайтове - прокуратура, съдилища, ВСС, министерство на правосъдието, МВР и т.н.Отнема не повече от 15-ина минути веднъж седмично, за да не изпуснете някой конкурс.В началото по-трудно ще се ориентирате по сайтовете, но след 4-5 опита, ще сте наясно кое къде е точно.Обръщайте внимание на съобщения, конкурси, работни места.Успех!!!
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petushi » 12 Фев 2009, 15:05

Колеги, бихте ли споделили как протича изпита за прокурорски помощници,на събеседването казус ли се решева или изпита е устен. Моля който има повече инфо да сподели. Благодаря.
petushi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Дек 2007, 14:10

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petushi » 13 Фев 2009, 15:55

Колеги, хайде никой ли няма да пише по темата? Има обявени свободни места за доста населени места.
petushi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Дек 2007, 14:10

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот pm » 13 Фев 2009, 19:29

В интерес на истината аз също мислех, че темата ще има по-широк отзвук и ще можем взаимно да споделим емоцията преди и след конкурса. Има ли кандидати или няма кандидати, колеги? Личното ми мнение е, че длъжността е много добра. Виждам недостатък само в това, че статутът е на съдебен служител, но имайки предвид колко много неща ще се научат, бидейки близо до прокурора, това може да се преживее.
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petrova.magdalena » 20 Фев 2009, 23:20

Здравейте! Аз подадох документи за Варна и вчера ми се обадиха от Апелативна прокуратура и ми определиха дата за сълеседване, като изрично ми казаха да прегледам наказателноправната материя. Имате ли представа дали това се зачита за юридически стаж? Благодаря предварително за отговора.
Аватар
petrova.magdalena
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот pm » 21 Фев 2009, 10:47

След като за длъжността изрично се изисква висше юридическо образование, то по смисъла на закона се зачита за юридически стаж. Успех, колеги!
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот idealista » 21 Фев 2009, 11:37

Здравейте,бих искала да попитам Магдалена.Петрова, кога е крайната дата на този конкурс и къде точно е обявено съобщението/за Варна/?Благодаря. :roll: :)
*.. contra impudentem stulta est nimia ingenuitas ..*
Прекаленото благородство спрямо безочливия е ГЛУПОСТ !!!
Аватар
idealista
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 02 Юни 2008, 16:06
Местоположение: Варна

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petrova.magdalena » 21 Фев 2009, 14:39

Здравейте! Обявата за конкурсите е публикувана на страницата на прокуратура на република българия. За окръжна прокуратура вече изтече срока. За другите не съм сигурна и незная дали ще спазят сроковете посочени в сайта. Успех!
Аватар
petrova.magdalena
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petushi » 22 Фев 2009, 16:10

Здравейте, срока за Окръжна и за Апелатива прокуратура във Варна изтече на 16.02.
petrova.magdalena, моля те кажи за кога е определено събеседването за Апелативна прокуратура? И успех от мен. :)
petushi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Дек 2007, 14:10

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот duhche09 » 24 Фев 2009, 11:32

А дали е вярно и сигурно,че стажа който се натрупва ще се счита за трудов, но ни е юридически?!
duhche09
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Яну 2009, 22:27

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petrova.magdalena » 24 Фев 2009, 16:53

Здравейте!
На мен ми казаха на 09.03.2009г. че съм на събеседване. Доколкото разбрах освен това в проекта на ЗСВ, който мина на първо четене в Народното събрание, след 5-годишен стаж те назначават като прокурор без конкурс. Но не съм много сигурна. Това го имам като информация от други колеги.
Успех на всички, които ще се явяват.
Доскоро!
Аватар
petrova.magdalena
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:19

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот djalma » 27 Фев 2009, 10:26

Миналата седмица бях на конкурса ма мл.съдии и до мен стоеше едно момиче, което каза, че работи като съдебен помощник във ВАС. Но кандидадствала за чл.съдия, защото стажа й като помощник не се зачитал за "магистратски", точно така се изрази тя.
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот kazablanka » 06 Мар 2009, 17:45

това, че не й се зачита за "магистратски" стаж, не значи, че същия не е юридически, според мен е точно такъв
kazablanka
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 08 Мар 2007, 19:47

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот tsveti_d » 06 Мар 2009, 17:52

И според мен е така - иначе промените в ЗСВ нямаше да гласят, че с 5-годишен стаж като съд. помощник можеш да бъдеш назначен за съдия в районен съд без конкурс! А дали съдебен или прокуррорски помощник - все е стаж!
tsveti_d
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Юли 2007, 11:02
Местоположение: гр.Шумен

Re: а за прокурорските помощници?

Мнениеот petushi » 12 Мар 2009, 16:01

Колеги от Варна, който сте били на събеседване във Окръжна и Апелативна прокуратура, моля дайте инфо как протича . Благодаря предварително :)
petushi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Дек 2007, 14:10

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron