начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ-19,20,21 ЮЗУ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ-19,20,21 ЮЗУ

Мнениеот mibora » 10 Сеп 2008, 14:15

Моля колеги, които са се явявали на Държавен-ГПП в ЮЗУ да дадат малко инфо: как протича устния, какви листове може да се ползват на писмения и на устния, папки разрешават ли, може ли да се ползва конспекта на устния, дават ли време за мислене, задават ли странични въпроси и т.н. всичко, свързано с изпита.Предварително благодаря.
mibora
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 15 Юни 2006, 11:01

Мнениеот enrinka » 11 Сеп 2008, 11:13

Бях на този изпит през юни и общо взето минава лесно, но до голяма степен зависи при коя комисия си на устния. И на двата изпита ти дават подпечатени листове, като не можеш да ползваш свои. На устния изпит си теглиш 3 въпроса и сядаш да мислиш като ти дават около 20 мин. и ако никой не седне да говори извикват първият, който е изтеглил въпроси. Можеш да използваш конспекта, а и в зависимост от това каде си седнал може и да погледнеш нещо допълнително. :oops: По принцип задават допълнителни въпроси, ако се колебаят за оценката, но всичко зависи в коя комисия си. Аз бях при Тасев и мина мн лесно, най- ниската оценка беше 4. Много се дразнят, ако като седнеш да говориш постоянно четеш от листа, от който си си нахвърлял въпросите, така че......не се впускай в подробности и карай по - накратко. УСПЕХ!
enrinka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Окт 2007, 15:39

Мнениеот mibora » 11 Сеп 2008, 14:28

Благодаря Ви за отделеното време.Може ли мейл за повече инфо, ако е удобно.Поздрави.
mibora
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 15 Юни 2006, 11:01

Мнениеот enrinka » 11 Сеп 2008, 15:05

isavcheva@abv.bg - пиши ако имаш въпроси :)
enrinka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Окт 2007, 15:39


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron