начало
Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан

Писмен държавен изпит

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Писмен държавен изпит

Мнениеот ianka » 12 Яну 2007, 16:59

Какво е мнението Ви за писмения държавен изпит под формата на казус? Според мен би дошла добре една промяна в съответната наредба. Наредбата трябва да посочва някакви критерии за оценяване и да дава възможност да искаме преразглеждане на писмената работа. В момента се дава възможност за произвол от страна на изпитната комисия.
ianka
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Яну 2007, 15:24

Мнениеот desita21bg » 04 Фев 2007, 18:07

Вече имам опит- държах изпит с казус по публично -правни в СУ. Не беше труден, но съм съгласна че трябва да има по-сериозна организация около държавните изпити изобщо. Трябва да се уточнят целите, които се преследват. Не може практически познания да се проверяват преди теоритичните. Според мен също трябва да има значение решаването на казуса за държавния изпит, а не просто -"издържал" и "неиздържал". А за устният изпит е пълна трагедия- там си проверяваш късмета! В голяма степен оценката ти зависи от комисията ,в която си попаднал и от тотото да уцелиш въпроси,с които ще се представиш в добра светлина. В някои комисии 80% от хората получават"Отличен" или най-малко"Мн. Добър" , а в други комисии нещата стоят другояче-"Добър" е наи--виско оценка и то изкара с доста пот! Да не говорим за отношението на повечето от преподавателите -"унизително" е меко казано. Висиш пред кабинета от 7 часа,влизаш по някое време,теглиш въпроси и се кривиш на един стар диван с още 5 колеги с лист и химикал и имаш около 20 мин да нахвърляш три въпроса докато в същото време някой колега го изпитват, комисията се весели на някой бисер с кафенце и цигарка в ръка....Такава е истината.........
Това е СУ - не е голяма гордост.......
desita21bg
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 04 Дек 2006, 21:39

Мнениеот Trapped » 05 Фев 2007, 15:07

http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?t=4854

Why don't you take a look of this topic?
Аватар
Trapped
Потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: 29 Окт 2006, 18:31

Мнениеот ivelinai » 02 Мар 2007, 10:20

prosto trupna ot misulta kakvo sa ni podgotvili tozi put :((((
ivelinai
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Авг 2005, 14:03

Мнениеот vineh1 » 12 Мар 2007, 20:15

При казусите никога не можеш да бъдеш сигурен че си отговорил вярно,защото преподавателя може да те обори ,ако решиш да си провериш работата.При тях винаги има повече от един възможен отговор,особено при по-сложните
vineh1
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Мар 2007, 20:15

Мнениеот ianka » 14 Мар 2007, 16:34

Колкото глави толкова и мнения по даден въпрос. Но това не означава,че твоето мнение е погрешно. Въпроса е да има някакви по-ясни критерии при оценяването. Това "издържал" - "неиздържал" на никой нищо не говори. Добре е после да видиш къде си сгрешил и защо така са те оценили.
ianka
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Яну 2007, 15:24


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron