начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

А дали оценките на изпита подлежат на мотивиране ??!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


А дали оценките на изпита подлежат на мотивиране ??!

Мнениеот master_g » 24 Юли 2007, 10:07

Ха да видим сега има ли правен способ за изтръгване на митивировка от изпитващите. Възможно ли тева по принцип?
master_g
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Юли 2007, 10:04

Мнениеот portokal » 24 Юли 2007, 10:29

За кои изпитващи питаш? Предполагам, за тези от конкурсите?
Аз не бих се надявала. Не че не би ми се искало.
Триста човека - и да трябва персонално да се обясняваш на всички... Това не е изпит, който ти е част от обучението, та да е редно да ти обясняват къде ти е грешката. Вярно, свързано е донякъде с прозрачността, но просто не вярвам, че някой би го направил.
Догодина пак, бате! Малко на тъмно ще се готвим, незнаейки къде грешим, но...

А ако питаш за студентски изпит - би следвало да се мотивират. Това си е част от обучението. Според мен. Нищо, че с оценката за теб преподаването на предмета в университета приключва.
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот crazyfrog » 24 Юли 2007, 10:29

a dali samite ocenki imat njakakvo zna4enie ???................
crazyfrog
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 23 Юли 2007, 13:49

Мнениеот master_g » 26 Юли 2007, 09:11

За магистратските изпити ставаше въпрос.
Добре, даже да приемем че мотивирането под всяка писмена работае непрактично (с което не съм съгласен, тъй като в последствие биха могли веднага да отговорят защо са писали оценката), то все пак би следвали след като такова мотивирано бъде поискано от кандидата, то да бъде дадено. В потивен случай въбще не би могло да се проследи дали са чели въоще писмената работа (оценките се пишат в отделен протокол а на самата работа не се пише нищо - съгласно Наредбата)
master_g
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Юли 2007, 10:04

Мнениеот master_g » 27 Юли 2007, 10:34

При мен се получи нещо подобно.
Те не се мотивират защото нямат задължение а и пописмената работа не се пише нищо. Обаче все пак такава разлика говори че няма предварителни критерии, или поне някаква договорка кое ще е правилно и кое не.
По скоро въпроса е може ли да се изиска мотивировка, която обективно не съществива на материален носител, защото по ЗЗЛД става леко трудно.
От друга страна решенията на комисията адм. актове ли са. Ако да защо не са мотивирани?
Ако не защо подлежат на обжалване пред ВСС?
master_g
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Юли 2007, 10:04


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron