начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот pencheva » 05 Фев 2010, 09:15

Да много добре знам :evil: А относно конспект - никъде няма инфо и всеки казва незнам какво ще е... Всеки казва, че ще има изпит за проверка на правните знания, но никой не знае какво ще представлява и какво ще включва, като проверка на въпросните знания...
pencheva
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юни 2002, 19:41

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dani_85 » 05 Фев 2010, 16:05

pencheva написа:Да много добре знам :evil:

Не колежке, не знаета... А не искате и да прочетете, за да знаете! Етапите на конкурса за разследващи полицаи са следните :
1. Изследване на интелектуалните способности и познания. Тематичен обхват на теста за оценка на интелектуалните способности и познания:
- Капацитет на преработка на информацията;
- Пространствено ориентиране и наблюдателност;
- Памет;
- Езикова култура;
- Обща култура.
2. Психологическо изследване.
3. Заключително интервю.
Така упорито търсения от вас "конспект по право" не съществува, затова не можете да го намерите. Правните си познания ще имате възможност да покажете на заключителното интервю. Но въпросите на практика могат да бъдат всякакви, те не са по конкретен конспект, още по -малко по такъв по право. Разбира се, наблегнете на наказателния процес :wink: Не се заяждам, просто се опитвам да ви отговоря .
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот riss_68 » 05 Фев 2010, 16:58

Изумен съм от тотално погрешната информация която се пуска тук. Прочетох за ОД МВР Варна, че имало места в КАТ, и Трето Четвърто и Пето РУ. Информацията не е вярна. Места отдавна няма. Имаше жесток недостиг на кадри през 2007 2008г. и дознателите изнемогваха и не бяха в състояние да спазят сроковете. Сега работите се промениха тъй като се запълниха всички места. И въпреки това проблемите с варненските прокурори продължават. Дознатели и прокурори от районна прокуратура Варна са във "война".
Често мотив е, че делата са просрочени. Ако има просрочени дела, причините са обективни недостига на хора, и несвоевременно свършена работа от вещите лица, а не поради нежелание или незнание но опитни разследващи. Ако има просрочени дела, то причината е и в неуместните указания от наблюдаващия прокурор.Колежка, с коаято сме завършили заедно право и която беше една от най слабите студентки в момента е прокурор, което доказва по категоричен и безпорен начин, че назначаването става с връзки.Младши прокурор / с шес месеца стаж/ се зъби неоправдано и гразно на полицаи, ходи на работа с раница на гърба , мазни и нечисти дрехи, несресана и спластена коса, а в говора му се долавя сексуална смутеност, което доказва по категоричен и безпорен начин, че кадровата политика на ВСС е неправилна.
Зачестиха сигналите срещу прокурори подавани от разследващи полицаи до Окръжния прокурор тъй като Районният прокурор не е взела отношение по нито един сигнал подаден срещу прокурор от районна прокуратура.

Макар в повечето случаи формално да не нарушават закона, на практика прокурорите от варненската районна прокуратура или го заобикалят, или направо го бламират чрез своите действия, поведение и решения.

При изпращане на делото за доклад по пощата някой прокурори изпадат в истерия,и започват да пишат гневни постановления срещу разследващия с предложение за наказание, което е доказателство, че ги е страх делото да попадне на бюрото им. При доклада не се обсъждат възможните версии, прокурора обяснява колко много работа има и колко му е трудно да иска срок,

Голямото възнаграждение което получават варненските прокурори би трябвало да ги прави по отговорни, но за съжаление са получава обратно, стават все по безотговорни.

Поради лесно обясними причини многократно сме искали да подадем анонимни сигнали срещу прокурори, но точно над кутията, предвидена за такива сигнали, има камера.

Зачестиха случаите кога се отвежда водещият разследването. Има отводи на опитни и с голям стаж полицаи. Отводите са незаконосъобразни и немотивирани, в разрез с действащия НПК, продиктувани от лични съображения и под натиска от адвокати.

Не може да съдиш за онова, което ти самия правиш на воля. Мненията на всички ни се събират в едно, че ние сме в ръцете на хора със спорна почтеност, компетентност и съмнителни лични качества. Поради тези причини работите не вървят, масово досъдебните производства се прекратяват за да се спази срока
riss_68
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2010, 20:37

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот pencheva » 05 Фев 2010, 17:07

Айде моля, не се изказвайте неподготвен! Отворете страницата на МВР - вижте обявените конкурси, вижте какво ще включва първият етап и тогава се изказвайте :evil:
Моля, който има инфо той да се включи!
pencheva
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юни 2002, 19:41

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dani_85 » 05 Фев 2010, 18:12

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... AM_177.htm
Това е последният, обявен до този момент конкурс за разследващи полицаи... Ако и това не ви е достатъчно - успешно търсене на конспекта :lol: и приятek weekend !
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот pencheva » 05 Фев 2010, 23:26

А я погледнете за Стара Загора от 5,01,2010г какво пише....значи едни ще имат проверка на правните знания, други не ... интересно!
pencheva
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юни 2002, 19:41

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dani_85 » 06 Фев 2010, 19:02

Да, наистина, в заповедта за конкурса в Стара Загора (както и в някои други, които и аз открих), правните познания са включени в Изследването на интелектуалните познания и способности. Но става въпрос за проверка на общата правна култура, както на езиковата, на математическите умения и т.н. От факта, че "правни познания" са включени и в конкурсите за други длъжности в МВР, за които не се изисква юридическо образование (включително и за полицаи категория Е) следва, че не е необходима специална правна подготовка. Така, както не ви трябват уроци по математика или български език за съответните задачи и въпроси.След като сте юрист едва ли ще имате проблеми, ако са включени правни въпроси в този изпит. Виж, на заключителното интервою, след като конкурсът е за разследващи полицаи, нищо не им пречи да ви задават определени въпроси от наказателното право и процес. Но никой не може да каже точно какво ще ви попитат. Така че, и тук конспект не ви е необходим.
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот pencheva » 07 Фев 2010, 23:12

Да има логика в това! наистина щом е в другия изпит ще е доста повърхностно и няма смисъл да се притеснявам! Мерси за успокоението :lol:
pencheva
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юни 2002, 19:41

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот mamboto » 16 Фев 2010, 14:28

Голямо затишие...Явно вече няма интерес за този конкурс...Защо ли?
mamboto
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Фев 2010, 14:23

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dani_85 » 16 Фев 2010, 15:23

mamboto написа:Голямо затишие...Явно вече няма интерес за този конкурс...Защо ли?

Най-вероятно, защото последният обявен конкурс е от 8 януари за ОД на МВР - Ямбол. По-скоро въпросът е защо не се обявяват конкурси и за други областни дирекции ? Може би, защото щатът за тази позиция все още е запълнен от хора, които нямат юридическо образование и които ще имат право да заемат тази длъжност още почти три години... Който има повече информация по въпроса, да сподели ...
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 16 Фев 2010, 16:31

Не бъдете луди да кандидатствате за дознатели.Дори и без конкурс да ви предлагат такава работа не се съгласявайне.Това е най-неблогадарната работа в МВР.Единствения плюс е ,че все още се зачита за юридически стаж.От тук нататък всичко е в минус.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 18 Фев 2010, 19:34

не знам как е при вас колеги, но в последните месеци е ад за дознателите в нашата дирекция
явно министъра се е разпоредил на четири очи с директорите, но вече преписки оперативните почти спряха да работят
абсолютно всеки сигнал за кражба (дори да е за една паста за зъби) се посещава от огледна група, с което делата се трупат, сроковете летят и т.н.
идеята била, да се съсредоточат оперативните в разкриването на престъпленията
и да не се дублирала тяхната работа с тази на разследващите ...
е, засега единствения видим резултат е, че оперативните вече имат време освен да редят пасианси да ударят и някой друг белот на компютъра ...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 18 Фев 2010, 23:27

И при нас е така колега. От около 4 години е така и при нас. Всичко се работи от разследващ полицай. Оперативни и РИ ,никой не ги търси за нищо. Ние станахме слуги на всички. Единствено което колегите ОР и РИ правят е да се обадят в дежурната част и да поискат група. Естествено , че след като ние образуваме досъдебно производство , вече никой освен нас не работи по него. В нашата дирекция РИ и ОР имат за годината по най-много 8-10 преписки. Има разбира се и такива с по 4-5. За броя на дознанията ,който ние работим да не говорим. Аз повече от 10 години бях ОР и мога да кажа , че дознател се търсеше само за тежки престъпления-грабеж. Убийствата и ПТП с убити и ранени се работеха от следствието. Сега и това което може да се почне на преписка и да бъде прекратено , не се прави защото си има дознател. Аз се преместих само зарад юридическия стаж. Сега вече се чудя на къде да хващам след 15 години служба в МВР.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот dani_85 » 19 Фев 2010, 01:00

Толкова ли е зле !? А защо тогава има толкова много желаещи и почти никакви свободни места ? Мерси за мненията
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 19 Фев 2010, 11:45

По-зле не може да бъде. Има много желяещи защото , нямат предства за какво става дума. И аз преди 15 години имах много по-различна представа за роботата в МВР. Оказа се , че и аз съм се излъгал. Повярвайте ми , че за човек с юридическо образование по-лоша работа няма. Все пак избора си е ваш. Успех.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот Materazzi » 23 Фев 2010, 18:30

Първоначално нещо, което изглежда като интересна до някаква степен професия, даваща в бонус и юридически стаж, може да се окаже най-голямата професионална грешка на един юрист... И след като всички, които вече са попаднали в тая меко казано закостеняла система, ви казват да бягате от нея като дявол от тамян - сигурно има защо...
Materazzi
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 30 Юли 2008, 17:16

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот darryy » 25 Фев 2010, 17:29

smitweson написа:По-зле не може да бъде. Има много желяещи защото , нямат предства за какво става дума. И аз преди 15 години имах много по-различна представа за роботата в МВР. Оказа се , че и аз съм се излъгал. Повярвайте ми , че за човек с юридическо образование по-лоша работа няма. Все пак избора си е ваш. Успех.

Може и още как. Тепърва ще става по-лошо. Успех на всички колеги!
darryy
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 04 Май 2009, 10:23
Местоположение: Нови пазар

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 25 Фев 2010, 21:59

darryy написа:
smitweson написа:По-зле не може да бъде. Има много желяещи защото , нямат предства за какво става дума. И аз преди 15 години имах много по-различна представа за роботата в МВР. Оказа се , че и аз съм се излъгал. Повярвайте ми , че за човек с юридическо образование по-лоша работа няма. Все пак избора си е ваш. Успех.

Може и още как. Тепърва ще става по-лошо. Успех на всички колеги!


Има нещо такова, ето сега ще променят способите за "отпочване" на ДП и такова
ще се образува и с разпит на свидетел. Идва гражданинът X да си подаде жалба за кражба на няколко винкела, стояли с месеци пред дома му, но не ! за да му (си) спестят писането дежурните направо ще го препращат при дознателя, разпит, уведомяване на прокурора по телефона, уведомително писмо т.н. както си му е реда
Горките прокурори, ще трябва да вървят с hands-free по коридорите, за да им докладват десетките "образувани" ДП-та само до обяд :lol:
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот Aidin » 25 Фев 2010, 22:40

Завърших АМВР, работих 3 години като дознател в София. Имах голям ентусиазъм, страхотни колеги, работата ми хресваше. Дори, това че купувах хартията и тонера за принтера, че ползвах личния си компютър и принтер и.тн не ми пречеше толкова, колкото скапания НПК, непрекъснатите дежурства и разнасянето на делата по градския транспорт от прокуратура на прокуратура. Всичко, което казват колегите по-горе е вярно. Накрая недоспиването и недояжденето, непрекъснатите нерви и разправии с некадърни прокурори и началници ме принудиха да се махна. Приключих с 210 дела на производство. Плаках на глас, когато си тръгнах от там, защото оставих много добри приятели (те в рамките на няколко месеца също се махнаха) и много хубави спомени. Всичко това обаче вече е минало. Въобще не съжалявам, напротив когато отида в районното, за да видя остатъците от колегите си се радвам, че съм се махнала. Сега нещата са дори по-зле, много по-зле. Назначили са дознатели, които нямат елементарни правни познания - бивши учителки, музиканти, икономисти и Бог знае още какви. Изпълняват сляпо указанията на прокурорите(за които знаем как са назначени). Въобще ми е жал......Добре че се махнах.
Работата е хубава, но за да я работиш ти трябва свестен НПК и смело и чисто сърце. Иначе е пълно с глупаци, чиято мечета е да се закичт със значката, да турят пищова в гащите и да се перчат:)))Такива много ме размиват.
Aidin
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Окт 2006, 23:02

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот smitweson » 26 Фев 2010, 19:42

Aidin , ти си готина.Хареса ми как си описала всичко.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron