начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

що годе нормална заплата за юрисконсулт и за дознател

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот Logan » 24 Юни 2008, 22:15

Колега просто от любопитство ви питам по каква причина сте останали да работите в Търговище ?От личен опит знам ,че положението там в момента никак не е добре.
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище

Мнениеот krasimir » 25 Юни 2008, 09:08

Засега съм в Търговище, но това не значи, че съм решил да оставам тук.Успях д азапочна да като пом.нотариус в този град. Явявах се миналата година на конкурсите за магистрати, но не се получи, ходих да пробвам и на две други места, но нямах отново шанса. А докато учех във Варна разбрах, че ще ми струва доста скъпо ако остана да живея там, с оглед обстоятелството, че съм бил винаги на квартира, а положението с наемите въобще не е розово. Но живот и здраве след година мисля да се ориентирам към друг град.
krasimir
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Юни 2008, 15:12

Мнениеот misshe_ » 25 Юни 2008, 09:19

Красимир, като юрист, който е работил 3 год. и 6 м при нотариус, ще те посъветвам да отстояваш позициите си и незабавно да поиксаш увеличение на заплатата. Още преди да завърша, полуавах 800 лв чисти, след като станах помощник-нотариус, заплатата ми нараства до 1200 лв чисти, и не става въпрос за София. Много наясно съм какъв е обемът на работа при нотариус и каква тежест пада върху плещите на помощника му. Вече не заемам тази позиция, поради причина, че трябваше да се преместя в "голямия град София", на длъжност "специалист" юрист и заплатата ми е бруто 690 лв. Не ми се коментира направо. Но това няма значение. Искайте си увеличението, и то незабавно. Наистина е къртовски труд, а що се отнася до придобиване на знания - от административна работа, не ти оставя време да се поровиш за някой друг казус. Истината е, че парите са добри в този занаят. За това поне искарвайте някой друг лев, докато си губите времето при нотариус! Успех!
misshe_
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юни 2008, 13:37

Мнениеот krasimir » 30 Юни 2008, 11:09

много добре звучи заплата от 1200 лв., в петък говорих с моя шеф зза актуализиране на заплатата и той реши на този етап-700 лв, след 6 месеца по-вече.......
krasimir
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Юни 2008, 15:12

Мнениеот jojobba » 30 Юни 2008, 17:54

наистина е жалко при положение, 4е шофъори в международни рент-а-кар фирми (в София) по4ват на 700 лв.!!!!!!!!
jojobba
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 13 Ное 2007, 17:24

Мнениеот Inspector_MBP » 30 Юни 2008, 21:15

ВЪПРОС: Каква според вас е "що годе нормалната" заплата за юрист - донател или юрисконсулт.

ОТГОВОР: Поне малко (дори да е едно символично левче) по-висока от тази на шофьор в градския транспорт. Уви.


P.S.: Който Ви е обяснил, че заплатите на дознателите "минават 800" сериозно Ви е заблудил, май...
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот palimsest » 30 Юни 2008, 22:43

Аз също искам да споделя скромното си мнение !
Смятам , че добре подготвения юрист би могъл да претендира за висока заплата и това да обяви собствената си "цена " не би трябвало да се словосъчетава с неудобство и срам ..., а напротив смело може да заяви и по-висока заплата от 1000 лв . Работодателите ценят хората , които смело заявяват цената си и са готови да я отстояват със знания и умения , пък и ако човек не се оцени -сам , то ще трябва да се остави на трети лица да го подценяват .

Ако човек няма смелостта да отстоява себе си , трудно би оцелял в тоя див капитализъм , в конюнгтурно сложилата се безпросветна бюрокрация , няма да продължавам ....

Да , вярно е , че на повечето интервюта провеждани от отдел Човешки ресурс (капитал) , задават почти като рефрен , един и същ въпрос , каква заплата очаквате , очаквате ли допълнително стимулиране съобразно достигнати безнес цели и т н ... и е нормално . Вярно е , че е субективен момента (какво се цели с исканата позиция и не се ли гледа на нея като своеобразен трамплин към други позиции , що пък да не се гледа на нея и като на школа ,за да се трупат знания или пък възможността да се "яхне " престижа на институцията -някаси по-така звучи работил в ....... )

Когато пък юридическото е допълнено с друго (икономическо ..) образование ...нещата са съвсем други .

В банковата система например биха се реализирали добре , мисля , и в тоя ред на мисли ....не само от заплатата да се хранят така да се каже , само сделките покрай ипотеката са достатъчни мисля....
Покрай прегряващия пазар на недвижимости също биха могли да се припечелят добри пари , стига да си активен-на точното място и време , но млъкни сърце ...

Знанието ражда победители !

Успех на всички в търсенето ...
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Мнениеот listi » 09 Юли 2008, 08:42

Всевишният когато е раздавал акъл с чирпака, не е ли минал през така наречената "АКАДЕМИЯ" на МВР ?
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Мнениеот portokal » 09 Юли 2008, 08:53

Яаааа, поредният, който здраво го прихваща нещо! :lol:

Сега не знам дали и аз да не копирам възклицанието си петнайсетина пъти, ама айде, няма.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот ponedelnik » 09 Юли 2008, 09:52

Да, бях бригадир. И си мисля, че цял живот съм бригадир - работещ за кауза, чест и пр., като в "и пр." не включвам слава.
Чувал съм, че в т.нар. "нормални" страни е срамно да се говори за пари. Може ми защото екзистенц-минимума е гарантиран и на упражняващите най - простия труд, в ик.смисъл на понятието, а за останалите е ясно - бонуси, добър стандарт, добри училища за деца, добра почивка и пр.
А при нас абсолютната цифра - 600 лв., 1000 лв., няма никакво значение, при положение, че зад тях няма кой знае какъв стандарт или потребителна стойност.
Чудя се какви ли ежедневни или дългосрочни потребности могат да се задоволят с плата в размер на 300 или 600 лева!
Даже и квартира в провинцията не можеш да платиш!
ponedelnik
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 07:37

Мнениеот dino6506 » 09 Юли 2008, 20:05

заплатата е цената на труда ни - или ще работим колкото ни плащат или ще ни плащат колкото работим - пазарен механизъм :D - е за да не съм контрапродуктивен да си кажа , че нито една от цитираните суми не ми се струва достатъчна за КАЧЕСТВЕНА юридическа работа ,имам предвид работа с отдаване и вникване в проблемите, поглъщаща и понякога изцеждаща - с такива заплати най много да се изисква изръшкване на определен обем "талаш".Считам че заплатата трябва поне да гарантира достойно съществуване/а не само вегитиране/,цифрите за които се сещам са с пъти по големи - е сигурно е заради инфлацията :lol:
dino6506
Потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: 13 Ное 2007, 00:11

Мнениеот prnedev » 10 Юли 2008, 01:09

Интересна темичка за стартиращи колеги и колежки ;-) Та хващате се на Ейч Ар въдиците ;-) Затова да ви предложа един примерен диалог:

- Какво възнаграждение очаквате?:?:
- Вашата компания е достатъчно популярна и сериозна. Предполагам, че сте предвидили бюджет за тази позиция? :roll:
- И все пак....? :)
- Общоприетото възнаграждение за тази длъжност в бранша, като конкретните параметри ще ги обсъдим при сключването ни на договора.
- Но кажете все пак някаква сума?
- За момента не сме говорили за конкретните задължения, които очаквате от мен, и затова се притеснявам да не подценя или надценя вашето предложение...

И така ;-))) Общо взето стандартен ориенталски пазарлък. Та хубаво е да има някакво ориентиравачно предварително инфо и да се почне конкретното договаряне да е от по-високо, а после да направите "компромис" :P
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Мнениеот trov » 17 Юли 2008, 11:45

Красимир, да не си завършил в ТУ през 2004г ?
Айде , кажи си , ако е така :lol: :lol: :lol: , ще ме познаваш в такъв случай :oops:
Аватар
trov
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 23 Яну 2004, 10:52

Мнениеот krasimir » 17 Юли 2008, 12:15

здравей, не съм завършил ТУ, а ВСУ- Варна, и мисля, че някъде по- горе съм го споменавал. Аиначе се дипломирах 2004 г., след две години ходене по мъките и търсене на работа, започнах работа при нотариус на доста ниско възнагръждение. Сега се пробвам на конкурса за ДЛР.
krasimir
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Юни 2008, 15:12

Мнениеот alegrina » 17 Юли 2008, 12:37

завършил си 2004, две години си ходил по мъките, т.е до 2006, как сега към средата на 2008 имаш три години юридически стаж за да кандидатстваш за ДЛР. Успех!
alegrina
Потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: 03 Май 2007, 15:43

Мнениеот krasimir » 17 Юли 2008, 12:49

Докато ходех по мъките през двете години, които споменах работих 10 месеца като мл. юрисконсулт в чатна фирма. Но да отбележа това си беше ходене по мъките тъи като фирмата малко по- късно вече не съществуваше. Работех на минимална заплата, която понякога получавах, понякога не. Условията на труд бяха невероятно тежки, работеше се при ненормирано работно време, в среда и с колеги с които е трудно да общуваш. Въобще нещата бяха първобитни. Фирмата беше с международно участие, беше свързано с пътувания и командировки. през цялото това време съм ходил по конкурси с надеждата все някъде да се класирам, но нямах шанса. Беше ми много трудно, а и без средства нямах възможност да се пеместя в друг град. Сега се чудя как съм издържал на цялото това напрежение, защото този стрес на работното място, на който съм бил подложен във фирмата никак не е за пренебрегване.
krasimir
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Юни 2008, 15:12

Мнениеот Bai_Ganjo » 17 Юли 2008, 12:54

Който не е доволен от заплатата - на свободна практика - това е! Там реално ще бъде оценен труда му. На трудов договор винаги се получава или надценяване или подценяване.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Мнениеот timur » 20 Юли 2008, 10:20

Колеги трябва да си отстояваме правата.Все пак сме блъскали по 5 години като луди,за да учим право.Честно казано аз работя като дознател и не знам какво е положението в частните фирми.Но все ми се струва че заплата под 1000 лева в частна фирма не си заслужава.Иначе ако си дознател заплатата е около 700 лева-естествено там се брои стажа и се докарват още пари ако имаш като мен 5 години стаж.Но не са много.Но да ви кажа миналата година в нашия град имаше конкурси за дознатели и никой адвокат не се яви.Значи явно са по-добре материално.Все пак ако бях в София веднага бих напуснал и се ориентирал към частни фирми.Доколкото гледам обявите има много фирми които търсят юристи.
timur
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Юли 2008, 06:43

Re: zaplat za urist v BG

Мнениеот jafi_retroto » 12 Окт 2008, 17:46

Кrasimir, може ли да дадете някакъв e-mail. Имам въпрос към Вас. Благодаря. :D
jafi_retroto
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 02 Окт 2008, 22:51

Re: zaplat za urist v BG

Мнениеот krasimir » 14 Окт 2008, 13:01

имейла ми е magi_ka@abv.bg
krasimir
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Юни 2008, 15:12

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron