начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот sasko12345 » 16 Авг 2016, 16:38

Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП. Като казжам незаконно връчено имам предвид - връчено по чл. 58 ал.2 от ЗАНН което за мен е неприложимо тъй като живея на декларирания ми известен несменян адрес.
sasko12345
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 27 Юни 2011, 14:12

Re: Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот bludniq_sin » 16 Авг 2016, 17:14

това, че живеете на въпросния адрес (вероятно постоянен по лична карта) не означава, че са ви намерили на него. След като нямате нов адрес, а не са ви открили на постоянния прилагат 58, ал. 2. Би трябвало да има възможност да видите кога и по кое време сте търсен (и колко пъти) за да ви бъде връчено НП.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот sasko12345 » 22 Авг 2016, 14:39

q pogledni zakona purvo posle se izkazvai

Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.
(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.
sasko12345
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 27 Юни 2011, 14:12

Re: Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот sasko12345 » 22 Авг 2016, 14:41

За мене посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, отговаря на логическото [uИ[/b[/u]


[b]посочения от него адрес И новият му адрес е неизвестен,[
sasko12345
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 27 Юни 2011, 14:12

Re: Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот jhoro » 22 Авг 2016, 15:01

sasko12345 написа:За мене посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, отговаря на логическото [uИ[/b[/u]
[b]посочения от него адрес И новият му адрес е неизвестен,[

Хайде и да мислиш - докато четеш, а?
Написаното е "И", да - "лицето не е намерено на адреса" означава, не просто отишъл ... някой, позвънил и никой не отворил. Означава - излязъл някой, попитали - "Тук ли е Сашко" и отговора е бил - "Не, Сашко вече не живее тук, аз съм Пенчо. Ето и домовата книга. Не знам къде се е дянал Сашко."
Щото това може да си ти е настоящия адрес, ама ти да се натискаш вътре и да не отваряш.
"Неизвестен нов адрес" означава, че лицето си е променило поне настоящия адрес в нарушение на Закона за гражданската регистрация
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Законно ли е съда да потвърди незконно връчено НП

Мнениеот sasko12345 » 24 Авг 2016, 10:40

Ситуацията е съвсем друга. Дошъл някой 'уж' по документи (полицай ама те са леко гламави ) да ме търси на адреса ми. Еми няма как да ме намери тъй като съм на работа но на вратата съм написал телефон за връзка с мене ако все пак иска да ме открие - никой не ми е звънял.

Като доказателство че живея на адреса съм предоствил 'удостов за постоянно местожителство' и от 25 год мин живея там и няма да се местя скоро.
sasko12345
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 27 Юни 2011, 14:12


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron