начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурсът за мл.прокурори

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: До Мира!

Мнениеот dvm_78 » 17 Сеп 2003, 17:38

Мерси, Мира-чак сега го видях!
Отиди на мейла в gbg.bg - може би и ти имаш нещичко там!! :-D
dvm_78
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Юни 2003, 15:27

Тука намерих едно решение

Мнениеот МСМ » 17 Сеп 2003, 17:39

Решение № 398 от 11.Х.1988 г. по н. д. № 407/88 г., III н. о.
Съдебна практика, Бюлетин на ВС на РБ, кн. 12/1989 г., стр. 7
Непълнолетно лице, извършило транспортно престъпление, за което се предвижда наказание до две години лишаване от свобода, не може да бъде освободено от наказателна отговорност на основание чл. 78а НК. На непълнолетните се определят наказания, предвидени по Наказателния кодекс, а не административни наказания.наказанието изисква деецът да бъде пълнолетно лице.
...Подсъдимият по време на извършване на транспортното престъпление не е бил навършил пълнолетие и това е представлявало законна пречка за освобождаване от наказателна отговорност и налагане на административно наказание...
*
Нищо, де, непълнолетните да не се сърдят. И без това за такива леки престъпления, за които се отнася чл. 78а, за тях редуцираните наказания ще са още по-леки, направо никакви. :-)
МСМ
 

Re: Тука намерих едно решение

Мнениеот batko » 17 Сеп 2003, 20:22

Благодаря за решението. Прочетох го :)) След него прочетох и чл. 62 НК Променям си мнението :( Няма възможност да се приложи 78А :)
batko
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 01 Апр 2003, 12:04

Re: Конкурсът за мл.прокурори

Мнениеот неприличен » 18 Сеп 2003, 00:00

All we need, is love!!! Ех, този момък как се заиграва с таз хубавата Мирче! Въх, мъри, уби мъ!!! Та то и аз съм прилично хубав, има ли неприлични хубавелки в този форум. Ах, как обичам юридическите форуми! Направо ги обожавам! Такива свалки не бях виждал! Мирче, Мирче, този момък не се шегува, Винаги трябва да си нащрек от младите. Буйни са, бързо се палят, ама и бързо изгарят! Но защо пък, хубаво е да се опита!!! Успех и на двама ви, и в любовта и на изпита!!!
неприличен
 

Re: Конкурсът за мл.прокурори

Мнениеот Гандалф. » 18 Сеп 2003, 08:52

Колежките ти са прави, тъй като когато едно лице участва в престъплението в няколко форми, това се отчита при индивидуализацията на наказанието му. Но в конкретния казус Пашалийски, според мен не може да се определи като подбудител, т.к. в случая подбужданите не са взели решение за участие в престъплението.
Гандалф.
 

Re: Конкурсът за мл.прокурори

Мнениеот МСМ » 18 Сеп 2003, 10:39

Не споря, че по-голямото му участие ще се отрази на наказанието!
Въпросът е дали квалификацията ще бъде "хем съизвършител, хем помагач, хем подбудител", или с други думи - чл. еди-кой си във връзка с чл. 20, ал. 2,3 и 4 (едновременно). Според мен извършителството поглъща останалите две форми на участие. Нормално е един (съ-)извършител сам да си направи приготовленията и сам да си "вербува" съучастници. Мисля, че помагач и подбудител имаме само когато те не са участвали в изпълнението.
МСМ
 

Re: Конкурсът за мл.прокурори

Мнениеот Гандалф. » 18 Сеп 2003, 11:24

Мисля, че няма поглъщане.
Гандалф.
 

Re: Конкурсът за мл.прокурори

Мнениеот ! » 03 Окт 2003, 10:41

Дано двамата влюбени да са достигнали до втората фаза - устен изпит!
!
 

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron