начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

тест за юрист спешно!!!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 12:12

Моля колеги, много ми е необходим примерен тест за конкурс за юрисконсулт на община - държавен служител е. Ако някой има такова нещо ще бъда много благодарна да го публикува. Много е спешно!!!!
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Иван » 25 Окт 2004, 14:04

За коя община става въпрос?
Иван
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Pitanka » 25 Окт 2004, 14:26

Ама колега, не мислите ли, че ако някой го публикува тук, кандидатите може също да го видят и да се подготвят предварително?:)))
Pitanka
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Иван » 25 Окт 2004, 14:52

Подозирам, че питащия е служител на общината, подготвя конкурс, и търси примерен тест. Мисля, че в една община в северна България се провежда такъв конкурс, и ппросто няма от къде да намерят теста.
Иван
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 15:11

Ами да обещах да помогна, но не съм правила досега, затова попитах, ако някой е правил такъв, поне да ползвам като сламка...Благодаря
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 15:13

Не става въпрос за северна България, но наистина е за община, ако някой се интересува, ще кажа че е сравнително близо до София...Дори ако някой съвсем прояви интерес, мога да съдействам
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Pitanka » 25 Окт 2004, 15:32

Уважаема колега,
Не разполагам със сламка, т.е. примерен вариант за тест, но в последните 6 месеца се нагледах варианти на такива тестове в качеството си на кандидат по конкурси за държавни служители- юрисконсултски и експертни позиции. Така че мога да Ви опиша какво представляват тези тестове и как да си подготвите сама такъв.
Приемате времето за решаване да е примерно 1 час. Подготвяте 15-25 въпроса. Можете и да намалите времето и броя на въпросите. Уточнявате нормативните актове, с които кандидатите тр. да работят. Включвате принципни въпроси от тях- по-общи, на ниво легални дефиниции, срокове, и т.н. и по-конкретни. Най-лесното е да направите няколко варианта на една и съща разбпоредба и да питате кее е вярното. Обаче не хвърляйте кандидатите в прекалени подробности, човек не може да назубри всичко ;))
Pitanka
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 15:37

Благодаря Ви много, понеже не съм се явявала на такъв конкурс нямам и понятие точно какво изискват. Конкурсите на които се явявах преди време бяхя меко казано псевдо такива...Но все пак и това е нещо...Отново благодаря.
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Иван » 25 Окт 2004, 16:25

Колега, много съм любопитен - бихте ли написала за коя община става въпрос? На юг от София се провежда в Пловдивска област, което не е много близо-община Раковски. Може би съм пропуснал "вашия" конкурс"?
Иван
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 16:57

Ами става въпрос за община Мирково, ако Ви говори нещо, сравнително близо е до София
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 17:02

Конкурса не е мой /само уточнявам/...т.е. няма да го провеждам аз, нито съм заинтересувана, просто помагам...
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот Иван » 25 Окт 2004, 17:03

Да, говори ми, благодаря Ви.
Иван
 

Re: тест за юрист спешно!!!

Мнениеот vesina4 » 25 Окт 2004, 17:11

Моля няма защо, пак заповядайте...
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron