начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ЮЗУ-Изпит търг.сделки и несъстоятелност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ЮЗУ-Изпит търг.сделки и несъстоятелност

Мнениеот julieta_9 » 12 Юни 2007, 16:12

Колеги може ли някой ,който вече е бил на изпита по търговски сделки и несъстоятелност през април в ЮЗУ,да ми каже как протича изпита и т.н.Предварително благодаря!
Може и тук, може и на имейла

julieta_9@abv.bg
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот svetleto_s » 12 Юни 2007, 21:23

Ами не си ли се явявала на изпит по Търговско право първа част при проф.Лялев. Би трябвало да си го минала. В общи линии изпита минава като всички останали - отиваш в залата половин час по-рано да си намериш място, сядате през един стол и се редите в колонка един зад друг, идва професора, разделя ви на пет или шест групи, дава ви два въпроса и започвате да пишете.Имате около 1 час. Като свършите предавате и се надявате да сте го взели.Това е в общи линии.
Ти кога щесе явяваш, защото аз ще имам този семестър изпит по Търговски сделки и несъстоятелност, но ще бъде чак на 21 юли.
Това е. Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
svetleto_s
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Мар 2007, 16:15

Мнениеот julieta_9 » 13 Юни 2007, 09:47

Взела съм и гражданско и търговско,но този изпит не е при Лялев,а при Бобатинов на 29-ти юни,аз съм задочно и затова питах как минава.
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот iviani » 13 Юни 2007, 09:59

Изпита минава спокойно и в нормална обстановка,не се притеснявайте! Ще усетите разликата,от изпит при Лялев и Бобатинов!
iviani
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 07 Ное 2006, 11:38
Местоположение: София

Мнениеот julieta_9 » 13 Юни 2007, 10:40

iviani написа:Изпита минава спокойно и в нормална обстановка,не се притеснявайте! Ще усетите разликата,от изпит при Лялев и Бобатинов!



Благодаря за информацията.Това ме интересуваше дали е нервно или спокойно.
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот kris_maturata » 07 Юли 2007, 11:36

Тоя Лялев няма ли как да изчезне...до 100 години ли ще преподава
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот pokerman » 07 Юли 2007, 22:46

Ще бъде забавно пак при проф. Лялев :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот DEKAH » 07 Юли 2007, 22:53

Извинявайте, че ви се намесвам в темата, но винаги съм се учудвал на уникалната система на специалност "право" в този университет...

Какви са тези изпити?

1-ва част Търговско право

търговски сделки и несъстоятелност....

ум не ми ги побира.

Умишлено ли ви се разбиват предметите, за да ви е по-лесно.

Аз съм се явявал само на 1 изпит по търговско право - 3 въпроса по цялата материя.

Желая на всички успех на изпитите и по-скоро да завършите!
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Мнениеот kris_maturata » 07 Юли 2007, 23:01

Prosto razdrobqvat predpenite za da ima pove4e horarium za prepodavateli.. pulnej na uchebniq plan s izlishni predmeti kato Sociologiq na pravoto primerno.. ili ob6to u4enie za durjavata ili pazarno stopanstvo, durjavno regulirane na ikonomikata.. nqkfi ne6ta deto ako si jurist nikoga nqma da ti trqbvat ama kakto i da e
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот DEKAH » 07 Юли 2007, 23:18

Да. И аз си мислех, че е нещо подобно.

Значи на преподавателите не им стига, че обикалят като пчелички из страната по всякакви факлутети, ами и преподават по 2-3 предмета, за да си вдигат заплатките.

На кой ми трябва Социология на правото??? - пълни глупости!

Значи и предметите се раздробяват на 2-3 части, за да може да "преподават" 3-ма различни преподавателя. Сигурно идват, умишлено си "измънкват под носа" лекциите и после продават учебниците, които са преписали на 90%. Ама не обикновено продаване - ами по списък, за да се види кой купил, кой - не...

Хич не ви завиждам...

:roll: :roll: :roll:
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Мнениеот pokerman » 07 Юли 2007, 23:40

Да така е. За съжаление един от тези преподаватели е проф. Тенчо Колев. Вие ще кажете къде е декан :). Имаме 3 дисциплини при него ОУД, ОСВ и Теория на нормотворческата дейност. Много ми е любопитно в СУ какво преподава ?! И най вече как преподава , дали си мънка под носа или ?!
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

лудият проф.Траян Лялев-ЮЗУ

Мнениеот moli82 » 05 Сеп 2008, 17:25

:D :D :D Няма ли кой да го изгони Траянчо вече.Не усеща ли, че времето му мина и мястото му не е там? :D :lol: :lol: Този човек какви ли разочарования е претърпял на младини или е много алчен?Ударил го е на сериозна печалба.Като че работи на митница!Той е по-добре от митничар :twisted: .
Всеки го е ударил на печалбарство в това Юзу,само на студентите да са им пълни джобовете.Плащаме високи такси ,купуваме скъпите им учебници и накрая те къса, ми отгоре на всичко те чака и да си платиш изпита-Бойчев.Ле-ле какви са ми сладури.Дано само завършим :shock:
moli82
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2008, 17:12

Мнениеот ragazo » 05 Сеп 2008, 19:11

pokerman написа:Да така е. За съжаление един от тези преподаватели е проф. Тенчо Колев. Вие ще кажете къде е декан :). Имаме 3 дисциплини при него ОУД, ОСВ и Теория на нормотворческата дейност. Много ми е любопитно в СУ какво преподава ?! И най вече как преподава , дали си мънка под носа или ?!


Тенчо по принцип го уважавам, щото си личи че е бая напред с материала, ама за мънкането си мънка и в СУ и в ЮЗУ като и в двете почти не е вясва на лекции. В СУ той тази година втория семестър четеше лекции по ОТП. А иначе прави много лошо впечатлетние, че грам не го интересува за студентите нито в София нито в Благоевград.
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Мнениеот pokerman » 05 Сеп 2008, 21:35

Като сте будали и ви мързи да четете - плащайте. Всеки, който си е чел си е взел изпита от първия път. Изводите за вас. Мисля, че това с изпитите е по-скоро далавера за асистентите и посредниците отколкото за професорите, защото е обществена тайна, че именно те проверяват работите, а професорите чат -пат :lol:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron