начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

стажант-юристи след 01.05.2008г.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


стажант-юристи след 01.05.2008г.

Мнениеот vanyasc » 25 Май 2008, 21:08

Здравейте!
Ще бъде чудесно, ако някой, който се е явил на практико-теоритичния изпит на 16.05.08г., сподели как протича изпита спаред новите правила.
Благодаря!
vanyasc
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 13 Юни 2007, 13:27

Мнениеот sffera » 25 Май 2008, 21:12

какви са тези нови правила
sffera
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Май 2008, 13:58

Мнениеот vanyasc » 25 Май 2008, 21:17

при явяване на изпита не могат да се ползват нормативни актове
vanyasc
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 13 Юни 2007, 13:27

Мнениеот bebitor » 25 Май 2008, 22:12

А някога имах преподавател, МЪДЪР И ВЕЛИК човек, който казваше: "Ако знаех всички членове от всички закони, нямаше да съм юрист, а щях да работя в цирка!"
Какво безумие! Не е юрист този, който знае чл. наизуст, а този, който знае как да ги тълкува и прилага! Съжалявам, колеги :cry:
Поредното безумие!
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот inspectora » 26 Май 2008, 08:36

bebitor написа:Поредното безумие!


Или поредният "нечул-недоразбрал" ;)
Не ги знам тея "нови" правила ... но не мисля, че са "баш" тъй ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот chitta » 26 Май 2008, 09:17

за съжаление е така,няма тук разбрал недоразбрал или чул недочул.....не могат да се ползват нормативните актове...не можем да ги ползваме.....:( ето четете:

ИЗПИТЪТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ има за цел да провери познанията на стажант-юристите, придобити по време на стажа относно основните функции на органите на съдебната власт, организацията на дейността им, формата и съдържанието на постановяваните актове.
Стажант-юристите отговарят устно пред изпитната комисия на изтеглен от тях един въпрос. Комисията може да задава допълнителни въпроси по изтеглената или по други теми от въпросника.
По време на изпита стажант-юристите не могат да ползват нормативни материали или други писмени материали (изискването се прилага за всички стажант-юристи, които се явяват след 1 май 2008 г.)

НАСТОЯЩИЯТ ВЪПРОСНИК е утвърден от министъра на правосъдието на основание чл. 299, ал. 3 от Закона за съдебната власт


http://www.justice.government.bg/new/Pa ... vp0rxIw%3d
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

Мнениеот chitta » 26 Май 2008, 09:23

Относно начина на протичане на изпита ще имам информация някъде към 15 юни.....освен ако на vanyasc не е тогава изпита.За по-ранните дати като 16.05- нямам информация....
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

Мнениеот inspectora » 26 Май 2008, 10:44

chitta написа:за съжаление е така,няма тук разбрал недоразбрал или чул недочул.....не могат да се ползват нормативните актове...не можем да ги ползваме.....:( ето четете:

ИЗПИТЪТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ има за цел да провери познанията на стажант-юристите, придобити по време на стажа относно основните функции на органите на съдебната власт, организацията на дейността им, формата и съдържанието на постановяваните актове.
Стажант-юристите отговарят устно пред изпитната комисия на изтеглен от тях един въпрос. Комисията може да задава допълнителни въпроси по изтеглената или по други теми от въпросника.
По време на изпита стажант-юристите не могат да ползват нормативни материали или други писмени материали (изискването се прилага за всички стажант-юристи, които се явяват след 1 май 2008 г.)

НАСТОЯЩИЯТ ВЪПРОСНИК е утвърден от министъра на правосъдието на основание чл. 299, ал. 3 от Закона за съдебната власт


Дам ... така си пише ... ОБАЧЕ - да ви имам "въпросника" - само процесуалноправна материя + малко организация на правозащитни органи ... по мое време ... въпросникът включваше почти всичко преподавано (освен това, което е в сегашния) - ГП (обща част), ВП, СП, ТП, ТрП, АП и т.н. ... ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот vanyasc » 26 Май 2008, 20:12

благодаря за отговорите! ще се явявам през юли или след това. успех на всички!
vanyasc
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 13 Юни 2007, 13:27

Мнениеот chitta » 27 Май 2008, 15:06

Благодаря, vanyasc, успех и на теб!
Kъм inspectora- За този въпросник съм съгласна....лесно е и е формално всичко...
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

Мнениеот inspectora » 27 Май 2008, 15:35

chitta написа:Kъм inspectora- За този въпросник съм съгласна....лесно е и е формално всичко...


Така си е ... материята е доста по-малко ... и няма кой знае колко възможности за "тълкуване" (което да налага ползването на НА) ... от друга страна проц.пр. материя си е 1:1 от закона ... (ако би могло да се ползва - просто го изчиташ и си готов ;) ). Не искам да "оправдавам" решението на МП, но мисля, че не е "ощетило" кандидаите в сравнение с минали изпити ...

Все пак успех на колегите!
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron