начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдия-изпълнител

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Съдия-изпълнител

Мнениеот viki_viki » 11 Апр 2007, 21:11

Здравейте!
Искам да попитам някой знае ли кога ще има конкурс за държавен съдия-изпълнител и какъв е конспекта за изпита-ако някой може да ми даде повече информация ще съм благодарна!!!
viki_viki
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Мар 2007, 21:00

Мнениеот fixxxer » 12 Апр 2007, 13:16

Щяло да има конкурс за държавни съдебни изпълнители през тази година, но не се знае кога точно. Съветът ми към Вас е да проследявате редовно уеб-страницата на Министерство на правосъдието и Държавен вестник - именно там обявиха изненадващо конкурса за "съдии по вписванията", по такъв начин че хората нямаха никакво време да си подават документите за изпита, защото им дадоха само 4-5 дни /съвсем умишлено, разбира се/. Така, че си подгответе изискуемите по ЗСВ за такъв конкурсх документи и чакайте!
fixxxer
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 04 Апр 2007, 16:34

Мнениеот fixxxer » 12 Апр 2007, 13:21

Забравих да кажа, че конспект на този етап не Ви е нужен, такъв ще бъде публикуван към обявата за конкурса със съответната заповед на министъра на правосъдието /както стана и на изпита за "съдии по вписванията"/. Четете си основно "изпълнителния процес" от ГПК, сигурно е, че поне 95% от въпросите от конспекта ще са оттам. Тук-таме, може да има нещо от ЗОЗ и от ТЗ /Част 4 - "Несъстоятелност"/.
fixxxer
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 04 Апр 2007, 16:34

Мнениеот silana » 05 Май 2007, 14:11

Колеги, аз също се интересувам дали ще има конкурс за държавни съдебни изпълнители, защото знам, че в няколко районни съдилища има назначени такива, но до провеждането на конкурс. Следя страницата на МП, но досега-нищо, ако някой има информация нека метне мейлче до silana@lex.bg
silana
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Май 2007, 14:03

Мнениеот viki_viki » 06 Май 2007, 12:27

Здравейте!И аз се интересувам от конкурс за СИ!Дори кандидатствах "по заместване", но не съм от одобрените-незнайно защо-никой не ти казва-от МП така решили и пратили списък и дотам!
Моля пишете ми, ако знаете нещо повече за конкурс-viki_eneva@abv.bg!
viki_viki
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Мар 2007, 21:00

Мнениеот evel » 06 Май 2007, 13:02

Хайде да не се залъгваме, колеги, нали се сещате, че точно тези назначени до провеждането на конкурс ще го спечелят. Смятате ли, че ще можете да мерите знания с тези, които месеци са упражнявали професията и прилагали ГПК на практика? Освен това още се умува дали ще има ДСИ, а вие за кункурс питате :lol:
evel
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:46

Мнениеот Ivailo5rov » 09 Май 2007, 11:07

Няма гаранция, че назначените ще спечелят конкурса. Въпросът е някой от София да разбере дали и кога ще има конкурси, пък после ще видите. И за административни съдии много се силеха действащи съдии, които разглеждат административни дела, но ги изпокъсаха. Дори хора с големи претенции.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Мнениеот silana » 09 Май 2007, 11:54

[color=indigo]Дано сте прав, колега и поне този път нещата с конкурса да са ясни и прозрачни, но като гледам кои са спечелили в прясно проведения конкурс за съдия по вписванията, нещо се обезсърчавам
silana
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Май 2007, 14:03


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 17 госта


cron