начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Адвокатът ме измами

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 08 Фев 2016, 20:26

Чрез адвокат подадох искова молба за завеждане на дело срещу фирма, която не ми е изплатила трудови възнаграждения за 1 година. В Исковата молба адвокатът беше разменил номерата на двата ми Трудовите договора и по тази причина Съдът реши частично делото. За мен остана неразбираемо защо още в хода на делото Съдията не изчисти тази чисто техническа грешка, още повече, че имаше и Експертиза на Вещо лице. По съвет на Адвоката подписах нови два договора и пълномощно за представителство и му платих още 2 хонорара: за обжалване и нова Искова молба. Озадачих се, защо е нужно и нова Искова молба, но той каза за да не се губи време, ако не уважат обжалването тя да се движи... След няколко месеца ми се обади, че Въззивната ми жалба е отхвърлена, защото успоредно има входирана Искова молба ?!???? Грешката беше негова и естествено, попитах защо не ме е уведомил за насроченото дело в СГС за обжалване, той отговори, че не било нужно... 2 години откакто му дадох двата хонорара в един ден, той не ме уведоми за насрочено дело вече по новата Искова молба. Адвокатът или не вдигаше телефон, или ако успеех да се свържа, казваше, че още е рано... Не отговаряше на мейлите ми. През ноември 2015 г. пуснах Запитване до СРС. В отговор разбрах, че през цялото време е имало комуникация между съд и адвокат за уточняване на подробности. Изненадах се, когато видях, че адвокатът е унищожил подписания с мен договор и пълномощно на 20. 08,2013 г. и вместо него е представил в Съда нов договор, с фалшифициран мой подпис, но вече с дата 06,07,2014 г., за да има съответствие с датата на Исковата молба. Оказа се, че Искова молба не е била пусната успоредно с Въззивната жалба. Но тогава възниква логичният въпрос, защо тя не е уважена?! Най-после днес в съда се запознах с Исковата молба, която адвокатът не ми даде...Той я е подписал, нали има Пълномощно...Още в началото исках да я видя, да я подпиша, но той каза че исканията в нея са такива каквито във Въззивната жалба, а нали зная нейното съдържание... Оказа се обаче, че във въпросната молба бяха написани абсолютни глупости, претендирани суми, които Ответникът ми е изплатил. При това положение съдията логично излиза с Разпореждане, че Искът ми е недопустим, защото Ответникът дава доказателства, че ми е изплатил едната сума, а за другата съм имал право на Обжалване, което съм пропуснал, следователно съм се съгласил с решението на съдията.
Излиза, че трябва да пия чаша студена вода... Хубаво, но можете ли да ми помогнете, като ми кажете каква отговорност да потърся от адвоката. Мога ли да го дам на прокурор за фалшифициране на подпис, за това че ме е лъгал през цялото време, не ме е информирал за хода не делото? Повече от ясно е, че се е договорил с Ответника. Не съм му казвал за сумата(обезщетение за неизползван платен отпуск), която той е писал в Исковата молба и която, Ответникът ми е заплатил още при напускането.
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 08 Фев 2016, 21:00

Най-добре се срещни с него и му ги кажи тия работи,дето смяташ да ги правиш с прокурори и др. под.тъй като това са мн. сериозни неща. Ако е допуснал грешки и си осъзнае същите,може да ти върне парите,съответно-част от тях.
Това за схемите с другата страна,също може да му споделиш,щом смяташ така.

А и тия "схеми" с ответника,дори когато ги има действително,на практика са недоказуеми. А за друга отговорност,дисциплинарна,давността вероятно вече е изтекла,а ако не е, скоро и това ще стане със сигурност.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот sterster » 08 Фев 2016, 21:53

такива схеми честа практика ли са
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 08 Фев 2016, 22:13

sterster написа:такива схеми честа практика ли са


Не са никак честа.По понякога човек може да кривне от правия път... :mrgreen: Дай сега 20 лева за консултацията :lol: :lol: :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот paayla » 08 Фев 2016, 22:30

Можеш да се обърнеш към съответния адвокатски съвет. Те при твой сигнал могат да проучат делото и да започнат дисциплинарно производство. Това с прокуратоурата и подписа е мъглява работа. Аз също очаквам моите 20лв :D
paayla
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 18 Дек 2009, 17:47
Местоположение: Sofia

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 08 Фев 2016, 22:51

svettoslav написа:Най-добре се срещни с него и му ги кажи тия работи,дето смяташ да ги правиш с прокурори и др. под.тъй като това са мн. сериозни неща. Ако е допуснал грешки и си осъзнае същите,може да ти върне парите,съответно-част от тях.
Това за схемите с другата страна,също може да му споделиш,щом смяташ така.

А и тия "схеми" с ответника,дори когато ги има действително,на практика са недоказуеми. А за друга отговорност,дисциплинарна,давността вероятно вече е изтекла,а ако не е, скоро и това ще стане със сигурност.

Хм... Де да можеше... Разбираш ли, той изобщо не вдига телефона си от известно време. Ходих до офиса му и там срещнах друг човек, който каза, че едва ли не спи пред офиса му.... Блокирал му телефона, за да не му звъни. Написах му бележка и я пъхнах под вратата...Така и друг път съм му оставяла документи. Офисът му е в голям търговски център и е с стъклена врата, така че се вижда... Отидох отново..Видях, че е взел бележката, но не желае контакт с мен...Не се обажда никакъв... Ще повярвате ли, че същият адвокат ми се обади преди 3 седмици ..Зарадвах се, помислих, че ще ми даде някаква информация. А той..."хъката мъката...мрън мрън, Аааа...не съм правил друг път така можеш ли да ми услужиш с пари..." Какъв позор. Той здрав 50 годишен действащ адвокат, да иска от мен 76 годишния пенсионер с 350 лв. пенсия, при това измамен, с неизплатено възнаграждение за цяла година?! Преди този адвокат, бях наел друг. И той ми взе 200 лв., не се яви на делото и не ми отговаряше на телефон. Явно това не само е честа практика при вас, адвокатите, а се е превърнало в професия. Ето защо питам как да му потърся отговорност. . Какво ще ми кажат в Адвокатската колегия? Гарван гарвану око ли ще вади?! Ушите ли ще му издърпат? Защо да мами и други хора?! За каква давност ми говорите? Разпореждането на съда е с дата 15 януари 2016 година, благодарение на моето Запитване в края на 2015 г., защото адвокатът 2 години е мазал и затлачвал.. . А тук някой си иска 20-те лева за "консултация"...Разбирам, че е шега но това е ваш колега не се ли чувствате неудобно?!
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 00:43

kredit2006 написа:
svettoslav написа:Най-добре се срещни с него и му ги кажи тия работи,дето смяташ да ги правиш с прокурори и др. под.тъй като това са мн. сериозни неща. Ако е допуснал грешки и си осъзнае същите,може да ти върне парите,съответно-част от тях.
Това за схемите с другата страна,също може да му споделиш,щом смяташ така.

А и тия "схеми" с ответника,дори когато ги има действително,на практика са недоказуеми. А за друга отговорност,дисциплинарна,давността вероятно вече е изтекла,а ако не е, скоро и това ще стане със сигурност.

Хм... Де да можеше... Разбираш ли, той изобщо не вдига телефона си от известно време. Ходих до офиса му и там срещнах друг човек, който каза, че едва ли не спи пред офиса му.... Блокирал му телефона, за да не му звъни. Написах му бележка и я пъхнах под вратата...Така и друг път съм му оставяла документи. Офисът му е в голям търговски център и е с стъклена врата, така че се вижда... Отидох отново..Видях, че е взел бележката, но не желае контакт с мен...Не се обажда никакъв... Ще повярвате ли, че същият адвокат ми се обади преди 3 седмици ..Зарадвах се, помислих, че ще ми даде някаква информация. А той..."хъката мъката...мрън мрън, Аааа...не съм правил друг път така можеш ли да ми услужиш с пари..." Какъв позор. Той здрав 50 годишен действащ адвокат, да иска от мен 76 годишния пенсионер с 350 лв. пенсия, при това измамен, с неизплатено възнаграждение за цяла година?! Преди този адвокат, бях наел друг. И той ми взе 200 лв., не се яви на делото и не ми отговаряше на телефон. Явно това не само е честа практика при вас, адвокатите, а се е превърнало в професия. Ето защо питам как да му потърся отговорност. . Какво ще ми кажат в Адвокатската колегия? Гарван гарвану око ли ще вади?! Ушите ли ще му издърпат? Защо да мами и други хора?! За каква давност ми говорите? Разпореждането на съда е с дата 15 януари 2016 година, благодарение на моето Запитване в края на 2015 г., защото адвокатът 2 години е мазал и затлачвал.. . А тук някой си иска 20-те лева за "консултация"...Разбирам, че е шега но това е ваш колега не се ли чувствате неудобно?!
Много удобно се чувствам. А вие мъж ли сте или жена. ...понеже използвате и двата рода. Да не би нещо. ....да сте по - специален вид? И на 76 г. с 350 лв. пенсия не ви ли е малко съвестно да заемате едно работно място НА НЯКОЙ БЕЗРАБОТЕН МЛАДЕЖ, ПРИ 50 ПРОЦЕНТА БЕЗРАБОТИЦА в БГ сред младите хора? Очевидно сте и неблагодарен към отговорите ви тук. Няма случайни неща на тоя свят, да знаете -търкулило се гърнето. . .
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 00:46

Апропо, съвсем откровено, в професия, както казваш, е на път да се превърне работата ни с навлеци и даването на безплатни консултации.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 09 Фев 2016, 01:07

svettoslav написа:Апропо, съвсем откровено, в професия, както казваш, е на път да се превърне работата ни с навлеци и даването на безплатни консултации.

Аз съм жена. Пиша от името на съпруга ми, който се опитва по правов път да си вземе заплата вече от 5 години. През това време Макулна дегенерация съсипа зрението му и той не е в състояние да пише.
И не, съпругът ми не се срамува, че е заемал рисково за живота място работно място, за което са били нужни много знания и не е имало никакви други кандидати. Самата фирма е набирала САМО пенсионери за работа. Защо ли?... Очевидно е имала добри консултанти. И "Апропо" , ако исках, зная къде и как се правят консултации. По-скоро искам да предпазя при това съвсем основателно хора от този адвокат, защото си е пуснал реклами по всички сайтове, а обитателите на съседни до неговия офис коментират, че завлечените хора са много. Явно съм сбъркала адреса. Беше ми интересно как вие ще реагирате. Вече наистина зная как да постъпя.
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kolegat » 09 Фев 2016, 01:42

kredit2006 написа:
svettoslav написа:Апропо, съвсем откровено, в професия, както казваш, е на път да се превърне работата ни с навлеци и даването на безплатни консултации.

Аз съм жена. Пиша от името на съпруга ми, който се опитва по правов път да си вземе заплата вече от 5 години. През това време Макулна дегенерация съсипа зрението му и той не е в състояние да пише.
И не, съпругът ми не се срамува, че е заемал рисково за живота място работно място, за което са били нужни много знания и не е имало никакви други кандидати. Самата фирма е набирала САМО пенсионери за работа. Защо ли?... Очевидно е имала добри консултанти. И "Апропо" , ако исках, зная къде и как се правят консултации. По-скоро искам да предпазя при това съвсем основателно хора от този адвокат, защото си е пуснал реклами по всички сайтове, а обитателите на съседни до неговия офис коментират, че завлечените хора са много. Явно съм сбъркала адреса. Беше ми интересно как вие ще реагирате. Вече наистина зная как да постъпя.


Госпожо, пострадала сте от адвокат и искате съвет от адвокати как да се защитите. Ясно е, че няма как да получите адекватен отговор, защото всеки един от пишещите тук адвокати се поставя на мястото на колегата.
Този ваш адвокат е натворил толкова много глупости, че има поне една дузина институции, които биха се заинтересували живо от случая. Отделен е въпросът какво точно целите и дали чрез конкретните действия, които предприемете, ще постигнете търсения ефект. Помислете и действайте. При всички положения не трябва да оставяте нещата в сегашното положение.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 01:45

Действай! Само, апропо, няма такава "честа практика " при адвокатите. Не зная какво разбирате под това словосъчетание като го ползувате по - горе, без да мислите. А заплатите можеше да ви изплатят само чрез един сигнал до инспекцията по труда.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 01:48

paayla написа:. Това с прокуратоурата и подписа е мъглява работа.

Баш тука не е съвсем така. ....
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 01:55

kredit2006 написа:По-скоро искам да предпазя при това съвсем основателно хора от този адвокат, защото си е пуснал реклами по всички сайтове...
По "всички сайтове "казвате значи. В моя сайт не го виждам. Да не би да е в "почти всички"? 8) Сега сериозно, кажете го кой е, да се знае. Може да е някой от пишещите тук например. Тук има доста. Кажете го как се казва. Няма от какво да се притеснявате. Освен това самоличността ви не е известна.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 09 Фев 2016, 10:06

svettoslav написа:Действай! Само, апропо, няма такава "честа практика " при адвокатите. Не зная какво разбирате под това словосъчетание като го ползувате по - горе, без да мислите. А заплатите можеше да ви изплатят само чрез един сигнал до инспекцията по труда.


Светослав, подценявате ме или вероятно сте неопитен, ИТ проверява, потвърждава сигнала и дава препоръка на фирмата да плати първи път. Втори път глобява фирмата ако не е спазила препоръката, а на Жалбоподателя обяснява, че само Съдът може да принуди Работодател да плати дължимо.

Написах 5 години мъка за да си получа възнаграждението си, а последното дело е от две години, от което следва, че делата са били няколко, а преди това съм преминал през ВСИЧКИ възможни начини да получи заплатата си за 12 месеца:
1.Доклад до Работодател с молба макар и разсрочено да ми се заплати изработеното.
2.Инспекция по труда -2 пъти проверка на фирмата, защото след първата препоръка тя не заплати дължимото(имам отговори, потвърждаващи моята Жалба). След втората проверка, вероятно фирмата е била санкционирана и ИТ си е получила своето, но на мен препоръчва да принудя Работодателя да плати по Съдебен ред.
3. След това, опитах през Заповедно производство. Не стана. Ответникът написа "Отричам" и нещата здраво се замотаха..
....................
"Честа практика".... ами как да си го обясня, като наемам един адвокат, той прецаква делото, като не се явява, наемам втори, още по-зле... В случая 100% . Как мислиш практиката честа ли е?
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 10:19

Така е, не съм много опитен. Само 8 години имам по трудово право. Но ето че и от вас има какво да се научи :lol: Освен заповедни производства други практикувате ли? Може да си бъдем от полза занапред. Не казахте името на измамника. Уж искате да предпазите хора от него, да бъде разобличен, кажете го де.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 09 Фев 2016, 10:38

svettoslav написа:
kredit2006 написа:По-скоро искам да предпазя при това съвсем основателно хора от този адвокат, защото си е пуснал реклами по всички сайтове...
По "всички сайтове "казвате значи. В моя сайт не го виждам. Да не би да е в "почти всички"? 8) Сега сериозно, кажете го кой е, да се знае. Може да е някой от пишещите тук например. Тук има доста. Кажете го как се казва. Няма от какво да се притеснявате. Освен това самоличността ви не е известна.

Хайде да не издребняваме във всички възможни сайтове за реклама: Пулс, Съдебна практика, Старт Строително право Need.bg....Като се напише името му излизат много страници все с него...Не стига че в София но и в Пловдив. И сериозно, бих съобщила името му, но аз съм дисциплиниран човек, не мисля че е редно тук да го направя, именно по тази причина попитах " КЪДЕ?" И да, вероятно той чете тук,може би и отговаря... ТОЙ ЗНАЕ моето потребителско име тук, така че самоличността ми е известна, от което следва, че не се притеснявам.
Честно, не ви разбирам той срами вашата професия, отнема ви клиенти, както виждате, съветвам се с вас как да постъпя. Не ви искам консултация, очевидно не сте чели добре и не сте разбрали, че делото е тотално прецакано, просто няма вече какво да се направи, ако ще и най-големият корифей адвокат да се заеме.. "Апропо" както вече написах имам Съдебно решение за частична сума. И знаете ли, вече година и половина стои при Съдия изпълнител. "Несъбираемо вземане". Странна работа нали, фирмата е работеща... Но...това Е България "правовата държава".. ха...ха...
Разбирате ли значението на думата "консултация" ? Това е съвет, от който АЗ да имам полза. В случая искам съвет не за себе си, а за вас самите, за други хора. На този адвокат ТРЯБВА да се отнемат правата и ви питам простичко към кого да се обърна. Ами...Ако толкова сте закъсали ще ви преведа 20 лв. подайте ми своя ИБАН.
Наистина искам само този човек да не остане ненаказан, да престане да мами хората....
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 11:41

Е, щом е известен колегата, няма нужда да го посочвате, независимо че не се притеснявате от това :) П. П. Сега, дали някой срами професията или не, е въпрос на проверка. Това не го решавате вие нито друг потребител тук. Това първо. За другото, мисля че имате дадени отговори какво може да се направи . 20 лв лично на вас не знам кой ви иска тук :lol: :lol: :lol: но ако имате желание -пратете ми ги с пощенски запис , така и така отивам да плащам интернета. Като получател просто посочете името на адвоката си. 8) За изпълнителното дело имате ли защитник? Трябва да има виновен и за несъбраните пари. По - добре го пишете и това на стария адвокат -трябвало е да наложи обезпечение.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот dog123 » 09 Фев 2016, 11:56

kredit2006 написа: На този адвокат ТРЯБВА да се отнемат правата и ви питам простичко към кого да се обърна.

paayla написа:Можеш да се обърнеш към съответния адвокатски съвет.


Вече ви е отговорено още в третия пост....

Целта ви явно е друга, но странно не казвате каква е. Прилича на опит за въздейстие , като се показва че може да се спомене името му , и се прави на място където ТОЙ да прочете и види намеренията ви.
Едва ли би се поддал на толкова аматьорски скалъпена сапунка, ако ви мотае от толкова време без последствия.
Със сигурност в цялата история има неща които не споменавате.........
dog123
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2010, 13:51

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот lawchoice » 09 Фев 2016, 13:48

Здравейте kredit2006,
Отговор на поставения от Вас въпрос може да намерите чрез следния интернет адрес:
[url=https://www.google.bg/search?q=адвокат+дисциплинарна+отговорност]Цъкни тук![/url]

От обърканите Ви постове разбрах няколко неща:
Първо упреквате съда, защо той не бил поправил техническата, според вас, грешка. След това упреквате първи, втори адвокат, които през годините на вашата сага, казано по народно му, не са си свършили работата. По нататък, намесвате и съдебен изпълнител. С оглед обърканите, разбирайте и вътрешно противоречиви, твърдения и липсата на данни, установяващи твърдяното от вас, не може да искате и очаквате правни съвети по вашия казус /ако изобщо такъв е налице/.

Къде сте вие в цялата ситуация?

Не предприемате нищо, въпреки че имате негативен опит и както пишете сте изразили съмнение относно действията на последния ви адвокат, във връзка с подаване на нова искова молба, заедно с въззивната ви жалба с идентични искания /не обсъждам правната стойност на тези твърдения/. Впоследствие, въпреки нарушената комуникация с вашия адвокат, в продължение на две години не предприемате никакви действия, чрез които да се уверите каква е съдбата на вашето дело /повярвайте ми последното изисква минимални усилия/.

Преди да предприемете каквито и да било действия си направете труда да си изясните цялата ситуация трезво и без да проявявате излишни емоции /за да няма после пак упреци към всички други, но не и към себе си/. Чрез анализ и тълкуване на обърканите ви постове, предполагам, че в случая се касае за пропуснат срок за въззивно обжалване, което е наложило и подаване на нова искова молба. Поради това и предвид презумпцията за наличието на натрупан житейски опит /твърдите, че сте на 75 години/ би следвало да се отнасяте с уважение към тези, които без да имат задължение за това /участниците в този форум/, са решили да ви насочат към адекватни последващи действия от ваша страна.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Адвокатът ме измами

Мнениеот kredit2006 » 09 Фев 2016, 16:45

svettoslav написа:Е, щом е известен колегата, няма нужда да го посочвате, независимо че не се притеснявате от това :) П. П. Сега, дали някой срами професията или не, е въпрос на проверка. Това не го решавате вие нито друг потребител тук. Това първо. За другото, мисля че имате дадени отговори какво може да се направи . 20 лв лично на вас не знам кой ви иска тук :lol: :lol: :lol: но ако имате желание -пратете ми ги с пощенски запис , така и така отивам да плащам интернета. Като получател просто посочете името на адвоката си. 8) За изпълнителното дело имате ли защитник? Трябва да има виновен и за несъбраните пари. По - добре го пишете и това на стария адвокат -трябвало е да наложи обезпечение.

Не, нямам. Адвокатът каза, че си е свършил работата, а Съдия-изпълнителят не каза, че е необходимо.
kredit2006
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2012, 07:52

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron