начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Съдии по вписванията

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Съдии по вписванията

Мнениеот Rumi_zvetkova » 25 Яну 2007, 15:57

Търся информация за проведен тест за съдия по вписвания? Какво включват въпросите?
Rumi_zvetkova
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Яну 2007, 10:29

съдия по вписванията

Мнениеот urist80 » 25 Яну 2007, 16:15

Явявах се на конкурс за съдия по вписванията, който се проведе в един от големите градове в страната преди около 1 година.Системата на конкурса беше същата, както виждам, че ще е и сега от заповедта на министъра.Не си спомням конкретно въпросите, но мога да ти дам следния съвет: ако си научиш много добре нормативната база, със сигурност ще имаш успех, защото въпросите на теста изцяло се базираха на законите.Аз самата бях на 2 позиция от 65 кандидата на писмения изпит.На устния обаче ме отрязаха, защото бях току що завършила и най-вече ги интересуваше дали имам опит в работа, която е свързана с тази длъжност.Не ми зададоха нито един въпрос по материята.Надявам се обаче ти да имаш успех.Дано съм ти била полезна.
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Re: съдия по вписванията

Мнениеот MAILIN » 25 Яну 2007, 16:43

urist80 написа:Явявах се на конкурс за съдия по вписванията, който се проведе в един от големите градове в страната преди около 1 година.Системата на конкурса беше същата, както виждам, че ще е и сега от заповедта на министъра.Не си спомням конкретно въпросите, но мога да ти дам следния съвет: ако си научиш много добре нормативната база, със сигурност ще имаш успех, защото въпросите на теста изцяло се базираха на законите.Аз самата бях на 2 позиция от 65 кандидата на писмения изпит.На устния обаче ме отрязаха, защото бях току що завършила и най-вече ги интересуваше дали имам опит в работа, която е свързана с тази длъжност.Не ми зададоха нито един въпрос по материята.Надявам се обаче ти да имаш успех.Дано съм ти била полезна.

Колежке, бихте ли пробвала пак. Все пак сега конкурса ще е в София. Аз смятам че липсата на стаж е било предтекст да ви отрежат, защото конкурса е бил нагласен. Мисле че дори начинаещия юрист може да се справи с тази работа, а и да не забравяме че на длъжността " държавен съдия - изпълнител" са назначени в болшинството случаи хора без опит, завършили едва миналата година.
MAILIN
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 15 Окт 2006, 12:28


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron