начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Хванаха ме с 0,7 трева

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Хванаха ме с 0,7 трева

Мнениеот edinchovek » 27 Апр 2015, 18:53

Привет приятели,
в петък около 14:00 часа във вкъщи направиха акция, защото някой ме е издънил, че притежавам
марихуана и аз видях, че нещата не вървят на добре и доброволно и предадох
пликчето с тревата, която при измерване на везна беше 0,7 та въпросите са ми следните: искам да отбележа, че нямам криминално минало, ученик съм много важно ПЪЛНОЛЕТЕН СЪМ и просто си бях взел тревата за едно парти.

1. Какво следва от тук на татък , ще ме пуснат ли на съд?
2. Нужно ли е да си наема личен, а не служебен адвокат?
3. Изнудват ме да издъня някого и нямало да стане нищо как да процедирам в случая?
4. Конфискуваха ми телефона и ме заплашват, че ако не съдействам да заловят,
някого , понеже вътре в телефона имам снимка с спейс с трева щели да я използват срещу мен в съда - това възможно ли е ? И имат ли право да не ми върнат мобилното устройство...

Благодарен съм на всякакви отзиви, защото аз не съм запознат и те могат да ме въртят на молкото си пръстче, благодаря предварително !!!
edinchovek
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2015, 18:19

Re: Хванаха ме с 0,7 трева

Мнениеот doc03 » 27 Апр 2015, 20:48

Имаш си дилър, спейс-ове нек'ви, хората знаят, че ползваш и "черпиш" (ако не продаваш де), ерго - запознат си, при това добре. Така че "ТЕ" ще си свършат работата, а загрижеността ти относно правата "ИМ" не буди съжаление.

П.П. Вече имаш криминално минало, а и до сега си имал, просто не са те хващали.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Хванаха ме с 0,7 трева

Мнениеот edinchovek » 27 Апр 2015, 22:02

doc03 написа:Имаш си дилър, спейс-ове нек'ви, хората знаят, че ползваш и "черпиш" (ако не продаваш де), ерго - запознат си, при това добре. Така че "ТЕ" ще си свършат работата, а загрижеността ти относно правата "ИМ" не буди съжаление.

П.П. Вече имаш криминално минало, а и до сега си имал, просто не са те хващали.


Всъщност под криминално минало имах в предвид, че до момента работа с полиция не съм имал. Не съм никак запознат с нищо , ако бях едва ли щях да пиша тук. Просто искам да си имам на представа какво ще се случи от тук на татък ? Много ще съм благодарен ако някой ми даде богат отговор, от който да почерпя информация, защото наистина съм много притеснен щом съм стигнал да разпитвам по форуми. Просто когато човек не си знае правата , могат да правят каквото решат с него дори това да не е позволено, много ще съм благодарен ако ми помогнете с малко повече информация и ме съветвате как да процедирам, разбира се ще си наема адвокат, който вече ще ми разясни всичко, но просто за момента няма от къде да получа нужната информация и се притеснявам много за бъдещето си. Имам амбиции да следват авиация във техническия университет във София и се притеснявам, че това много сериозно може да повлияе на бъдещето ми.
edinchovek
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2015, 18:19

Re: Хванаха ме с 0,7 трева

Мнениеот kolegat » 27 Апр 2015, 22:41

edinchovek написа:
doc03 написа:Имаш си дилър, спейс-ове нек'ви, хората знаят, че ползваш и "черпиш" (ако не продаваш де), ерго - запознат си, при това добре. Така че "ТЕ" ще си свършат работата, а загрижеността ти относно правата "ИМ" не буди съжаление.

П.П. Вече имаш криминално минало, а и до сега си имал, просто не са те хващали.


Всъщност под криминално минало имах в предвид, че до момента работа с полиция не съм имал. Не съм никак запознат с нищо , ако бях едва ли щях да пиша тук. Просто искам да си имам на представа какво ще се случи от тук на татък ? Много ще съм благодарен ако някой ми даде богат отговор, от който да почерпя информация, защото наистина съм много притеснен щом съм стигнал да разпитвам по форуми. Просто когато човек не си знае правата , могат да правят каквото решат с него дори това да не е позволено, много ще съм благодарен ако ми помогнете с малко повече информация и ме съветвате как да процедирам, разбира се ще си наема адвокат, който вече ще ми разясни всичко, но просто за момента няма от къде да получа нужната информация и се притеснявам много за бъдещето си. Имам амбиции да следват авиация във техническия университет във София и се притеснявам, че това много сериозно може да повлияе на бъдещето ми.


Не се притеснявай, няма да ти повлияе на бъдещето този дребен инцидент. За това, че те изнудват - обичайна практика в такива случаи. Ако издадеш някого, може наистина да ти помогнат и да ти смачката делото, но си е гнусно откъдето и да го погледнеш. Те много добре знаят кои са дилърите, така че ако този, когото "издъниш", е човек с протекции, нищо няма да му се случи. Разните му там снимки от телефона и т.н. за нищо не могат да ги използват. Количеството е малко и ако не прекратят делото, може да се отървеш с глоба. Глобата си я плащаш и си с чисто съдебно минало, тъй че това по абсолютно никакъв начин няма да повлияе на бъдещите ти планове. Стига да кротуваш ествествено и да нямаш повече проблеми със закона. Ако ти трябва квалифицирана помощ, пиши на лични.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Хванаха ме с 0,7 трева

Мнениеот edinchovek » 27 Апр 2015, 23:02

kolegat написа:
edinchovek написа:
doc03 написа:Имаш си дилър, спейс-ове нек'ви, хората знаят, че ползваш и "черпиш" (ако не продаваш де), ерго - запознат си, при това добре. Така че "ТЕ" ще си свършат работата, а загрижеността ти относно правата "ИМ" не буди съжаление.

П.П. Вече имаш криминално минало, а и до сега си имал, просто не са те хващали.


Всъщност под криминално минало имах в предвид, че до момента работа с полиция не съм имал. Не съм никак запознат с нищо , ако бях едва ли щях да пиша тук. Просто искам да си имам на представа какво ще се случи от тук на татък ? Много ще съм благодарен ако някой ми даде богат отговор, от който да почерпя информация, защото наистина съм много притеснен щом съм стигнал да разпитвам по форуми. Просто когато човек не си знае правата , могат да правят каквото решат с него дори това да не е позволено, много ще съм благодарен ако ми помогнете с малко повече информация и ме съветвате как да процедирам, разбира се ще си наема адвокат, който вече ще ми разясни всичко, но просто за момента няма от къде да получа нужната информация и се притеснявам много за бъдещето си. Имам амбиции да следват авиация във техническия университет във София и се притеснявам, че това много сериозно може да повлияе на бъдещето ми.


Не се притеснявай, няма да ти повлияе на бъдещето този дребен инцидент. За това, че те изнудват - обичайна практика в такива случаи. Ако издадеш някого, може наистина да ти помогнат и да ти смачката делото, но си е гнусно откъдето и да го погледнеш. Те много добре знаят кои са дилърите, така че ако този, когото "издъниш", е човек с протекции, нищо няма да му се случи. Разните му там снимки от телефона и т.н. за нищо не могат да ги използват. Количеството е малко и ако не прекратят делото, може да се отървеш с глоба. Глобата си я плащаш и си с чисто съдебно минало, тъй че това по абсолютно никакъв начин няма да повлияе на бъдещите ти планове. Стига да кротуваш ествествено и да нямаш повече проблеми със закона. Ако ти трябва квалифицирана помощ, пиши на лични.


Наистина много ви благодаря за този отговор!! Просто много ме успокоихте аз съм си взел поука и съм се заклел, че повече с неща, които закона не позволява няма да се захващам, защото имам цели, които наистина искам да осъществя. Интересува ме само телефона, който ми конфискуваха имат ли право да го задържат и да не ми го върнат или искат или не ще трябва да ми го върнат, защото ми върши чудна работа, а за момента не мога да си позволя да си закупя нов апарат. И също така нужен ли ми е адвокат или мога да използвам служебните, които ми предлагат? Много ви благодаря отново :)
edinchovek
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2015, 18:19


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron