начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

административни съдилища

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот maimundere » 08 Дек 2006, 18:28

Мого горещи новини бе :D ! Аз пък вече бях решила, че тия неща са отминали :twisted: Очевидно не са! :cry: Отивам да се приготвям за празника! Четстит осми декември на всички! Преди това ...
Касиди, мила...много добре знам как се чувстваш..същото преживях на първия от конкурсите за младши съдии...точно защото бях изгубила вяра в тая система на подбор, не се явявах на останалите.. Само, че с административните съдилища, шансът ми се видя по - голям - няма как да има 268 връзкари все пак :wink: Знам, че на някои хора са им помогнали, но аз съм никой, така, че не съм можела никога да разчитам на подобен род помощ! За това, да си говори кой каквото иска, но аз продължавам да твърдя, че повечето от класираните са си спечелили абсолютно заслужено, обективно и честно местата! Така, че Кате, говори си, колкото искаш....освен това не мога да разбера защо толкова се впечатляваме, като това в никакъв случай не е новина, а нещо с което за съжаление вече сме свикнали :(
maimundere
Потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:52

Мнениеот kasidi » 08 Дек 2006, 18:28

Огромно благодаря! Смятам,че катарзиса ми е на приключване и съветът ти може да стане реалност.
kasidi
Потребител
 
Мнения: 327
Регистриран на: 24 Яну 2006, 19:00

Мнениеот maimundere » 08 Дек 2006, 18:42

Касиди, знам, че думите няма как да ти помогнат да се почувстваш по - добре...сигурно ти е писнало от това някой да ти казва "Може пък така да е за добро"..но бъди сигурна, че това е самата истина..Не искам да те утешавам, но не искам и да се засягаш от думите ми..просто зпо - бързо се освободи от всичко и се опитай се да погледнеш напред ...в очакване на многото хубави неща, които животът ти е подготвил и, които например щеше да пропуснеш ако беше сред назначените :D
maimundere
Потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:52

Мнениеот kasidi » 08 Дек 2006, 18:48

MIMI ,със сигурност си права!Да отиваме да празнуваме и... ще се пошегувам с нещо тъпичко/не съм го измислила аз/:Като нямаме делници,що да сме без празници!
Приятна вечер и почивни дни!
kasidi
Потребител
 
Мнения: 327
Регистриран на: 24 Яну 2006, 19:00

Мнениеот maimundere » 08 Дек 2006, 18:50

И на теб весел празник! И да не се ядосваме повече с такива новини :D
maimundere
Потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:52

Мнениеот katya01 » 08 Дек 2006, 18:53

maimundere написа:И на теб весел празник! И да не се ядосваме повече с такива новини :D


Мими, все пак, кажи ми само на мен, колко даде или мама & тати са уредили?
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот oho_boho » 08 Дек 2006, 18:57

Кате, престани да се наслаждаваш злобно на своята безпомощност. Да, има връзкари и ти щеше да си идеалният човек в България. Но ние, които спечелихме с усилия, конкурси за младши магистрати и сме обжалвали порочни такива, можем да говорим, а не ти! Така че използвай връзките си в Албиона, ние ще ползваме ума си в "дивата" България. И ще се опитаме да променим представата на хората за магистратурата. Едва сега започва истинската битка. Досаждаш на повечето от колегите с "истерическите си изстъпления".
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот denni_law » 08 Дек 2006, 19:01

ей, кате
правото е призвание, а не само професия. Може да назубриш всичко и като ти мине изпита да го забравиш, но съм съгласна за едно с теб, че всичко зависи от начина на четене. Като четеш трябва да го разбираш, а моите 12часа - грубо идват от изучавено на новия АПК.
познавам блестящи върховни съдии, които са завършили СУ с 3,13, но в момента творят и пишат практиката и като им кажеш името, никой не казна, че са калпави. Та, във всяко стадо си има мърши, но и блестящи индивиди.
Чао засега, че отиваме да празнуваме празника, но като абсолвенти!
denni_law
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 26 Авг 2006, 10:54

Мнениеот oho_boho » 08 Дек 2006, 19:03

Е, това пък не го споделям, не може да си "блестящ" с 3,14 в СУ, в случай че са те оценявали справедливо. Без да имаш общата правна култура и то натрупана в университета, никога не можеш да бъдеш "блестящ" ум.
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот maimundere » 08 Дек 2006, 19:05

Кате, ще ти кажа, що да не ти кажа :D . Нищо не съм дала, нито мама и тати са ме уредили...казах вече, че за системата съм никой...дълго време гледах как в родния ми град назначаваха тоя и оня, дето две думи на кръст не могат да вържат...то не бяха деца, братовчеди, племенници....бях се отказала от мечтата да ставам съдия....след около две години юрисконсултстване, отидох направо при председателя на съда - по това време само се говореше за конкурси, но назначенията си бяха свободни....Знаех, че има впечатления от начина ми на работа и от това колко мозък имам в главата си...Отговорът който получих беше "ЕЕЕЕЕЕЕЕ, що не дойде по - рано..сега всеки момент очакваме, да се въведат конкурсите.....конкурсите ги въведоха след около година след тоя ми разговор, а за това време назначиха 4 - ма нови съдии, трима от които никога не бях виждала през живота си.....
Така, че Кате...покрай връзкарите, роднините, паралиите....понякога системата "дава грешка" и в нея влизат такива като мен - разчитащи само на това в главите си и на шанса :roll:
maimundere
Потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:52

Мнениеот katya01 » 08 Дек 2006, 19:07

oho_boho написа:Кате, престани да се наслаждаваш злобно на своята безпомощност. Да, има връзкари и ти щеше да си идеалният човек в България. Но ние, които спечелихме с усилия, конкурси за младши магистрати и сме обжалвали порочни такива, можем да говорим, а не ти! Така че използвай връзките си в Албиона, ние ще ползваме ума си в "дивата" България. И ще се опитаме да променим представата на хората за съда. Едва сега започва истинската битка. Досаждаш на повечето от колегите с "истерическите си изстъпления".


Wow :lol: на гол тумбак, чифте пищови си сложил! Ум царува, ум робува, ум патки пасе! Гледам ви от страни - хем, сте смешни, хем сте жалки, хем сте патриоти. И знаеш ли защо сте патриоти и мразите такива като мен? Защото ви е страх от нас! Споко, докато не се оправите няма да се върнем (if at all). Лошото, че сте продажни и винаги ще намерим начин да ви изработим ;) :)
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот oho_boho » 08 Дек 2006, 19:15

Прочети си "писаниците" и сама ще проумееш "Колко мъка има на този свят!" А тя е изцяло за теб - мъката и горчивината, че ние успяваме в собствената си РОДИНА, макар и мъчително и с колосални усилия, а ти си слуга на собствената си неукост, суета и духовна нищета. Катенце, аз никога няма да те нагрубя, защото ми е жал за теб и ще се отнасям със снизхождението на благия към злобния. 8)
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот katya01 » 08 Дек 2006, 19:15

denni_law написа:блестящи върховни съдии


:?: :!: BG блестящи върховни съдии :?: :!: :shock:
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот maimundere » 08 Дек 2006, 19:18

Леле Катееееееееее, ти съвсем се изоглави бе момиче :twisted: Смешни, жалки....чуваш ли се кви ги говориш? Така ли ви възпитават вас там...в белия свят? Ако всички сте такива там, предпочитам си жалка България :D
maimundere
Потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:52

Мнениеот panika » 08 Дек 2006, 19:47

Здравейте всички! Наистина не е добре на 8-ми декември да се насрочва изпит, вярно в СУ е спокойно защото студентите празнуват, но все пак и тези , които ще бъдат изпитвани са били студенти...
Катето е доста агресивна и явно ви дразни повече от моята обективна позиция, че изборът е бил обективен и са назначени най-добрите, дори по-добри от действащите съдии. Сега ми е трудно да си защитавам тезата, но все пак има разлика между младши прокурори и адм. съдии, нали??? Какво продължавате да мислите за необходимоста от обучение на новоназначените съдии - стари и нови?
panika
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 24 Сеп 2006, 22:38

Мнениеот oho_boho » 08 Дек 2006, 19:50

panika, няма разлика! Конкурсът си е конкурс, а пък личното ми мнение е, че изпитите за младши магистрати са няколко пъти по-тежки от този елементарен казус по ЗУТ.
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот nuance » 08 Дек 2006, 20:01

Здравейте колеги,
Следя форума от известно време, без да ме обземе жаланието да пиша и аз. Случилото се днес с писмения изпит за младши прокурори ме предизвика. Цял следобяд с колеги се опитваме да измислим обективен начин за назначанане на магистрати. Оказва се, че личната преценка е много субективна, с конкурс е възмутително, тогава как...?
По отношение на конкурса за административни съдии смятам, че не беше много нормално да карат дейсдтващ член-съдия на административно отделение към съответния окръжен съд с около 5 години опит в произнасянето по АХД да се явява на изпит. Едва ли новоназначените адм. съдии ще подобрят правораздаването в тази област.
Иска ми се да прочета и вашите предложения за обективни критерии за преценка на пригодността на даден юрист за съдия /прокурор.
nuance
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2006, 19:38

Мнениеот a_ni » 08 Дек 2006, 20:15

Тъжно ми е, колеги, защото изгубих много от идеализма си днес! След като гръмна новината за опорочения конкурс имах среща с мои познати - да си пийнем по чашка за 8.12. Знаете ли какво видях с очите си днес - във формат JPG /ще рече като снимка/ - 10-те надраскани набързо, явно работни казуси от конкурса за адм. съдии!!!!!! Имаше го и ЗУТ-чето и още едно казусче по него , имаше казус и по ЗМСМА, имаше и избор на кмет който пък после се оказало, че бил член на управ. съвет или нещо такова, не помня /бях изумена/, имаше казуси 2, по реституционни закони и един за баща който бил във чужбина, а пък майката и детето в България /ЗБДС/, и още - по ГПК чл.231 и още,но вече няма смисъл да изброявам!!!!!!!!!!!!!!!!!! Видях го на преносимия компютър на колегата, разбира се може да е поза, а може и да не е. Същият твърди , че ги е имал преди изпита!!!!!!!!.....................Знаете ли за такива казусчета............ ?????????????
a_ni
Потребител
 
Мнения: 155
Регистриран на: 20 Авг 2006, 14:35

Мнениеот nuance » 08 Дек 2006, 20:25

а_ni,
А този колега с преносимия компютър стана ли съдия?
Защо би се похвалил, все пак?
И между моите познати се понесе слух за политическо и/или материално стимулиране на конкурсната комисия, но познавам кандидати - успели и неуспели, които разчитаха само на собствени усилия. Ако наистина подозренията ти, а и на още куп хора са верни, то смятам, че това е груба подигравка с тези юристи, които държат на професинализма и себеуважението.
nuance
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2006, 19:38

Мнениеот a_ni » 08 Дек 2006, 20:32

Колегата не е участвал в конкурса ! Сещайте се сами , защо има казусите, ако изобщо инфото е автентично! Щ е ви кажа още , че колегата работи в Пловдив!
a_ni
Потребител
 
Мнения: 155
Регистриран на: 20 Авг 2006, 14:35

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron