начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

конкурс за административни съдии

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот katya01 » 02 Дек 2006, 15:55

denni_law написа:Катя от известно време ти следя писанията във форума и вече наистина почваш много да ме дразниш и свичките ти бръщолевения станаха досадни. Незнам колко си българка с британски паспорт, но тези българи с британски или с друг чужд паспорт, които познавам биха се засрамили от думите ти. Знам едно, че ако си кадърен и в България и навсякъде по света ще успееш, друг е въпроса какъв ти е мирогледа - дали си "кон с капаци" или широко скроен, а според мен ти си от първите.
Моя близка е оторизиран представител на европейска адвокатска кантора за цяла България и през ум не й минава да се изнася и да работи в централа им, защото й е по-добре в България.
А явно ти може и да имаш само диплома, но не вярвам, че работиш и успяваш като юрист, защото най-малкото начина ти на мислене не подхожда на един истински юрист. Просто ти липсва широта на погледа и съзнанието ти е изпълнено с омразата и жлъчта на един loser


Loser? What a joker! What a funny, funny guy! :lol: :lol: :lol: "оторизиран представител на европейска адвокатска кантора за цяла България" wow! Кви големи хора познаваш! ;) :) в централата "размитат" за твоята позната. Когато лисицата не може да докосне гроздето и вика, че е кисело.

Най-щастливата ми дата е 10/11/1989! "Welcome to the top flight"! Да се види кой кой е! Не се гаси, туй що не гасне! Тавана е небето!

Твоето изказване е учебникарски пример за злоба!
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот katya01 » 02 Дек 2006, 16:00

aleks84 написа:3 000, 4 000 лв. заплата, а това в България, на нашия стандарт, е доста над 4 000 паунда в Англия.


:lol: Надай се да са повече! ;) :)
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот denni_law » 02 Дек 2006, 16:06

Катя, страшно много ми приличаш на онези девойки от дълбоката провинция, които със зъби и нокти се мъчат да дойдат в София и като стъпят на столична земя си мислят, че хванали Господ за шлифера и стават по-големи софиянци от кореняците и започват наляво и надясно да парадират с това.
Няма за какво да злобея, защото си имам достатъчно добър стандарт на живот за България, живеят в най-малкия и най-скъп квартал на София, имам работа, която обичам и въобще се чувстам щастлив човек заразлика от теб!
denni_law
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 26 Авг 2006, 10:54

Мнениеот katya01 » 02 Дек 2006, 16:07

denni_law написа:Катя, страшно много ми приличаш на онези девойки от дълбоката провинция, които със зъби и нокти се мъчат да дойдат в София и като стъпят на столична земя си мислят, че хванали Господ за шлифера и стават по-големи софиянци от кореняците и започват наляво и надясно да парадират с това.
Няма за какво да злобея, защото си имам достатъчно добър стандарт на живот за България, живеят в най-малкия и най-скъп квартал на София, имам работа, която обичам и въобще се чувстам щастлив човек заразлика от теб!


dream on :lol: :lol: :lol:
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот edit » 02 Дек 2006, 16:21

Катя, очевидно никой не адмирира становищата ти. Без да ги обсъждам по същество, ще си позволя да отбележа, че тона който използваш, е недопустим дори за средно възпитан човек. Защо не потърсиш изява в друг форум? Може би все някъде във виртуалното пространство ще намериш място, където мнението ти да бъде оценено по достойнство.
edit
Потребител
 
Мнения: 219
Регистриран на: 20 Юни 2006, 16:06

Мнениеот aleks84 » 02 Дек 2006, 16:32

Абе, Кате, кой те знае какви чинии миеш в Англия и какви мутирали ягоди береш по калните англииски поляни. Само си мечтаеш за пари и престиж и сигурно се чувстваш безкрайно прецакана от живота, защото никой там не "размита" за теб и им е писнало да им се мъкнат надъхани, мизерни чужденци и да им се молят да им чистят къщите. Най - щастливият ти ден е 10.11.1989? Милата, явно животът не е бил много добър с теб, хайде, признай си, няма да те съдим строго, поплачи си, ако трябва, пийни си, ще ти олекне:))))))))))
aleks84
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Ное 2006, 14:59

Мнениеот denni_law » 02 Дек 2006, 16:48

колеги, иматели някаква информация от тук нататък какво ще трябва да правим за встъпването в длъжност?
denni_law
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 26 Авг 2006, 10:54

Мнениеот katya01 » 02 Дек 2006, 16:52

aleks84 написа:Абе, Кате, кой те знае какви чинии миеш в Англия и какви мутирали ягоди береш по калните англииски поляни. Само си мечтаеш за пари и престиж и сигурно се чувстваш безкрайно прецакана от живота, защото никой там не "размита" за теб и им е писнало да им се мъкнат надъхани, мизерни чужденци и да им се молят да им чистят къщите. Най - щастливият ти ден е 10.11.1989? Милата, явно животът не е бил много добър с теб, хайде, признай си, няма да те съдим строго, поплачи си, ако трябва, пийни си, ще ти олекне:))))))))))


ОК! Мислете си това, което ви харесва да си мислите. Все пак, важно е да се чувставате щастлив и успели. Аз знам какво правя, как съм го постигнала и се чувствам успяла! България е твърде малка и изостанала за хора като мен. Емиграцията е нещо хубаво, защото позволява на можещите и качествените да постигнат потенциала си!

Мога да ти кажа много неща за правото, животът и правото като бизнес. Но е под достойнството ми да отгoварям на злобни деца - 84 набор. Тъжно е, че сте толкова млади, с толкова злоба и без надежди! Исках да ви покажа, че всеки може, дори и аз - средно възпитаната жена, без връзки, от провинцията! Съжалявам, че си изгубих времето с вас! Блаженни са невежите като вас!

Искам само да ви кажа, че не сте подготвени нито за правото, нито за живота и ви личи!
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот mam89 » 02 Дек 2006, 17:06

колеги, до преди известно време влизането в този форум беше нещо изключително приятно и полезно, но сега вместо съпричастност и взаимопомощ между участниците в конкурса, от страниците лъха злоба и негативизъм. Предлагам ви да приложим един изпитан педагагически метод - не обръщай внимание на дразнителя и той ще спре / вече няма да е интересен /. Повярвайте ми - работи чудесно при децата - изпитала съм го.
mam89
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Дек 2006, 16:54

Мнениеот malanoche » 02 Дек 2006, 17:19

Наблюдавам форума от самото му създаване......колеги оставете тази английска умопобъркана пациентка,не и обръщайте внимание и тя ще отиде в небитието съвсем скоро.Има по-важни неща да разискваме и най-вече да спорим......... :) :)
malanoche
Потребител
 
Мнения: 125
Регистриран на: 05 Юли 2006, 09:53

Мнениеот mitko6 » 02 Дек 2006, 17:34

Така си е за Катето, но защо никой не взима отношение по поставения от мен въпрос - за приложението на чл. 402, ал. 1 (отм.) ТЗ, мисля си, че е интересна тема.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Мнениеот katya01 » 02 Дек 2006, 18:32

Това е дълбоко! за пръв попадам на тази поема. Жена съм, но това е моята философия за живота! невероятно!
katya01
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 09 Юни 2006, 22:04

Мнениеот maradi » 02 Дек 2006, 18:50

karanedeff написа:Ако владееш се, когато всички
треперят, а наричат теб страхлив;

Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;

Ако изчакваш, без да се отчайваш;
наклеветен – не сееш клевети;
или намразен – злоба не спотайваш;
но… ни премъдър, ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш, без да си мечтател;
ако си умен, без да си умник;

Ако посрещаш Краха – зъл предател –
еднакво със Триумфа – стар циник;

Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка – и го понесеш,
или пък видиш сринати нещата,
градени с кръв – и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;

Ако заставиш мозък, нерви, длани –
и изхабени – да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: “Влезте в крак!”

Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца – своя прост човешки смях;

Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;

Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт
, поне веднъж;

Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой – ще бъдеш Мъж!


Каранедефф, това е ВЕЛИКОООО!. Авторът на едно от най-забавните детски фентъзи-"Маугли" е бил един наистина страхотен човек !

Kasidi, kemas, a_ni, vega, gudio, pipelota, edit, gega, loyer, rossa3, denni_law, oho_boho, softy, titylina, TheBest11, karanedeff, grey74, milanova99, cobra_2, hebigatsu, donna, Kormoran, aa123, magaiva, Zadochnik, blue_eyes, yosifova, panika, bestdogapk0676, tedi_2, bianka, zidaromazach, GEPARDA_33, paragraf, kittymimij, ednaotvsicki, liljana, orwell, lotariya, maimundere, pamelanb, leviatan, magaiva, otnaszaVAS, him, Galahallt, milanova99, eva1234, neregistrirana, vtora, neznaiko, uchastnik, moni_d, sa6om, ronald, mona_liza, kaliman, pipilotta, kukurigu, stainbek, krem_karamel, V_I_K_I , turtoise, Queen, divas, chilipet........

И всички вие 177 440 човека, които изразихте своите мнения или просто погледнахте в този форум желая ви успех, независимо от резултата от този изпит. По-горе написах, че този форум е нашия свят и затова, както казваше един също толкова велик писател/Кърт Вонегът/ - моята "прозирка" в този форум/свят/ се затваря днес ! БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maradi
Потребител
 
Мнения: 155
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 17:00

Мнениеот maradi » 02 Дек 2006, 19:20

Димчо Дебелянов

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Призова ли дни светло-смирени,
гръмват бури над тъмно море,
а подиря ли буря - край мене
всеки вопъл и ропот замре.

За зора огнеструйна копнея,
а слепи ме с очите си тя,
в пролетта като в есен аз крея,
в есента като в пролет цъфтя.

На безстрастното време в неспира
гасне мълком живот неживян
,
и плачът ми за пристан умира
низ велика пустиня развян
maradi
Потребител
 
Мнения: 155
Регистриран на: 13 Сеп 2006, 17:00

Мнениеот krasi73 » 02 Дек 2006, 22:23

ИСКАМ ДА ВИ КАЖА 4Е СЪМ ОТ УСПЕЛИТЕ НО ВСИ4КО БЕШЕ ПАРОДИЯ.ТЪЖНО МИ Е ЗА НЕУСПЕЛИТЕ.ЕДВАЛИ ГИ УСТРОЙВА ВТОРИ 6АНС.
krasi73
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2004, 10:45

Мнениеот turtoise » 02 Дек 2006, 22:53

maradi,karanedeff, Благодаря ви, че за пореден път спасявате форума. Толкова злоба и завист, колкото имаше в последните дни... Не знам за вас, но аз съм изтощена и тъжна от последните страници и мисля да не се връщам.Ще се радвам да се запозная с всички колеги, които бяха назначени, а мисля, че и с останалите ще се срещаме по работа. Сигурно имате основание да сте толкова недоволни от съдиите, но, повярвайте, има и такива, които не заслужават упреците ви, а толкова омраза, и то само заради професията си, не заслужава никой. Мисля, че най-важното, което научих в тази професия е, че да съдя е моята работа, но само в залата. Извън нея никой не ми дава това право. Желая ви удовлетвореност от живота, спокойствие и мъдрост, и най-вече здраве на вас и близките ви.
turtoise
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 03 Ное 2006, 20:29

Мнениеот gega » 03 Дек 2006, 00:02

krasi73 написа:ИСКАМ ДА ВИ КАЖА 4Е СЪМ ОТ УСПЕЛИТЕ НО ВСИ4КО БЕШЕ ПАРОДИЯ.ТЪЖНО МИ Е ЗА НЕУСПЕЛИТЕ.ЕДВАЛИ ГИ УСТРОЙВА ВТОРИ 6АНС.


Е, и аз имам малки съмнения в тази теза, още повече като видях елементарния казус на писмения изпит. Но, моля Ви, доискажете Вашето разочарование. Вижте, ако излезем с истинските си имена в този форум, много по-дискусионно би станало общуването ни. Но тъй като всички сме анонимни, за сега (за модераторите и други хора навярно не сме:))))))) ), трябва да спазваме неписаните правила за "дискретност".
И въпреки всички съмнения в честността на този конкурс (апропо - има няколко девойки, които са класирани за София и които не само че не са се занимавали с административно право, но и надали някога са отгръщали ЗУТ, а още по-малко ЗТСУ), аз съм убеден, че много от вас влизат в тази система благодарение на своите усилия и ЗНАНИЯ. В това се състои моето задоволство.
Ако някой прочете това, което съм ви казвал в самото начало, ще установи, че и аз същото съм твърдял - никога няма да има подобен шанс да влязат в съдебната система хора, които разчитат на своите знания и изключителен шанс (едва трима кандидати за едно място). Наистина, много от спечелилите сами съзнават, че късметът е бил с тях - познавам отлично представили се на конкурса, за които не мога да кажа, че са отгръщали ЗУТ. Но най-важното е, че тези хора имаха смелостта да се явят на КОНКУРС и се представиха с класа по-добре от действащи магистрат. И това е едно добро начало. Сега е моментът да докажете, че не е случайност това, което сте постигнали, както и че нашите надежди във Вас не са били напразни. Успех, колеги и дори и да сте се чувствали като участник в театъра на абсурда, дойде моментът, в който ще трябва сами да поемете голямото бреме - отговорността на СЪДИЯ.
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот TheBest11 » 03 Дек 2006, 14:16

Толкова злоба и завист, колкото имаше в последните дни... Не знам за вас, но аз съм изтощена и тъжна от последните страници и мисля да не се връщам.Ще се радвам да се запозная с всички колеги, които бяха назначени, а мисля, че и с останалите ще се срещаме по работа.



На новоизбраните съдии - честито. Кой как е издържал конкурса само той си знае. Аз специално мисля, че беше на 95 % нагласен, както впрочем всеки конкурс в БГ. Но се настройте, че в тази съдебна система има само злоба и интриги, всеки ще се стреми да ви подлее вода и после да гледа сейра ви. Бъдете достойни съдии и на първо място се научете на уважавате адвокатите, и по принцип отсрещната страна.
TheBest11
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2006, 14:54

Мнениеот krem_karamel » 03 Дек 2006, 18:00

maradi написа:
karanedeff написа:Ако владееш се, когато всички
треперят, а наричат теб страхлив;

Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;

Ако изчакваш, без да се отчайваш;
наклеветен – не сееш клевети;
или намразен – злоба не спотайваш;
но… ни премъдър, ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш, без да си мечтател;
ако си умен, без да си умник;

Ако посрещаш Краха – зъл предател –
еднакво със Триумфа – стар циник;

Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка – и го понесеш,
или пък видиш сринати нещата,
градени с кръв – и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;

Ако заставиш мозък, нерви, длани –
и изхабени – да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: “Влезте в крак!”

Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца – своя прост човешки смях;

Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;

Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт
, поне веднъж;

Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно, сине мой – ще бъдеш Мъж!


Каранедефф, това е ВЕЛИКОООО!. Авторът на едно от най-забавните детски фентъзи-"Маугли" е бил един наистина страхотен човек !

Kasidi, kemas, a_ni, vega, gudio, pipelota, edit, gega, loyer, rossa3, denni_law, oho_boho, softy, titylina, TheBest11, karanedeff, grey74, milanova99, cobra_2, hebigatsu, donna, Kormoran, aa123, magaiva, Zadochnik, blue_eyes, yosifova, panika, bestdogapk0676, tedi_2, bianka, zidaromazach, GEPARDA_33, paragraf, kittymimij, ednaotvsicki, liljana, orwell, lotariya, maimundere, pamelanb, leviatan, magaiva, otnaszaVAS, him, Galahallt, milanova99, eva1234, neregistrirana, vtora, neznaiko, uchastnik, moni_d, sa6om, ronald, mona_liza, kaliman, pipilotta, kukurigu, stainbek, krem_karamel, V_I_K_I , turtoise, Queen, divas, chilipet........

И всички вие 177 440 човека, които изразихте своите мнения или просто погледнахте в този форум желая ви успех, независимо от резултата от този изпит. По-горе написах, че този форум е нашия свят и затова, както казваше един също толкова велик писател/Кърт Вонегът/ - моята "прозирка" в този форум/свят/ се затваря днес ! БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Много съм признателна на Каранедев за стиховете !


Поздрави на всички вас и не съм съгласна, че следва да се затвори този форум.

Забежките на Катя са като неудачите на всеки жив организъм, а ние като общност сме такива.

Подкрепям колегата пуснал въпрпосче по ТЗ за размисъл...

Приятна неделя на всички
krem_karamel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Ное 2006, 12:20

Мнениеот a_ni » 03 Дек 2006, 18:29

Хей, приятели, стига вече сте обръщали внимание на изключението,наречено "КАТЕТО"! Тя си е в Англия, ние сме си тук и твориме нашето си право! В нашата България, с нашите семейства, с нашите деца, с близки и приятели, с българските традиции и с българската трапеза нека си посрещнем светлите празници, които наближават ! Нека се радваме, че сме в своята родина и дишаме въздухът на нашите деди! Как толкова векове българи и българки не са се отрекли от вярата и земята си , макар че са ги клали и изнасилвали, грабили децата им, палили селата им, тъпкали душата им, кажете ми как?
Какви хора са били те ? Аз ще ви кажа - БЪЛГАРИ, които са обичали страната си, смели и чисти хора, а не гладни за някакво нарочено величие и богатство егоцентрични същества! Ако малко повече се заобичаме и навреме разберем, че за да сме щастливи, не ни е необходимо злато, а сърдечност и топлина, ще забравим за такива като КАТЕТО!
Радвам се за всички успели, още веднъж - БРАВО!
a_ni
Потребител
 
Мнения: 155
Регистриран на: 20 Авг 2006, 14:35

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron