начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

съдия по вписванията

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


съдия по вписванията

Мнениеот tsetsi78 » 20 Дек 2006, 10:47

Здравейте на всички! Много ви моля, дайте ми някаква информация за тази длъжност! Има ли свободни места? Къде? Какво представлява конкурса? Изобщо всичко, което знаете. Не знам за вас, но аз смятам, че сайтът на Министерството на правосъдието е под всякаква критика, там цари пълна дезинформация. Много благодаря на всички, които ще ми дадат някакъв компетентен отговор! :)
tsetsi78
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Дек 2006, 12:16

Мнениеот titin » 20 Дек 2006, 11:25

За съжаление сигурно повече никога няма да има конкурс нито за съдия по вписванията, нито за държавен съдебен изпълнител/и той се назначава също от Министъра на правосъдието/. Не знам колко компетентен ще е отговора на въпроса ти, но със сигурност ще е реален. Ако случайно се освободи някакво място за съдия по вписванията веднага се назначава наш човек- по чл. 68,т.4 от КТ- до провеждане на конкурс. Този наш човек започва работа и чака евентуално обявяването на конкурс. Ако такъв бъде обявен/малко вероятно, но хипотетично е възможно/ познай кой ще "спечели" конкурса. Описаното е съвсем реална ситуация в доста градове в страната. Примирил съм се с този факт- поне не четеш като побъркан, за да се окаже в един момент, че отново и отново си прецакан. Друг вариант е някой съдия да изпълнява функциите на съдия по вписванията, до провеждане на конкурс.
Сайтът на МП е отвратителен, информацията не се актуализира, а в раздел "Законопроекти"-например стои още законопроекта за АПК.
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Мнениеот astrea » 20 Дек 2006, 13:50

За конкурс следи в "Държавен вестник". Аз обаче не ти препоръчвам такава длъжност. Само дознателската работа е по-противна от тази на съдията по вписванията, макар че в някои аспекти е дори по-гадна.
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Мнениеот tsetsi78 » 20 Дек 2006, 17:37

astrea написа:За конкурс следи в "Държавен вестник". Аз обаче не ти препоръчвам такава длъжност. Само дознателската работа е по-противна от тази на съдията по вписванията, макар че в някои аспекти е дори по-гадна.

Защо? Какви са мотивите ти за това мнение? Честно да си кажа аз не съм запозната в детайли с тази работа и ще ми бъде интересно да науча подробности. Благодаря ти за отговора, предварително!
tsetsi78
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Дек 2006, 12:16

Мнениеот zezag » 20 Дек 2006, 18:01

можеш да търсиш и на сайта на агенцията по вписванията
zezag
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Окт 2006, 11:46

Мнениеот astrea » 20 Дек 2006, 20:19

tsetsi78 написа:Защо? Какви са мотивите ти за това мнение? Честно да си кажа аз не съм запозната в детайли с тази работа и ще ми бъде интересно да науча подробности. Благодаря ти за отговора, предварително!


Работата е скучна, неуредена и безсмислена, но пък много подходяща за предпенсионна възраст.
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Мнениеот GG_BG » 20 Дек 2006, 21:25

От друг ъгъл работата може да се характеризира и като сравнително спокойна, ненатоварена и незле платена.
GG_BG
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2006, 00:54

Мнениеот astrea » 21 Дек 2006, 13:58

:D Този ъгъл все ми убягва на фона на другия, но колегата е прав.
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Мнениеот titin » 12 Яну 2007, 13:57

[quote="titin"]За съжаление сигурно повече никога няма да има конкурс нито за съдия по вписвания........

Е, хубаво е да не си прав за някои работи :oops: Взеха, че наистина обявиха конкурс и то за цели 38 места- справка ДВ бр.12/2007 и http://www.justice.government.bg/messages.aspx. Посипвам си главата с пепел. И да сядаме да се подготвяме, макар, че.......
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Мнениеот dozn03 » 12 Яну 2007, 15:24

От днес ли започва да тече 10 дневния срок за подаване на документите? Не можах да разбера кога са обнародвали заповедта в ДВ? И с тези нотариални заверки... само ни набутват допълнително.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот titin » 12 Яну 2007, 15:50

ДВ бр. 3/ от 12.01.2007г- стр. 92
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Re: съдия по вписванията

Мнениеот gdobrev » 12 Яну 2007, 17:19

tsetsi78 написа:Здравейте на всички! Много ви моля, дайте ми някаква информация за тази длъжност! Има ли свободни места? Къде? Какво представлява конкурса? Изобщо всичко, което знаете. Не знам за вас, но аз смятам, че сайтът на Министерството на правосъдието е под всякаква критика, там цари пълна дезинформация. Много благодаря на всички, които ще ми дадат някакъв компетентен отговор! :)


Уважаеми/ма/ "tsetsi78" - за да се интересуваш от длъжността "съдия по вписванията , прочети нормативната уредба. Създадена е Агенция по вписванията , която е към Министерство на провсъдието. По закон за тази длъжност се определя задължително конкурс. Съдията по вписване , да не мислиш, че си клати краката. През него минават всички сделки с недвижим имоти, вясаскви отбелязвания на ипотеки , запори , възбрани и т.н. След като имаш юридическо образование , и не знаеш какво представлява тази длъжност, то моля те стани дознател в полицията , поне там ще ти диктуват как да работиш и какво да пишеш в протоколите и постановленията които издаваш.
Успех ти желая неграмотнико.......
gdobrev
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 30 Май 2006, 12:23

Извинявай

Мнениеот krem_karamel » 12 Яну 2007, 17:39

titin написа:ДВ бр. 3/ от 12.01.2007г- стр. 92




За кои градове и кога е изпитът, моля да дадете информация.


Поне при мен не се отваря страницата, а нямам достъп до вестника.


Мерси много предварително
krem_karamel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Ное 2006, 12:20

Мнениеот hipatia » 12 Яну 2007, 17:56

МИНИСТЕРСТВО НА ПРАВОСЪДИЕТО

З А П О В Е Д
№ ЛС-И-757
София, 05.12.2006 г.

На основание на чл. 160, ал. 3 от Закона за съдебната власт

Н А С Р О Ч В А М:

Конкурс за длъжността съдия по вписванията при районните съдилища с писмен и устен изпит, както следва:
1. В РС -Благоевград, РС - Разлог, РС – Бургас, РС – Несебър, РС – Девня, РС – Велико Търново, РС - Горна Оряховица, РС - Свищов, РС – Кула, РС – Каварна, РС – Кюстендил, РС – Дупница, РС – Ловеч, РС – Плевен, РС – Панагюрище, РС – Велики Преслав, РС – Дулово, РС – Търговище, РС – Смолян, РС – Свиленград, РС - Пирдоп и РС – Лом за 1 щатна бройка.
2. В РС – Карнобат, РС – Добрич, РС - Пловдив, РС – Левски, РС - Сливен и РС – Шумен за 2 щатни бройки.
3. В РС – София за 4 щатни бройки.

Конкурсът да се проведе за проверка на знанията на кандидатите по ГПК – Обща част и Част шеста. Охранителни производства: Глава петдесет и първа и Глава петдесет и втора, Закон за наследството, Закон за собствеността, Закон за особените залози, Закон за собствеността и ползването на земеделските земи, Търговския закон в частта за апортните вноски, Закон за нотариусите и нотариалната дейност, Правилника за вписванията и Тарифа № 1 по ЗДТ, събирани от съдилищата, прокуратурата, следствените служби, министерството на правосъдието и Агенцията по вписванията.
Писменият изпит да се проведе с тест в сградата на Министерството на правосъдието – гр.София, ул.”Славянска” № 1 на 23 март в 10.00 часа.
В зависимост от броя на допуснатите до участие в конкурса кандидати, мястото на провеждане може да бъде променено със заповед на министъра на правосъдието, поставена на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и публикувана в интернет страницата му – http://www.justice.government.bg най-малко 7 дни преди датата на писмения изпит.
Устният изпит да се проведе по въпросник - Приложение № 1 към заповедта.
Кандидатите да отговарят на изискванията на чл. 126, ал. 1 от Закона за съдебната власт. Към заявлението за участие по образец, подадено до министъра на правосъдието с посочен адрес и телефон за кореспонденция, кандидатите прилагат: нотариално заверени копия от диплома за завършено висше юридическо образование и удостоверение за придобита юридическа правоспособност, автобиография, подписана от лицето, копие от лична карта, свидетелство за съдимост, медицинско свидетелство за постъпване на работа, документ за трудов, осигурителен и/или служебен стаж и декларации по чл.12, ал. 1, чл. 126, ал.1 и чл. 132, ал.1 от Закона за съдебната власт.
Конкурсът да се проведе от комисия и по регламент, определени със заповед на министъра на правосъдието. Регламентът за провеждане на изпита се публикува на интернет страницата на Министерството на правосъдието – http://www.justice.government.bg в 3 дневен срок след издаване на заповедта за определяне на комисията.
Конкурсната комисия изготвя протокол за резултатите от писмения изпит, подписан от членовете й и го обявя по същия начин.

Устният изпит да се проведе в 20 дневен срок от обявяване на резултатите от писмения изпит, по график за явяване на участниците. Списъкът и графикът да се обявят по посочения начин 5 дни преди началото на този изпит.
До устен изпит се допускат само кандидатите, оценени на писмения изпит с успех не по-нисък от 4.50.
За общият резултат от конкурса се изготвя протокол, подписан от членовете на конкурсната комисия, който в 3 дневен срок се изпраща на министъра на правосъдието с оглед правомощието му по чл.160, ал.2 от ЗСВ.
Резултатът от крайното класиране в конкурса се обявява на видно място в сградата на министерството, на интернет страницата и се съобщава на класираните кандидати по реда на чл. 95, ал. 2 от КТ.
Заявленията за участие в конкурса по образец, публикуван на интернет страницата на Министерството на правосъдието да се приемат с входящ номер и дата в деловодството в 10 дневен срок от обнародване на настоящата заповед в “Държавен вестник”.
Настоящата заповед да се обнародва в “Държавен вестник”, обяви на достъпно място в съответния районен съд и огласи чрез Интернет на страницата на Министерството на правосъдието.
Контролът по изпълнение на заповедта възлагам на заместник министър Сабрие Сапунджиева.
Копие от настоящата заповед да се връчи на заместник министър Сабрие Сапунджиева, Главния инспектор на съдебния инспекторат и директора на дирекция “Съдебна дейност” за сведение и изпълнение.
Приложение: въпросник.


МИНИСТЪР: ПРОФ. Г. ПЕТКАНОВ
hipatia
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 25 Окт 2004, 13:46

Мнениеот D.Mihova » 12 Яну 2007, 18:06

Въобще не е скучна работата на съдията по вписванията. А в големите градове и особено в София е и доста натоварена. Все пак ако ще се явявате на конкурса е необходимо да сте доста добре запомнати с вещното право, да сте се занимавали доста с нотариална работа и т.н. Според мен е абсурдно за два месеца да се подготви за изпита човек, който въобще не се е занимавал с тази област на правото.
D.Mihova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 05 Яну 2007, 12:02

съдия по вписвания

Мнениеот svetlomira » 12 Яну 2007, 18:32

Колеги, има ли изискване за юр. стаж?
svetlomira
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 18 Сеп 2006, 20:07

Мнениеот astrea » 12 Яну 2007, 19:34

Не.
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: съдия по вписванията

Мнениеот dozn03 » 13 Яну 2007, 05:29

gdobrev написа:[След като имаш юридическо образование , и не знаеш какво представлява тази длъжност, то моля те стани дознател в полицията , поне там ще ти диктуват как да работиш и какво да пишеш в протоколите и постановленията които издаваш.
Успех ти желая неграмотнико.......


Защо, ти бил ли дознател в полицията, и ако да, кой ти е диктувал какво да пишеш в протоколите и постановленията, които си издавал?! И дори да ти е диктувал някой, трябва да си му благодарен, че те е ограмотил. И сега явно ставаш за съдия по вписванията. :D
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот titin » 15 Яну 2007, 12:29

Колеги имате ли яснота дали лично трябва да се подват документите? Не може ли с нотариално заверено пълномощно? И само един съд ли можем да посочим?
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Мнениеот moni_d » 15 Яну 2007, 18:08

Колеги, работата на съдия по вписванията я намирам за не чак толкова скучна, просто зависи, кой как гледа на работата си. На моменти е доста натоварена, често има кампаниен характер обема й и тогава става дори напечено, защото трябва в кратки срокове да се обработят сделките за деня. Плащането също не е зле, в сравнение разбирасе с дознатели и някои юрисконсулти. Недостатък е това, че се работи само с една област в правото, а и това, че не е магистратска длъжност
moni_d
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 30 Ное 2006, 16:45

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron