начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот briana_ivanova » 09 Сеп 2008, 19:47

Здравейте!
Търся мнение за това как минава изпита за придобиване на юридическа правоспособност?
Сестра ми е доста притеснена,въпреки,че като я слушам добре се е подготвила,но от нерви я избива на рев.
Да не ви "колят" на този изпит там? :D
Не е ли като всеки друг изпит?Кажете как е било при Вас?
briana_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 01:07

ОТГОВОР НА ВЪПРОС ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот rambotr » 09 Сеп 2008, 21:47

Спокойно не е толкова страшен този изпит.Кажете на сестра ви да не се притеснява.Изпита преминава по следния ред: Първо в уречения час се отива в Министерство на правосъдието и там ще ги разпределрят на групи като всяка група се явява пред тричленна комисия с председател-нещо като държавен изпит.При влизане си изтегля един въпрос от конспекта,който трябва да има от окръжния съд където е изкарала стажа си,сяда пред комисията и говори по този въпрос.Комисията след това има право да им задава допълнителни въпроси.Спокойно няма страшно единственото изискване е да отговаря най-важните неща и да не влиза в подробности,тъй-като никой не им ги иска.Трябва да отговори само най-важното с две-три думи и го е вземала изпита си.След изпита отива в канцеларията на първия етаж, което е посочено на вратата където ще държи изпита и от там ще им издадат едноудостоверение за успешно положен изпит.След един месец трябва да си вземе удостоверението за юредическа правоспособност.Това е всичко.Надявам се да съм Ви полезен.Ако имате още въпроси , и мога да ви бъда полезен питайте!
rambotr
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Юли 2008, 21:43

Мнениеот marek972 » 09 Сеп 2008, 21:57

не знам как е сега, но когато го държах преди 8 години даваха да се ползват нормативните актове, заадават ти някакъв елементарен
въпрос и те чакат да намериш отговора в камарата закони, които са пред теб ... голям майтап
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Мнениеот DEKAH » 09 Сеп 2008, 22:40

marek972 написа:не знам как е сега, но когато го държах преди 8 години даваха да се ползват нормативните актове, заадават ти някакъв елементарен
въпрос и те чакат да намериш отговора в камарата закони, които са пред теб ... голям майтап


и при мен беше така колега, но разбрах, че "позатегнали" нещата напоследък.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Мнениеот briana_ivanova » 10 Сеп 2008, 00:01

Много Ви благодаря!
Утре ще й покажа какво сте ми написали,защото вече каталяса и заспа.Щяла да става в 5.00 часа пак да чете.И така цял ден.От една седмица е на газ,спирачки,газ, спирачки и рев.Притесних се за нея.
Още един път,благодаря.Друго е когато има някой,който да ти каже как минава изпита.Предполагам,че поне се настройваш психически.
briana_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 01:07

Мнениеот briana_ivanova » 10 Сеп 2008, 09:34

Добро утро!
Възникна друг въпрос.Дали ще помогнете и за това?
Като изтеглите въпроса,веднага ли сядате пред комисията да говорите или ви оставят да си съберете мислите и евентуално да си нахвърляте нещо на лист?
briana_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 01:07

Мнениеот julieta_9 » 10 Сеп 2008, 10:24

Като си изтеглите въпроса ,сядате пред комисията ,имате около 5 -6 минути за мислене,може да си пишете и на лист ако искате,после говорите /нормативни документи не се ползват/.Изпита минава леко.
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот tutibuti » 10 Сеп 2008, 19:17

Аз се явих на изпита на 11 юли тази година. Беше много лесно. Бях 15-16, не си спомням точно, но преди мен скъсани нямаше. Сигурна съм, че и после не е имало. Изпитващите дори подсказваха, когато насреща им имаше човек, който нищо не знае. Да не се притеснява - 100% е сигурно, че ще го вземе.
tutibuti
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Сеп 2008, 18:43

Мнениеот briana_ivanova » 11 Сеп 2008, 00:13

Дано го вземе,че е кълбо от нерви.
Тя знае,че не може да се ползват нормативни актове,но се държи все едно ще отива за първи път на изпит.Дано сега се поуспокои.
Сестра ми е,но се чудя какъв магистрат ще става като е толкова нервна и емоционална!
Много Ви благодаря на всички.
Стискайте й палци в петък/12.09./Ще отида с нея за кураж,а и да я закарам.
briana_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 01:07


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron