начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Права на поръчител по потребителски кредит



Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот lubopitna28 » 03 Дек 2014, 12:37

Здравейте,
През 2007 година станах поръчител, за период от 7 години, на приятелка по потребителски кредит, чиито договор трябваше да изтече през Юни, 2014 год. 2011 год., тя е имала финансови затруднения и от банката са и предложили по облекчаващ план за нея, като плаща за периода от една година по-ниска месечна вноска. Подписват допълнително споразумение към съществуващият вече договор и периода за връщане на парите се удължава с още една година (договорът вече изтича Юни, 2015г.), без да бъда уведомена по какъвто и да е било начин и от двете страни, не съм подписвала нищо друго освен договорът през 2007 год. Та въпросът ми е: "Защо,и на какво основание, Аз съм финансово отговорна с нея през тази допълнителна година и били ли са нарушени правата ми?"
lubopitna28
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Дек 2014, 11:57

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот REVOLUTION » 03 Дек 2014, 12:47

Вижте чл.147 от ЗЗД.
За изчерпателен отговор следва да посетите адвокат , който да се запознае с договора за кредит и поръчителство.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот lubopitna28 » 03 Дек 2014, 13:01

Благодаря!
lubopitna28
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Дек 2014, 11:57

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот lubopitna28 » 09 Дек 2014, 10:32

Здравейте,
Отидох до банката за да направя копие от допълнителното споразумение към договорът за потребителски кредит, защото аз не притежавах такова. Оказа се, че периода на договора не се променя и аз съм си поръчител до юни,2015 год. Сега имам голям проблем - кредитополучателя не внася пари в банката и върви с две вноски назад и на 31.12.2014 год. излиза трета неплатена вноска. Звъня им по телефоните само ме лъжат, че ще внесат пари, но пари по сметката няма. Кредитът все още не е предсрочно изискуем. Въпросът ми е: Какво да правя? Ако при тези условия аз покрия натрупалите се задължения или част от тях, ще мога ли по съдебен ред да си върна парите, за да не чакам да се стига до съдия изпълнител и да си утежня положението още повече?
Моля, помогнете! Благодаря предварително!
lubopitna28
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Дек 2014, 11:57

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот borovinka » 09 Дек 2014, 11:25

Любопитна, отговорете ни първо на един въпрос:
След като получихте копие на прословутото допълнително споразумение, посетихте ли адвокат?
Въпросите, които задавате, показват, че не сте.
А можете да спестите едни пари, ако се консултирате със специалист навреме. Ваша воля.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот REVOLUTION » 09 Дек 2014, 11:40

borovinka написа:Любопитна, отговорете ни първо на един въпрос:
След като получихте копие на прословутото допълнително споразумение, посетихте ли адвокат?
Въпросите, които задавате, показват, че не сте.
А можете да спестите едни пари, ако се консултирате със специалист навреме. Ваша воля.


E защо е нужно да се консултира с адвокат , като може и тук да получи съвет безплатно. :mrgreen:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот ivanov_p » 09 Дек 2014, 13:39

Трай си! В правото най-важно е да не правиш нищо. Идват празници, подготвяш се, празнуваш и чакаш да дойде Нова година, която ще ти донесе късмет, ако естествено с неразумното си поведение не си го пропиляла.

Всъщност колко е една месечна вноска?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Права на поръчител по потребителски кредит

Мнениеот lubopitna28 » 18 Дек 2014, 19:01

Хората взеха, че си платиха борчовете и спестих някой лев от адвокатски хонорари за да посрещна празниците!
Весели празници и не ставайте поръчители никога!!!
lubopitna28
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Дек 2014, 11:57


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron