начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Набеждаване

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Набеждаване

Мнениеот e.kalcheva » 02 Авг 2015, 09:59

Здравейте, уважаеми юристи! Моля за съвет! Лице е пуснало жалба срещу мен в прокуратурата, като ме обвинява в престъпление, което отлично знае, че не съм извършила. Имам ли законово основание да пусна молба до наблюдаващия прокурор, за да получа заверене препис от жалбата му? Искам да знам дейтали, за да преценя дали да пусна жалба за набеждаване или да заведа дело за непозволено увреждане. Разчитам на съдействие и предварително благодаря!
e.kalcheva
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Мар 2007, 16:54

Re: Набеждаване

Мнениеот ivanov_p » 02 Авг 2015, 10:35

Яваш! Като му дойде времето ще те извикат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Набеждаване

Мнениеот e.kalcheva » 02 Авг 2015, 11:16

Дадох обяснения и прокурорът постанови отказ да се образува досъдебно производство. Проблемът е, че този човек продължава да ме клевети, защото съм близка на бившата му съпруга и е решил по този начин да си отмъщава. Мога да пусна жалба и да иска да се приобщи неговата преписка, но ми се иска преди това да се запозная с жалбата му, а не знам дали имам право.
e.kalcheva
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Мар 2007, 16:54

Re: Набеждаване

Мнениеот ivanov_p » 02 Авг 2015, 11:33

Клевети ли ви или ви набеждава?
Потърсете наказателен адвокат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Набеждаване

Мнениеот e.kalcheva » 02 Авг 2015, 12:21

Благодаря за безценния съвет! Надявам се все пак някой да даде отговор на конкретния ми въпрос.
e.kalcheva
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Мар 2007, 16:54

Re: Набеждаване

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Авг 2015, 18:40

Теоретично можете да искате набедяване. Има си прекрасно описан текст в закона, раздел Престъпления.
Но практично - това трябва да свърши прокурора и то от само себе си. Да преобразува сигнала от който е тръгнало всичко, първо да го прекрати при себе си и да образува ново дело, като старото го направи на прокурорски паркет - така е термина - да го изкорми и да го приложи или да го архивира. И нищо особено няма да се случи - просто ще вземате-давате с персоната поне още годинка-две и нищо не се знае. Но войната си е война и тъй като няма перманентен победител по-добре да се санкционира някой но не толкова агресивно. Всъщност ако има консумирано престъпление ще трябва да се направи на преписка и да се разследва и ако е така да се вземат пробационни мерки или административна глоба.
По време на стажа си в прокуратурата така правеха, но резултатът е в зависимост от данните и така.

Не трябва дори адвокат - просто молите да се насочи вниманието натам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Набеждаване

Мнениеот sterster » 05 Авг 2015, 16:13

просто им кажи,че имаш раздвоение на личноста и заедно сте го решили-двете аз :idea: а,всяко колективно решение НЕ подлежи на съдебен контрол! и отговорност
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Набеждаване

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Авг 2015, 21:42

Никой адвокат няма да се заеме с това нещо, макар и да е стажант. По повече от големите кантори имат странния навик да се надуват и да отхвърлят щения от този род. Страдат от мегаломания, впрочем напълно неразбираема, защото един голям клиент се пада по-рядко отколкото няколко по-малки. Но всеки си има маркетинг. Не се надявайте на конкретен съвет от веднага.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Набеждаване

Мнениеот e.kalcheva » 05 Авг 2015, 23:08

@ivan_lawyer, сърдечно благодаря! Бяхте ми наистина полезен! Моля само да ми отговорите, има ли смисъл да пусна молба да ми предоставят препис на жалбата срещу мен или директно да пусна жалба за набедяване?
e.kalcheva
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Мар 2007, 16:54

Re: Набеждаване

Мнениеот kolegat » 06 Авг 2015, 00:32

Според мен прокурорите бягат от дела за набедяване, лъжесвидетелстване и т.н. мъгляви престъпни състави. Преди време измъкнах един набеден в кражба. Три месеца лежа в следствения арест, обърнахме разследването и доказахме, че е невинен, а основните "свидетели" (пострадали) си измислят всичко. Отмениха му мярката, а районният прокурор прекрати изцяло досъдебното, но окръжният "придвидливо" отмени частично постановлението за прекратяване и постанови да се продължи досъдебното производство за кражбата срещу "неизвестен извършител", за да избегне по този начин започване на ново досъдебно за набедяване. И то при условие, че набедяването се виждаше кристално ясно. Такава е родната прокуратура. Подкупна, мързелива, страхлива, незаинтересована. Но пък делата ми по ЗОДОВ си вървят с пълна пара. :twisted:
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Набеждаване

Мнениеот sterster » 22 Авг 2015, 09:55

Интересно :idea: :arrow: по този начин започване на новото досъдебно за набедяване може ли да го обърнат срещу теб като докажат,че си крадец тоя път.И да стане автогол
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Набеждаване

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Авг 2015, 23:58

Калчева - просто плъзнете го някак. Не знам как да отговоря - един вид те да си го преобразуват - по добре, не подписвайте нищо. Няма значение дали четете - наистина няма значение как ще продължите - просто дано се приплъзне.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron