начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


младши адвокати

Мнениеот lawyeeeeer » 15 Окт 2007, 16:41

Здравейте колеги!!!
Някой дали може да ми даде информация относно изпита за младши адвокати за София.Кога ще се провежда, дали ще има скоро изпит.И къде мога да се информирам по тези въпроси.Прегледах страницата на САК, но не открих нищо там.

Много Ви благодаря предварително
lawyeeeeer
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Окт 2007, 12:31

Мнениеот barri » 15 Окт 2007, 17:16

ще има изпит ноември месец доколкото знам, след това чак юни. трябва да си подал документи обаче до края на септ., за да се явиш на тоя през ноември. Мисля, че на страницата на ВАС има нещо.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот r1234 » 15 Окт 2007, 18:22

Изпита за адвокати се провежда на две сесии. За първата се подават документи до края на месец април и изпита е юни а за втората сесия се подават документи до края на месец септември и изпита е ноември месец. За справка, какви документи ще ви изискват, най добре отидете в адвокатската колегия. В момента изискуемите документи са следните документ за платена такса за изпита 25лв. по сметката на ВАС и платежното нареждане в което трябва да се пише задължително точно на кои дати ще се явявате на изпит, иначе няма да ви го признаят, нотариално заверено копие на дипломата и копие на удостоверението за правоспособност.
r1234
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Юни 2005, 17:18

Мнениеот pdimitrow » 16 Окт 2007, 08:55

barri написа:ще има изпит ноември месец доколкото знам, след това чак юни. трябва да си подал документи обаче до края на септ., за да се явиш на тоя през ноември. Мисля, че на страницата на ВАС има нещо.


Г-н barri не смятате ли, че е е по добре да се въздържите от коментар по въпроса на колегата отколкото да дадете такъв, от който нищо не се разбира и няма нищо написано по същество. Искам също да Ви кажа, че на страницата на Висш адвокатски съвет от много време не е имало новина по тази тема. Те пускат списъка с кандидатите има няма 3 дена преди изпита, а наредбата я обявяват вече когато е приключил срока за подаване на документите. И искам само да добавя нещо на към изчерпателността на колегата r1234, че ако веднъж вече си се явявал не е необходимо да си заверяваш втори път нотариално дипломата и удостоверението за правоспособност. barri вземи си бележка ако найстина си юрист как трябва да се дават изчерпателни отговори от r1234 :lol:
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот barri » 16 Окт 2007, 12:24

аз поне се опитвам да кажа нещо по въпросът, а не да критикувам.
пък и доколкото виждам това, което съм казал е същото казано от колегата след мен, просто съм го сбил. човекът пита кога ще има изпит и съм му го казал. А колкото до това, че в сайта на висшия адв. съвет няма нищо, значи не сте търсили. Не може всичко да ви излиза на главната страница. На същият този сайт е наредбата за провеждане на изпита.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот may_baych2002 » 16 Окт 2007, 12:41

Отговорът на въпроса Ви ще намерите в Закон за адвокатурата и Наредба №2, които се намират на страницата на ВАС. Пълно и ичерпателно!!!!!!!!!!
И моля Ви, уважавайте се, колеги!
нали искате да си помагаме, а не да се нагрубяваме :D
may_baych2002
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Сеп 2007, 21:53


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron