начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот Aidin » 01 Мар 2010, 12:33

Мерси. Честно казано не знам защо се върнах в тая тема пак да пиша.....може би защото наскоро бях в районното.
Aidin
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Окт 2006, 23:02

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 01 Мар 2010, 17:19

Aidin , разкажи ми ,ако имаш малко време за живота извън МВР.За годините прекарани тук съвсем загубих представа
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот student_pravo » 04 Мар 2010, 22:15

А ако например наскоро завършил правоспособен юрист избере да стане дознател, грешка ли ще е според Вас? Според мен привилегиите са - юридически стаж, отлична наказателноправна школа, прилична заплата за новоизлюпен..... След няколко години никой не му пречи да напусне и да избере друго, при това имайки вече стаж.
student_pravo
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Дек 2008, 17:50
Местоположение: Благоевград

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 05 Мар 2010, 11:32

Приятелю ,единственото хубаво е юридическия стаж.За отличната школа , лично аз дълбоко се съмнявам.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот Aidin » 06 Мар 2010, 21:37

i]"Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson на 01 Мар 2010, 16:19
Aidin , разкажи ми ,ако имаш малко време за живота извън МВР. За годините прекарани тук съвсем загубих представа"[/i]

Живота извън МВР преминава през няколко етапа:)))
Първите два три месеца имах чувството, че съм в отпуск, който скоро ще свърши и ще се върна. В същото време така се радвах на събота и неделя....ама радост, като дете на играчка, все едно никога не бях преживявала почивен ден. Въпреки това през тези съботи и недели не можех да повярвам, че съм свободна, че мога да ходя където си искам без да ми трябва разрешение за това. В събота сутрин се събуждах и възкликвах на моя приятел: "Представяш ли си....днес не съм дежурна, никой не ме търси, можем да ходим където искаме" - ЛУДА РАБОТА:))
Започнах работа, която нямаше нищо общо с правото. просто исках да се махна от полицията не ме интересуваше къде и какво ще работя. Така работих 8 месеца в една банка като търговски сътрудник. До някъде този избор беше грешка. От друга страна работата там ми позволи да разбера колко много неща съм научила от дознанието. Звучи твърде нескромно, но хората, с които работех през тези осем месеца не можеха да ми стъпят на малкия пръст, нито по образование, нито по възпитание...казвам това, защото много от по опитните ОР и дознатели се страхуват да напуснат МВР, мислейки си че са твърде обременени от полицейската работа, дори некадърни. Това категорично не е вярно(говоря за колегите от преди 2 години), просто трябва смелост и малко експериментаторски дух - тогава разбираш колко много способности и качества имаш. Аз поне бях много учудена от себе си! Но на тази тема мога много да дрънкам, не съм сигурна, че на хората им е интересно точно това.:))
След това направих още един експеримент със себе си - започнах работа свързана с търговска несъстоятелност, като експерт юрист. Е от тази работа съвсем нищо не разбирах (което е нормално когато си се занимавал само с НП). От горе на това обема на работата беше същия като в дознанието - само че аз нищо не разбирах нито от ГПК, нито от ТЗ и т.н, директно ме пуснаха в дълбокото - на мен ми се стори като Марианската падина:))). Първите два месеца бяха КОШМАР, но изплувах и може би ще се повторя, но това е благодарение на опита ми като дознател и на наученото в АМВР(което, научено доста подценявах преди).
Живота извън МВР е много хубав, разнообразен, шарен, сега съм щастлива, притежавам умения и качества, които вече бившите ми колеги дознатели нямат. Освен това виждам света по друг начин. Разбира се всеки се променя непрекъснато и те са се променили също, а да не забравяме, че и хората до нас също много ни влияят.
На тези, които са новоназначени (и може би са се почувствали обидени от някои мои изказвания) и тези които още не са назначени ще кажа следното: За да придобиеш въпросните качества, умения, знания в тази професия трябва да има от кой да ги вземеш (откраднеш). Аз съм се учила от ОР, РИ и стари и опитни дознатели (които преди това са били ОР)и следователи. Сега има непрекъснато противопоставяне, нещо като война особено между разследващи полицаи и ОР, пренебрежение и подигравки, прекомерно самочувствие от страна на т.нар. разследващи полицаи спрямо ОР, РИ, патрулите и т.н.
Съжалявам поста ми стана много дълъг....просто, много неща мога да кажа, но сега ще спра до тук. Ако някой има въпроси ...да пита:))))
Aidin
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Окт 2006, 23:02

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 07 Мар 2010, 00:02

Благодаря ти за отделеното време Аидин. Права си за всичко което казваш за МВР.Моята гледна точка напълно се покрива с твоята. Аз преди да стана дознател бях ОР. Наистина се работеше по-различно.Сега е някакъв ужас.Пълна конфронтация. И най-лошото е ,че аз не виждам скоро нещата да се оправят.Затова от известно време си мисля за живот извън МВР. Беше ми полезно това което ми каза.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 09 Мар 2010, 08:43

интересна статия ..

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=405314

колеги, наистина ли в София имате по 150-200 дела на производство ?
как изобщо е възможно човек да се справи с такава чудовищна натовареност ?
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот igli4ka66 » 09 Мар 2010, 18:44

Колега,съгласен ли сте със следната извадка от посочената от Вас статия:"От всички 1200 дознатели в страната само 150-200 са без юридическо образование, но и те са завършили академията на МВР."?...
...Защото аз не мога да се съглася с тези статистически данни...
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 09 Мар 2010, 19:52

igli4ka66 написа:Колега,съгласен ли сте със следната извадка от посочената от Вас статия:"От всички 1200 дознатели в страната само 150-200 са без юридическо образование, но и те са завършили академията на МВР."?...
...Защото аз не мога да се съглася с тези статистически данни...


не, 1800 са разследващите полицаи (приблизително колкото прокурорите)
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот macenita » 23 Мар 2010, 11:30

Колеги, някой може ли да ми отговори за колко време се вади Удостоверението, че не съм привличана като обвиняема за тежко умишлено престъпление?
macenita
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Яну 2009, 17:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 24 Мар 2010, 12:02

ако става въпрос за удостоверение от следствието е ноебходима около 1 седимица
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Мар 2010, 09:24

Говорим за абсурди. Никоя система, в това число МВР не може да се справи, ако е генетично сбъркана. Просто, най-малкото нито ще даде поколение, нито ще успее без помощ да съществува и два дни, казано все едно на шега.

МВР получава пари от бюджета. Съгласни сме, че не може да е стопански независима, но дотук сме съгласни. Прекалено е раздут щата, например.

1 полицай (дознател или каквото и да е), може да върши работата на 200 души дори, ако си направи ефективна програма за месеца, седмицата, деня и т.н.

Как постъпвам аз като адвокат, например.

Понеделник се върши работата - тогава се влагат страхотни усилия, защото е естествено да си бодър и т.н.
Един ден (сряда) от седмицата правя справки по дела - 1 и 3 седмица в районен съд, 2 и 4 в съдебната палата. Поради разстоянията, не за друго, а и за да не се объркваш с номерата на делата.

Тъй като професията изисква постоянно да съм на линия - да съобразявам клиентите не с моята програма, а да се държа като с клиенти, това изисква система, различна от тази на чиновника и т.н.

Петък се броят парите, ако ги има и се заключва офиса, ако го има - или символично се хлопват кепенците. Петък е национален ден на майстора, така, че и това е от значение.

Това е работеща система. Горе-долу. Трябва да има някакъв тертип, казано по народному. Не може и в понеделник и в четвъртък да си еднакво бърз, ловък и т.н.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот macenita » 25 Мар 2010, 12:50

А някой колега може ли да ми каже от къде желаещ да кандидатсва за разследващ полицай може да се подготви за изпита за интелектуална способност и психо- теста?
macenita
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Яну 2009, 17:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dizhel » 26 Мар 2010, 14:55

Купи си стоп тестове за подготовка, а за психо наспи се добре и бъди искрена :D
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот macenita » 26 Мар 2010, 17:31

:D Благодаря
macenita
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Яну 2009, 17:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот doc03 » 30 Мар 2010, 22:37

ivan_lawyer написа:Говорим за абсурди. Никоя система, в това число МВР не може да се справи, ако е генетично сбъркана. Просто, най-малкото нито ще даде поколение, нито ще успее без помощ да съществува и два дни, казано все едно на шега.

МВР получава пари от бюджета. Съгласни сме, че не може да е стопански независима, но дотук сме съгласни. Прекалено е раздут щата, например.

1 полицай (дознател или каквото и да е), може да върши работата на 200 души дори, ако си направи ефективна програма за месеца, седмицата, деня и т.н.

Как постъпвам аз като адвокат, например.

Понеделник се върши работата - тогава се влагат страхотни усилия, защото е естествено да си бодър и т.н.
Един ден (сряда) от седмицата правя справки по дела - 1 и 3 седмица в районен съд, 2 и 4 в съдебната палата. Поради разстоянията, не за друго, а и за да не се объркваш с номерата на делата.

Тъй като професията изисква постоянно да съм на линия - да съобразявам клиентите не с моята програма, а да се държа като с клиенти, това изисква система, различна от тази на чиновника и т.н.

Петък се броят парите, ако ги има и се заключва офиса, ако го има - или символично се хлопват кепенците. Петък е национален ден на майстора, така, че и това е от значение.

Това е работеща система. Горе-долу. Трябва да има някакъв тертип, казано по народному. Не може и в понеделник и в четвъртък да си еднакво бърз, ловък и т.н.



Прекалено е раздут щата, например.

Леле....

А и за останалото - "Леле...."
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот doc03 » 30 Мар 2010, 22:41

1 полицай (дознател или каквото и да е), може да върши работата на 200 души дори, ако си направи ефективна програма за месеца, седмицата, деня и т.н.

"... или каквото и да е ...."

Ми.... по добре на 500
че да има повече работа и за адвоката (или каквото и да е) .... :twisted:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот neron1 » 31 Мар 2010, 14:53

Някой има ли информация относно предстоящи конкурси за разследващи полицаи ?
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот Materazzi » 01 Апр 2010, 16:48

Предполага се, че нови конкурси поне тая година няма да има. МВР трябва да съкращава служители и категорично не може да си позволи да назначава.
Materazzi
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 30 Юли 2008, 17:16

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 03 Апр 2010, 01:09

Materazzi написа:Предполага се, че нови конкурси поне тая година няма да има. МВР трябва да съкращава служители и категорично не може да си позволи да назначава.


а пък и след последните промени почти всеки полицай ще може да извършва действия по разследване, което разбира се е първата стъпка към пълното премахване на всякакви там юристи в МВР, такива едни, дето не изпълняват
"задължителните" указания на ..... началника :wink:
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron