начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Промивка на мозъци по ОТП в ЮЗУ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Промивка на мозъци по ОТП в ЮЗУ

Мнениеот Гост » 29 Май 2007, 13:41

Здравейте,колеги.

Искам да изразя възмущението си от обучението по ОТП в ЮЗУ.
Тук промиват мозъци с ваксина "Бойчев".Не съществуват и не са верни други мнения на автори,освен на Бойчев.Той дори е промил мозъка на Манол Станин(водещ упражненията),който ще ми твърди неща,които логически и формално са правилни и доказани,че не били верни.
Абе ние искаме мнения на други автори,не само на Бойчев,който пише големи глупости.

Можеш ли да ми кажеш,че нямало самоизпълними и несамоизпълними субективни права.Това са глупости на търкалета.

Всички мрънкат,че не им е ясно субектовното право.Ми то не е ясно при самия Бойчев.



Самоизпълними права са тези субективни права,които могат да бъдат осъществявани чрез собствените действия на титуляра на правото

Притезанието обаче е типично несамоизпълнително субективно право.Неоговото осъществяване е възможно единствено чрез поведението на насрещен правен субект.
Например:
В един договор за продажба субективното право на купувача да получи продадената вещ е притезателно-то се състои в изискването за определено действие от страна на продавача-да предаде вещта.


Субективното право е валидно в рамките на определен правен ред индвид. правило за поведение ,приложимо към конкретен правен субект и изразяващо неговия правен интерес


Станин ми казва,че интересът е абсолютно неприложим и несъшествувал при сключването на сделки.

Каузата при каузалните сделки е този типичен интерес,поради който тя се сключва
Гост
 

Мнениеот aglaia » 29 Май 2007, 13:50

И?
aglaia
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 10 Юни 2005, 14:33

Мнениеот terry_ezra » 29 Май 2007, 13:52

Съчувствам Ви, колега!!!
И като си помисля само, че Бойчев още по мое време стана "професор"... И аз съм г ичела тези велики мисли, само че при нас системата беше да ги конспектираме-падаше голям смях при прочита на плана-конспект, но не ми с ецитират имена и случки, за да не се обиждат колеги. Имаше интересни моменти, наистина, но хайде...Лошото е, че нищо не се е променило и бойчевизмите са отново хит.
Стискам Ви палци за един лек, нормален и успешен изпит!!!
terry_ezra
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 18:34

Мнениеот Гост » 29 Май 2007, 13:53

Към aglaia

Ми нищо :lol:
Казвам си мнението 8)

Вие какво ще ни кажете по въпроса :P
Гост
 

Re: Промивка на мозъци по ОТП в ЮЗУ

Мнениеот bitkataorela » 29 Май 2007, 16:10

advokat_nikolov написа:Можеш ли да ми кажеш,че нямало самоизпълними и несамоизпълними субективни права.Това са глупости на търкалета.Всички мрънкат,че не им е ясно субектовното право.
Ми то не е ясно при самия Бойчев.

ахахах
успех на изпита
както каза terry_ezra Бойчевизмите са отново хит
съчувствам ви но не мога да ви помогна :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение
bitkataorela
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Май 2007, 21:43

Мнениеот cue_bid » 29 Май 2007, 16:53

:lol: :lol: :lol:
И ас съм минал по ОТП при Бойчев....
Ако някой научи нещо от него по дисциплината, която води, да сигнализира веднага.... Да го отличим де..... :shock:
А иначе си е за съчувствие, след Бойчев едва ли ще срещнете в теорията подобни....(за наименованието им - според индивидуалното въобръжение на учащите :lol: )

А иначе желая Ви успех... или късмет май е по - добре....
cue_bid
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 29 Ное 2006, 14:16


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron