начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

ВАС СПРЯ КАЗУСИТЕ !

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот iviani » 11 Май 2007, 15:54

Колега Kris, знаете ли дали днес в ЮЗУ е имало казус.
iviani
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 07 Ное 2006, 11:38
Местоположение: София

Мнениеот Sarkis_999 » 11 Май 2007, 16:06

kris_maturata написа:dgeorgiev, то т`ва щи остане - да ми гледаш грешките. Вместо да кажеш "Аз съм постигнал това..това..", и тогава да правиш забележки, а ти на гол г*з, чифте пищови.
Ама все пак познах, че ще ми отговориш, просто познавам стила на такива като теб по форумите.

Sarkis_999 , а ти другия ми профил във флиртчето не го ли видя ? Та поне и него да го покажем тук. Много съм красив, нали ?
http://www.flirt4e.com/picgallery.php?u=138525


Евала , евала.
Последна промяна Sarkis_999 на 22 Май 2007, 23:18, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kris_maturata » 11 Май 2007, 16:20

iviani написа:Колега Kris, знаете ли дали днес в ЮЗУ е имало казус.


Имало е ! Тъй като решението на ВАС не е влязло в сила, но ако влезе ще текнат дела по ЗОДОВ

Sarkis_999 Ами ти значи си от на Мартин Спасов курса и ще пием кафе скоро :) Аз също живея в Пловдив и съм си там целогодишно:) Нещо не ми се отразява добре въздуха в Благоевград :)
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот Sarkis_999 » 11 Май 2007, 16:31

kris_maturata написа:
iviani написа:Колега Kris, знаете ли дали днес в ЮЗУ е имало казус.


Имало е ! Тъй като решението на ВАС не е влязло в сила, но ако влезе ще текнат дела по ЗОДОВ

Sarkis_999 Ами ти значи си от на Мартин Спасов курса и ще пием кафе скоро :) Аз също живея в Пловдив и съм си там целогодишно:) Нещо не ми се отразява добре въздуха в Благоевград :)
Последна промяна Sarkis_999 на 22 Май 2007, 23:18, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kris_maturata » 11 Май 2007, 16:44

Не искам да се прехвърлям, то мина вече :) А и за какво да им давам 700 лв. на ПУ дарение... вместо да си купя нещо :P
В понеделник ще ходиш ли на лекцията на Кино Лазаров по административно правосъдие ?
Той единият жалбоподател Мартин Спасов е 4-ти курс. Руската завърши `84 набор :)
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот Sarkis_999 » 11 Май 2007, 17:01

kris_maturata написа:Не искам да се прехвърлям, то мина вече :) А и за какво да им давам 700 лв. на ПУ дарение... вместо да си купя нещо :P
В понеделник ще ходиш ли на лекцията на Кино Лазаров по административно правосъдие ?
Той единият жалбоподател Мартин Спасов е 4-ти курс. Руската завърши `84 набор :)
Последна промяна Sarkis_999 на 22 Май 2007, 23:19, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот marto1984 » 11 Май 2007, 18:11

Здравейте!Казвам се Мартин Спасов и съм другият жалбоподател по това административно дело-представлявам ПУ "Паисий Хилендарски" по стечение на обстоятелствата (макар и неофициално).Доколкото познавам К.Гьошев (а аз го познавам от 5 години) мисля ,че с нашата подкрепа (и с вашата ,разбира се),ще доведем нещата до благополучен завършек за всички!Аз лично не съм се допитвал до мнението на когото и да е от Университета(ректори,декани и пр.-само неофициално съм поискал мнението на моя инспектор),така че аз рискувам да ми резнат главичката на текущите и на държавните изпити впоследствие,ама не ми пука -ще ги мачкам докрай,ако ми правят мръсно!!!Пък и нека това дело да се възприеме като една добра тренировка на наученото до тук:)))Аз лично не мога да разбера как МС,МОН и др. вече 17 години не спряха да експериментират с това образование?!Повярвайте ми ,този хаос е целенасочен и целта му е дестабилизация на българското образование и натиска идва отвън по неофициални канали.Аз лично не мога да си обясня как вече толкоз години не се намериха добри експерти,специалисти,политици,които да предложат най-добрата и ефективна схема на българското образование?!!!Напротив,специалисти и експерти има много добри и те знаят какво трябва да се направи,но....не го правят-значи причината за този хаос трябва да се търси другаде!!! p.s. ако обжалването им не мине,то колегите от ПУ,СУ и ЮУ 5-ти курс трябва да почерпят стабилно съответно представителя на всеки университет:)))))
marto1984
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2007, 17:39

Мнениеот Sarkis_999 » 11 Май 2007, 18:22

Споко , няма да ти резнат главичката , защото ти просто си направил искане до съда , трябва да резнат главичката на ВАС щото това определение е негово. Лошото е друго ,че за изпита за съдии, прокурори и адвокати се иска решаване на казус , а ние грам не сме подготвени как точно да се реши казуса и въобще каква е формата му за решаване.Но аз до колкото разбрах до година щяли да направят специални часове ,които да са свързани с решаването на казуси.Само че това беше преди да влезне иска за отмяна на казусите на държавните , така че може и да ги отменят тези часове.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот iva393 » 12 Май 2007, 13:00

Колеги,аз лично вече втори път си патя от казусите ,по-специално от тези по грсжданско-правни науки
През октомври 2006 се явих и си признавам,че нямах достатъчна подготовка по решаване на казуси.По-интересното е че с 5-6 колеги решенията ни по казуса съвпадаха напълно,а до устен изпит бяха допуснати само 2 от тях!
Както и дае,минало е вече!
За мен важното е , че със следващите казуси по наказателно и по административно се справих и получих отличен и на двата изпита.
"Неиздържал" на гражданския казус ми послужи за урок и от 11.2006 до момента не спрях да решавам всевъзможни казуси и да се консултирам с практикуващи юристи относно тях.
Сега пак ходих на казус и пак-"НЕИЗДЪРЖАЛ"!!! И пак оценката не подлежи на преразглеждане!!!
Е,Бога ми как да е съгласен човек с това да има казуси на държавния изпит,след като критериите и процедурата по тяхното оценяване е никому неизвестна?!?!?!
И как ние,студентите завършили семестриалното си обучение преди 1 година да се явяваме на подобен държавен изпит , след като през целия курс на обучение сме решили в часовете има-нямя десетина казуса?!?!?!
Нека колегите,които са на мнение,че казусът е много дабра форма за изпитване първо се опитат да си отговорят съвсем честно на тези въпроси!!!
iva393
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Май 2007, 12:08

Мнениеот iva393 » 12 Май 2007, 13:11

А, и още нещо
Ако ВАС отмени въпросната наредба за казусите,на мен и не тези стотици колеги от университетите,които са били скъсани на казусите кой ще ни върне месеците,през които не сме успели да се дипломираме именно заради тази Наредба и поради тази причина вместо вече да кандидатстваме за работа като юристи, ние все още сме "студенти"?!?!
A, ако ВАС реши да я остави в сила,няма ли да е редно да се изнесат изискванията относно решаването на казусите,а също и критериите , по които те се оценяват?!
iva393
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Май 2007, 12:08

Мнениеот kris_maturata » 12 Май 2007, 13:48

Колега, ако ВАС отмени казусите, можете на основание Закона за отговорността на държавата и общините за вреди, да си поискате обезщетение за причинени неимуществени вреди и имуществени, ако можете да докажете последните естествено.
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот Sarkis_999 » 12 Май 2007, 15:55

Исковете по чл.1 от ЗОДОВ за вреди на държавата пред ВАС ли се прави пак искането . Малко от малко да се подготвя почвата за съдене.За да може държавата да си помисли следващия път да не си позволява своеволия.
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cokomir » 12 Май 2007, 16:30

Чл. 1. (1) (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г., в сила от 12.07.2006 г.) Държавата и общините отговарят за вредите, причинени на граждани и юридически лица от незаконосъобразни актове, действия или бездействия на техни органи и длъжностни лица при или по повод изпълнение на административна дейност.
(2) Исковете по ал. 1 се разглеждат по реда, установен в Административнопроцесуалния кодекс
cokomir
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 08:51

Мнениеот kris_maturata » 12 Май 2007, 17:39

Sarkis_999, нека да не слагаме тигана, преди да сме хванали рибата от морето.
А иначе Районния административен съд ги разглежда исковете. До 5000 лв иск е с последна инстанция Окръжния съд, а над 5000 лв. ВАС.
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот Sarkis_999 » 12 Май 2007, 18:09

kris_maturata написа:Sarkis_999, нека да не слагаме тигана, преди да сме хванали рибата от морето.
А иначе Районния административен съд ги разглежда исковете. До 5000 лв иск е с последна инстанция Окръжния съд, а над 5000 лв. ВАС.


Да , но в случая не е така:
Последна промяна Sarkis_999 на 13 Май 2007, 01:31, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sarkis_999 » 12 Май 2007, 18:14

........
Последна промяна Sarkis_999 на 13 Май 2007, 15:04, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sarkis_999 » 12 Май 2007, 18:18

......
Последна промяна Sarkis_999 на 13 Май 2007, 15:05, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kris_maturata » 12 Май 2007, 23:56

Sarkis_999, бъркаш понятията. Изтрий това, което написа, понеже не е точно. Тук не става дума за обжалването на порочиня акт, а става дума за процедурата за обезщетение след неговата отмяна. Така че го изтрий горното. Нали аз вода такова дело срещу МОН, имай ми повече доверие...
Плюс това, това което ти си цитирал се отнася за индивидуални и общи административни актове, а не за нормативни. Погледни си учебниците по административно право на Кино Лазаров.
Ти си цитирал част от това :

Глава шеста
ОСПОРВАНЕ НА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ АКТОВЕ ПО АДМИНИСТРАТИВЕН РЕД
Оспорване пред по-горестоящ административен орган

Чл. 81. (1) Индивидуалните и общите административни актове могат да бъдат оспорени по административен ред пред непосредствено по-горестоящия административен орган.
(2) По административен ред може да се оспори и съдържанието на документ.
...........................................................

А в случая аз говоря за това :

Глава единадесета
ПРОИЗВОДСТВА ЗА ОБЕЗЩЕТЕНИЯ
Приложим закон

Чл. 203. (1) Исковете за обезщетения за вреди, причинени на граждани или юридически лица от незаконосъобразни актове, действия или бездействия на административни органи и длъжностни лица, се разглеждат по реда на тази глава.
(2) За неуредените въпроси за имуществената отговорност се прилагат разпоредбите на Закона за отговорността на държавата и общините за вреди.

Допустимост на иска

Чл. 204. (1) Иск може да се предяви след отмяната на административния акт по съответния ред.
(2) Искът може да се предяви и заедно с оспорването на административния акт до приключване на първото заседание по делото. Всички недостатъци на исковата молба трябва да бъдат отстранени най-късно в същото заседание.
(3) Когато вредите са причинени от нищожен или оттеглен административен акт, незаконосъобразността на акта се установява от съда, пред който е предявен искът за обезщетение.
(4) Незаконосъобразността на действието или бездействието се установява от съда, пред който е предявен искът за обезщетението.

Ответник по иска

Чл. 205. Искът за обезщетение се предявява срещу юридическото лице, представлявано от органа, от чийто незаконосъобразен акт, действие или бездействие са причинени вредите.

....................................

Ние сме спазили реда за обжалване на самия акт, и ако бъде отменен, следва реда за обезщетение по горния ред.
Кристиан Гьошев (юрист)

Правото не е за спящите, а за бдящите...
kris_maturata
Потребител
 
Мнения: 199
Регистриран на: 09 Май 2007, 00:20

Мнениеот Sarkis_999 » 13 Май 2007, 01:44

...........
Последна промяна Sarkis_999 на 13 Май 2007, 15:11, променена общо 2 пъти
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sarkis_999 » 13 Май 2007, 03:04

.......
Последна промяна Sarkis_999 на 13 Май 2007, 15:09, променена общо 1 път
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron