начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за нотариуси???

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за нотариуси???

Мнениеот urist80 » 12 Юни 2007, 12:51

Колеги, вярно ли е, че са обявили нов конкурс за нотариуси?Моля, ако някой има информация по въпроса, да се включи във форума!
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Мнениеот fixxxer » 12 Юни 2007, 13:34

Пълна дезинформация е това!
То и аз следя и чакам за конкурс за нотариусииии...., амааа..... НЯМА! :oops:
fixxxer
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 04 Апр 2007, 16:34

Мнениеот lawyer.bg » 12 Юни 2007, 16:03

отдавна витае така информация, от септември насам, но уви, няма все още нищо. камарата трябва да се произнесе с решение, последвано от решение на правосъдния министър. чакаме си всички...
lawyer.bg
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 27 Мар 2007, 10:10
Местоположение: town of Noisy

Мнениеот noter » 21 Юни 2007, 22:11

Едва ли ще има нов конкурс за нотариуси. Сегашните нотариуси много ги е страх, че конкуренцията ще се увеличи и печалбите им ще намалеят, затова някои от тях плащат, за да не се назначи друг нотариус в техния район - поне така се говори от години. Кажете как се определят районите, в които има нужда от нотариус. И как да разберем, дали е обявен такъв конкурс.
noter
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Апр 2007, 10:36

Мнениеот DEKAH » 21 Юни 2007, 23:55

Аз преди няколко дни разбрах, че един определен човек е спечелил конкурс за нотариуси в район с 65 000 граждани, разположен в 2 общини и с ЕДИН нотариус от 5-6 год. Аз ИЗОБЩО не бях чувал да има конкурс за нотариуси, въпреки че се интересувам усърдно. Оказва се че спечелилия конкурса е племенник на действащия нотариус. Да.... мила, родна, българска действителност.

Седя си и си мисля - тези защо не вземат да се оженят взаимно, че да не излизат парите от семейството?

Май тези конкурси се пускат като има определен човек за назначаване на определено място. Ние, от плебса да го д....е.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

За да има нов конкурс........

Мнениеот arabela » 22 Юни 2007, 00:45

Колеги, за да има нов конкурс е необходимо Мин- вото на правосъдието да вземе решение.
Това което би накарало Мин-то да определи нов конкурс за нотариуси е да има повече жалби от граждани , че не са обслужени от нотариусите по места/ така както правят хората от районите на Варна и Бургас -тъй като там нотариусите изповядват предимно сделки за имоти на брега, а хорицата от вътрешността на общината , ги отсрочват непрекъснато и те се жалват пред Нотар. Камара вместо пред М-то./
При повече жалби - следва извода , че гражданите не са обслужени поради голямата заетост на наличните нотариуси и вземат решение за нов конкурс.
arabela
Потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: 21 Мар 2006, 00:47
Местоположение: Sofia


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron