начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

ОБЯВЕН Е КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот jegosan » 13 Авг 2008, 17:14

над заглавието на темата "обявен е ...." има ред започващ" Въпроси/отговори ........... Влезте да видите съобщенията си !
Поздрави!!!
jegosan
Потребител
 
Мнения: 167
Регистриран на: 07 Сеп 2005, 11:19

Мнениеот rosi_ros » 14 Авг 2008, 08:42

jegosan извинявай, но папката съдържа 0 % съобщения.Пробвай отново !

Приятен ден
rosi_ros
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Май 2008, 08:12

Мнениеот rosi_ros » 28 Авг 2008, 09:42

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, КАК ВЪРВИ ЧЕТЕНЕТО ?
Някой има ли новини за устния ? На какво наблягате при подготовката ?
rosi_ros
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Май 2008, 08:12

Мнениеот ytrewq » 28 Авг 2008, 11:08

Колега, не разбрахте ли че Вие и jegosan те единствените в този форум които продължавате напред след писмения изпит. Искрено Ви вярвам че не сте платили, защото едва ли някой който е платил ще си губи времето да се обяснява по форумите. Може да си пишете на лични. Тук вече никой друг не го интересува устния изпит.
Беше ясно че на лотариен принцип ще пуснат и "редови" кандидати, които после няма да спрат да разправят койко честен е конкурса след като и те са "вътре". Стягайте кантора и успех в нотариалната работа. А за устния изпит не се притеснявайте чак толкова. Просто потърсете протокола за същия от предишния конкурс.
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот rosi_ros » 28 Авг 2008, 11:39

Благодаря ytrewq, въпреки, че отговорът ти поражда у мен противоречиви мисли и чувства.Явно вълненията ни са в повече от необходимото.Целта ми не бе да се заяждам или да предизвиквам нечии гневни реакции.Извинявай, ако въпросите ми са изглеждали като поза.
rosi_ros
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Май 2008, 08:12

Мнениеот palava » 28 Авг 2008, 22:16

rosi ros i az 6te se iavaivam na tozi izpit=ako icka6 da ci pi6em ili 4wem po tel
palava
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2008, 22:08

Мнениеот rosi_ros » 29 Авг 2008, 09:01

Много бих се радвала palava, но не остана време и се оттеглям за активно четете.Може би някой друг колега, който не е толкова ангажиран ще откликне.Извини ме и се надявам да ме разбереш правилно.Желая ти успех
rosi_ros
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Май 2008, 08:12

Re: огледало !!!!

Мнениеот ququh » 05 Сеп 2008, 13:49

ti_en_ti написа::evil: ми да! какво друго остава,освен да се закрие темата! Обсъдихте доста хора, голяма част от които не познавате (нито лично, нито професионално) Показахте един на друг колко много знаете! Пресметнахте доходите на нотариусите, сезирахте инстанциите и сега минаваме на следващата тема. Е браво! Невероятни сте. Един скромен човешки съвет: Преди да упреквате и обвинявате в каквото и да е, се погледнете в огледалото. Но не за да откриете поредната бръчка,пъпка или бял косъм,а да видите себе си. Така както бихте посетили кантората на дамата в инвалидна количка, или тази на действащия Нотариус - с интерес и с ехидно любопитство. И какво виждате? Ще Ви кажа за себе си. Аз - яростен противник на корупцията и с ясното съзнание, че закона санкционира в еднаква степен както даващия, така и получаващия подкуп, се оказах посред нощ в клиника, заради болната си майка , нуждаеща се от операция и няколко лекари с малки заплати. Загърбих всичките си убеждения, изцедих всичките си кредитни карти и за 30 мин. осигурих нужното за да спася майка си. И с кои очи сега да съдя другите? Нима не знаем, че закона е създаден от хора, че търпи тълкувания, поражда спорове, от които се храни цялото адвокатско съсловие. Но - законът е над всички! А ако някой от нас има възможност или нужда да застане над закона? Не сте ли изпадали в моята ситуация в болницата? Дано не ви се налага! Не сте ли давали банкнота на крайпътен полицай? Не сте ли предлагали да консултирате безплатно класната на детето си по бракоразводното и дело? Не сте ли си казвали "Господи,защитавам този кретен, заради безобразно високия хонорар, а той е чудовище"? Не? Помислете пак! Или Да - прави сте. И чудовищата имат права!


***Не са всички като теб и не всички дават пари на катаджийте. Дори в държавите с по-развити общества има много повече които не са като теб и затова са успели да построят много и извън семейството. Там има закони, правила и ценности и извън семейството. ***
ququh
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2008, 13:25

Мнениеот genius75 » 08 Сеп 2008, 13:34

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ПИШЕЩИ В ТАЯ ТЕМА.
Както е казал поета - надеждата умира последна...
Е, при мен умря. Окончателно и безвъзвратно.
Оставам си дълбок циник по душа.
Нямам сили, нито воля да се боря с корупцията.
От днес и аз вече ще се влея в потока от безверници, даващи пари за да постигнат желаното и то на всяка цена.
Дори с много пари, като не става просто с пари.
На следващия конкурс просто няма да чета, ще плащам.
Това е горчивата истина.
За съжаление.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот samoten_agent » 08 Сеп 2008, 13:45

Защо, кажи поне какво стана...
samoten_agent
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2007, 20:12

Мнениеот genius75 » 08 Сеп 2008, 13:52

Ще се въздържа от по-големи подробности..
Нали знаеш, като почнеш много да риеш,
накрая калта пада на гърба ти..
Може би малко като ми мине, ще споделя.....
На следващия конкурс за нотариуси 8)
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот jegosan » 08 Сеп 2008, 13:54

Какво е станало толкова много...?
Поздрави!!!
jegosan
Потребител
 
Мнения: 167
Регистриран на: 07 Сеп 2005, 11:19

Мнениеот ytrewq » 08 Сеп 2008, 15:52

genius75 написа:Ще се въздържа от по-големи подробности..
Нали знаеш, като почнеш много да риеш,
накрая калта пада на гърба ти..
Може би малко като ми мине, ще споделя.....
На следващия конкурс за нотариуси 8)


Ако изобщо има следващ ...
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот jegosan » 08 Сеп 2008, 16:53

А защо да няма...
Поздрави!!!
jegosan
Потребител
 
Мнения: 167
Регистриран на: 07 Сеп 2005, 11:19

Мнениеот sani56 » 13 Сеп 2008, 08:30

Ехооо, здравейте ,нови нотариуси !!!!!!!!!!!!!
Как е ,как тече изпита? Защо мълчите ? Да не би да се срамувате от този форум ? Е ние знаем как беше на писмения изпит ,но не сме чак такива злобари ,че да не се интересуваме повече!!!!
sani56
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 24 Юли 2008, 19:56

Време разделно

Мнениеот tanev » 13 Сеп 2008, 15:41

Утре е последната партида от миналите на другия бряг - последните от 135-те воеводи. Защо обаче никой не споделя как е, какво е, що е!
Сега ще Ви моля ако някой е вещ в проблематиката да ми каже:
Ако класиралите се и след писмения изпит в даден район по първо желание преминат с над 4-ка и устния, и са толкова колкото бройки са обявени, застрашени ли са от такива кандидати с второ желание и по-високи оценки?
tanev
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2008, 16:52

Мнениеот lubimmec13 » 13 Сеп 2008, 16:23

Здравейте , аз се прибирам от изпита и ще споделя с вас ,че не беше толкова страшно.Комисията е добронамерена , задава въпроси нормално , като си знаеш ,защото те са всички практически ,няма проблем.Страхът на всички беше много голям първия ден ,надявам се сега да сте се успокоили
вече. Не се наемам да коментирам оценките , защото не съм била вътре като са ги писали , а тези около мен не ги чух ,тъй като бързах да си пиша по въпроса - архив на нотариуса.Слушаха ме само до въведението и всичко по общия регистър и ме прекъснаха , допълнителните въпроси бяха само 2 и край .Това е ,писаха ми 5.
Аз не се състезавам с никого за мястото , така че настина всичко свърши.
Пожелавам успех на останалите колеги , които се класираха и успяха със свои сили .
lubimmec13
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Юни 2008, 14:19

Мнениеот tanev » 13 Сеп 2008, 16:54

lubimmec13 написа:Пожелавам успех на останалите колеги , които се класираха и успяха със свои сили .


И СРЕДСТВА!!!

:lol: :lol: :lol: шегувайки се разбира се!

Поздравления!
tanev
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2008, 16:52

Мнениеот rosi_ros » 15 Сеп 2008, 11:07

Здравейте и от мен. ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ НОТАРИУСИ !!!!! ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО ЛИЧНИ И ПРОФЕСИОНАЛНИ УСПЕХИ В НОВОТО ВИ ПОПРИЩЕ.

Вярвам, че успяхме да спечелим с много труд и позволени средства.
Дано това да е началото на една нова и по-добра България за всички ни !

Накрая да поздравя и себе си, тъй като успях да защитя оценката си от писмения изпит.

Изразявам искренно съжаление за колегите, на които не им стигна бала, найстина всички бяха много добре подготвени, но просто нямаха достатъчно късмет.
Искам да се обърна специално към колежката от Разград, която е един брилянтен юрист, но явно господ има друга идея за нея.Убедена съм , че дейността на нотариуса не е професионалния връх , който следва да изкачва, тъй като възможностите й надхвърлят многократно предизвикателствата на тази професия.Желая й искренно успех в другите й начинания.Тови в никакъв случай, не беше поражение, а посто една от спирките към следващият голям успех.

ОЩЕ ЕДИН ПЪТ МНОГО ПРОФЕСИОНАЛНИ УСПЕХИ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ФОРУМА.
rosi_ros
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Май 2008, 08:12

Мнениеот svetleto_s » 15 Сеп 2008, 12:05

Здравейте и честито на всички, които успяха да се преборят.Само имам един въпрос. Къде мога да видя списъците на новите нотариуси, защото в страницата на МП няма все още нищо побликувано.
svetleto_s
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2007, 16:15

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron