начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

лудите ли стават дознатели или дознателите стават луди?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Кой е по-по-най...

от младши дознател през дознател, старши и главен е май най-
8
57%
от младши дознател, през дознател и старши такъв, а май главният е по-по-най-луд
6
43%
 
Общо гласове : 14

Мнениеот gavra » 01 Юли 2007, 11:11

plamena26 написа:Едно въпросче към колегата sarbijanac.Кажете ми случаи на отхвърлено от съда споразумение,моля ви.Не казвам че не е възможно,все пак закона го е уредил,но бих искала да се запозная с това чудо на съдебната практика. 8)


Нормално е да не знаете подобни случаи, защото явно не посещатавате често съдебна зала. Подобни случаи има, като дори да са единични не би следвало да се отричат така изначално, понеже видите ли не сте чували. Сигурно не сте чували и за други неща, но може би и те са обективно съществуващи.
gavra
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Окт 2005, 15:23

Мнениеот Gabi1 » 01 Юли 2007, 18:09

Подобна тактика на защитник - "Признаваме се за виновни и искаме споразумение, за да не се налага да се доказва кой крив, кой прав и е най-лесна" ми се струва просто абсурдна. Мисля си, че заради такива "защитници" много хора са разочаровани от адвокати.
А иначе за мен е добре да ги има повечко такива :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот plamena26 » 01 Юли 2007, 18:51

От 3 месеца почти през ден съм в съда и съм изчела стотици дела-наказателни най-вече.Не съм се натъквала -за това казвам че е чудо.Живот и здраве от октомври всеки ден ще съм в съда и дай боже да узная такива случаи 8).
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Мнениеот sarbijanac » 01 Юли 2007, 19:54

Gabi1 написа:Подобна тактика на защитник - "Признаваме се за виновни и искаме споразумение, за да не се налага да се доказва кой крив, кой прав и е най-лесна" ми се струва просто абсурдна. Мисля си, че заради такива "защитници" много хора са разочаровани от адвокати.
А иначе за мен е добре да ги има повечко такива :lol: :lol: :lol:



Това е единия вариант на досъдебното.Но на скоро имаше и друг,където разпита ни приключи само с едно-единствено изявление /и то направено от мен/:"Не се признаваме за виновни,няма да даваме обяснения пред дознателите!запазваме си правото да дадем обяснения пред съда".И това беше.....
Сега колегата ти малко да се потруди,защото на теб предполагам ти е известно,че самопризнанията не са достатъчни за обвинителното заключение.Пък до тогава ще "измислим" нещо....... :lol: :lol: :lol:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот sarbijanac » 01 Юли 2007, 19:56

gavra написа:Нормално е да не знаете подобни случаи, защото явно не посещатавате често съдебна зала. Подобни случаи има, като дори да са единични не би следвало да се отричат така изначално, понеже видите ли не сте чували. Сигурно не сте чували и за други неща, но може би и те са обективно съществуващи.



Колежката е магистрат,така,че редното е да и се извиниш. :!: :!:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот mar_65 » 01 Юли 2007, 20:53

Колеги,дълго време се чудих дали да се включа във форума,но след като виждам,че темата се размива,реших да напиша няколко реда.Определено,според мен ние ставаме луди,защото гаврата с дознанието продължава.Това което колегата бейбифут е написал,относно наместа на началниците на РПУ-тата е съвсем вярна и точна.Продължават да се правят на "командири" и да командват дознанието въпреки промените в ЗМВР.Преди няколко дни началника на РПУ-то в което работя "разпореди" един от дознателите да отиде и да извърши оглед.Колегата прецени /след консултация с прокурор, който потвърди неговот мнение/,че няма основание за извършване на оглед.Този началник меко казано изпадна в ярост и пред целия личен състав присъствал на оперативката ,започна да крещи като ненормален,че той бил административния началник на дознателите,че щом той е разпоредил да се извърши оглед,сме длъжни да го направим и т.н и т.н.,даже си позволяваше да го нарича "момченце","новобранче". На този "велик" пълководец му беше "напомнено", че ЗМВР е променен относно административното подчинение,че НПК е променен,но той ни заяви,че не го интересуват законите и прокуратурата- дори според мен остана учуден,че има такива промени.Не знам за вас,но на мен лично ми омръзна тази милиционерщина и този руски модел на работа. Някои ще кажа "Защо не напуснеш като не ти харесва",а защо не напуснат или уволнят тези ,които пречат на дознанието да работи нормално според закона и тези които не познават законите,а са назначени на ръководни длъжности,защото са подлоги и "наши хора".Колко време трябва да мине ,за да се промени тази закостеняла система.Няма ли отговорни "люде",които да видят,че нещата с разследването не вървят или ако според тях вървят,то е за сметка и на гърба на дознателя.Искам да попитам колегите,когато пускат рапорт за отпуск ,как се процедира при тях,защото при нас се прие началник на РПУ да се подписва на рапорта само като "запознат",но този същия началник все още мисли,че от него зависи дали дознателя ще излезе в отпуск или не.Мисля,че е редно преди директор на ОДП да разреши отпуск,главният дознател да се подпише като "съгласен".Други началници на нашите рапорти нямат място.Нали за това сме самостоятелен отдел в ОДП-Полицейско разследване.
mar_65
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Юли 2006, 18:51

Мнениеот dizhel » 01 Юли 2007, 22:55

При нас ( в Бургаско) също е така, рапорта за отпуск минава през началника. Хич колеги да не Ви пука, че някой ............. се смята за нещо повече и се опитва да Ви командва. Зад вас стои закона и се опирайте на него. Преди няколко години на школата един стар полковник ни каза, че ние тепърва навлизаме в тази система и сами трябва да си направим място в нея. Ако някой ви вика викайте и вие и хич да не се шашкате. Няма по голям началник на местопроизшествие от дознателя. Просто трябва да свикнем да командваме колегите си независимо от стажа, защото командва този който носи отговорност. А знаете какво казват началниците при издънки" ами той дознателя...."Жалко само, че промените в НПК се мотат и тепърва се изкусуряват, при това на тъмно, без ние най вещите в областта да имаме думата :cry:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron