начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

пробция

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


пробция

Мнениеот galaktika » 30 Яну 2005, 14:59

може ли някой да ми обясни какви документи се изискват за да участвам в конкурса за пробационен служител ?
galaktika
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Юни 2005, 14:20

Re: пробция

Мнениеот Ганка Василева » 30 Яну 2005, 16:13

Работа в Министерство на Правосъдиетоgalaktika написа:

> може ли някой да ми обясни какви документи се изискват за да
> участвам в конкурса за пробационен служител ?
Ганка Василева
 

Re: пробция

Мнениеот Гери » 30 Яну 2005, 16:14

Колега на сайта на МП са написани координати за връзка, просто звъннете!
Гери
 

Re: пробция

Мнениеот dyody » 30 Яну 2005, 19:56

Кандидатства се за работа по ЗИН и ЗМВР (ако кандидатствате за държавен служител, а не по трудово правоотношение). Когато искате свидетелство за съдимост изрично посочете за каква работа кандидатствате. Съгласно Правилника за прилагане на ЗМВР: Чл. 123. (1) Кандидатите представят следните документи:
1. молба;
2. автобиография;
3. (доп. - ДВ, бр. 39 от 2003 г.) документ за отслужена наборна
военна служба - за мъжете, кандидатстващи за офицерска или сержантска
длъжност;
4. трудова книжка или друг документ за трудов стаж;
5. документ за завършена степен на образование, квалификация и/или
правоспособност;
6. свидетелство за съдимост.
На място в съответния затвор, където приемат документи, ще ви кажат какво точно е необходимо. Автобиографията е по образец.
dyody
 

Re: пробция

Мнениеот Terr » 30 Яну 2005, 21:28

А някой знае ли какво трябва да е завършеното образование?Имам предвид не като степен, а като област в науката/освен юридическо или социални дейности/
Terr
 

Re: пробция

Мнениеот popeye » 30 Яну 2005, 22:38

dyody би ли дал малко повече инфо за образеца на автобиографията, защото на мен ми казаха, че трябвало да бъде в свободен текст и саморъчно написана?
popeye
 

Re: пробция

Мнениеот JnBibian » 31 Яну 2005, 02:31

Osven vsi4ko izbroeno po-nagore, trqbva da imate i dokumen ot sledstvieto, 4e ne nqma zavedeni dela sreshtu vas i medicinsko svidetelstvo - po obrazec
JnBibian
 

Re: пробция

Мнениеот JnBibian » 31 Яну 2005, 02:33

Avtobiografiqta se populva pred administratora ot li4en sustav i obshto vzeto se pripokriva sys starata forma za takava, a ne taka modernoto CV
JnBibian
 

Re: пробция

Мнениеот dyody » 31 Яну 2005, 11:23

Предпочитат се завършили педагогика, социални дейности, психология, право.
dyody
 

Re: пробция

Мнениеот dyody » 31 Яну 2005, 11:44

Автобиографията е по образец на 2 листа от двете страни, формулярът се получава при предварителния разговор с приемащия документи в администрацията на затвора - ще можете да си го попълните на спокойствие вкъщи, искат се подробни данни в табличен вид къде и кога какво сте работили, какво образование и какви допълнителни квалификационни курсове сте завършили, данни за най-близките Ви роднини, мотивите ви за кандидатстване и др., но започвам да се чувствам малко дискомфортно като давам толкова много информация (някакъв синдром за опазване на служебната тайна ме гони), затова приключвам дотук. Започнете с това - да поискате на място списък на необходимите документи. Направете си няколко ксерокопия на лична карта, за да оставяте копие с точните данни, където е необходимо - следствие, прокуратура, комплект документи. Заверете си нотариално ксерокопия на дипломи, трудова книжка, военна книжка и др. И бързайте, бързайте да реагирате с готови документи - във военизираните организации прави лошо впечатление, когато някой се мотае и отлага. Успех!
dyody
 

Re: пробция

Мнениеот polic » 31 Яну 2005, 14:17

е тва е добре, като информация,обаче аз имам проблем тук в Б-с,тъй като този служител,който отговаря за документите е неоткриваем по телефона, а да не говорим как ще ме пуснат вътре в затвора да се срещна с него и да си подам документите. явно пак конкурса е само за определени хора :(
polic
 

Re: пробция

Мнениеот galaktika » 31 Яну 2005, 15:03

Какъв е образеца на медицинското свидетелство ?
След колко време от подаването на молбата в следствието се издава служебната бележка ,че нямаш или имаш заведени висящи дела
galaktika
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Юни 2005, 14:20

Re: пробция

Мнениеот dyody » 31 Яну 2005, 15:48

Формуляра за медицински изследвания ще получите от администрацията на затвора (А4, 1 лист двустранно) и върху него изрично ще пише за каква длъжност кандидатствате. С формуляра се отива в МВР-поликлиника, там на регистратурата знаят какво да се прави по-нататък, искат да се платят предварително на регистратурата около 30 лв. Дават се и кръв и урина за изследвания.
За резултат от следствието се чака до месец.
dyody
 

Re: пробция

Мнениеот dyody » 31 Яну 2005, 15:59

Идете в затвора към 9 ч. сутринта, на поста при входа ще се представите, че идвате да подадете документи за пробационен служител. Носете лична карта, срещу нея ще получите пропуск и ще Ви пуснат да подадете документи. Ако имате въпроси как, кога и при кого да влезете за документите, ще получите отговори чрез постовия при входа (контролно-пропускателния пункт).
Ако се налага, по телефона ще уточнят по-късен час за влизането Ви - ако е заето в момента служебно лицето, което отговаря за приемането на документите.
Носете някакви документи, които да покажат сериозността на основанията ви за кандидатстване - диплома за висше образование например.
dyody
 

Re: пробция

Мнениеот JnBibian » 01 Фев 2005, 13:19

ето
Д О К У М Е Н Т И

1. Молба (образец)
2. Подробна автобиография (саморъчно написана)
3. Ксерокопие от лична карта
4. Ксерокопие от военна книжка (1, 2, 6, 7 стр.)
5. Нотариално заверено ксерокопие от диплома за завършена степен на образование (средно, висше)
6. Свидетелство за съдимост за работа в ГД “Изпълнение на наказанията”
7. Служебна бележка от Национална следствена служба (Окръжна следствена служба) за работа в ГД “Изпълнение на наказанията)
8. Служебна бележка от прокуратурата за липсата на повдигнати обвинения за извършено престъпление от общ характер за работа в ГД “Изпълнение на наказанията”
9. Служебна характеристика от последната месторабота (учебно заведение или от военно поделение)
10. Удостоверение от Психиатричен диспансер (представя се при медицинския преглед)
11.Справка по местоживеене от съответното РПУ
12.Препоръки по местоживеене (от лица, които познават кандидата повече от три години) – 3 бр.
13.Ксерокопие от трудова (служебна, осигурителна) книжка или друг документ удостоверяващ трудовия (служебния, осигурителния) стаж.
14.Ксерокопие от документ за придобит ранг (за държавните служители-граждански лица), ако имат такъв
JnBibian
 


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron