начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Юристи в САЩ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Юристи в САЩ

Мнениеот vschrobs » 01 Мар 2007, 18:08

Има ли някой от вас, който е кандидатствал тази година за JD или LLM в САЩ? Аз си подадох документите за Гейнсвил, Флорида LLM. Някой в подобна позиция?
vschrobs
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Авг 2006, 16:21

Re: Юристи в САЩ

Мнениеот zzzzz » 01 Мар 2007, 18:44

vschrobs написа:Има ли някой от вас, който е кандидатствал тази година за JD или LLM в САЩ? Аз си подадох документите за Гейнсвил, Флорида LLM. Някой в подобна позиция?

Какво означават съкращенията?Това някакви програми ли са?Аз вече съм завършила и също ме интересува по какъв начин мога да защитя дипломата си в САЩ,има ли полза изобщо и смисъл?Как се защитава диплома в САЩ?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Юристи в САЩ

Мнениеот vschrobs » 02 Мар 2007, 12:05

За LLM кандидатстват юристи, които са завършили право в други държави. Обучението обикновено е 1 година. Повече подробности можете да намерите, ако се поровите в google.
vschrobs
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Авг 2006, 16:21

Мнениеот vanche_i » 02 Мар 2007, 14:45

Колега, а може ли да ми кажете горе-долу цената на това обучение?!
vanche_i
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Фев 2007, 10:03

Мнениеот vschrobs » 02 Мар 2007, 17:55

vanche_i написа:Колега, а може ли да ми кажете горе-долу цената на това обучение?!

Цената за обучението зависи от университета и от други фактори(дали си resident или не в съответния щат, в който се намира училището; колко кредита трябва да изкараш, за да може да се явиш на bar exama). Но университета отпуска loans,така че не бих могла да кажа колко ще струва. Аз просто исках да разбера дали има други такива като мен, които вече са го направили-дали са подали документи.
vschrobs
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Авг 2006, 16:21


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron