начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Физическо посегателство и унижение пред хора

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот alex_balex » 18 Окт 2014, 16:39

Добър ден!
Участвах в конкурс за заемане на академична длъжност в Университет. По време на изпита обърнах внимание, че има процедурно нарушение състоящо се в грубо нарушаване на Правилника на Университета от Комисията, която провеждаше изпита. След което бях отстранен физически, насилствено чрез прилагане на физическо посегателство над мен от член на тази комисия, състоящо се в бутане/влачене през цялата зала пред 10 човека свидетели и след това изхвърляне през вратата. Унижението беше огромно!
От тогава не съм добре психически и физически, имам и мед. документи за това. Намирам се в посттравматичен стрес и съм на засилена медикаментозна терапия.
Подадох ЖАЛБА до Ректора. Никакъв отговор или извинение до този момент!
Подадох и СИГНАЛ до МОН. Казаха ми, че до един месец ще получа писмен отговор.
Искам да ви споделя, че 99% от хората, на които споделих казуса ми казаха, че никога няма да успея да ги осъдя и нито една институция няма да успее да ги накаже!
Тъй като аз съм безработен и нямам никакви средства да заведа дело, то има ли възможност да подам ЖАЛБА в Районната Прокуратура, която сама да повдигне обвинение срещу човека, който ми посегна? Нуждая ли се от адвокат? Имам ли право да ползвам служебен такъв?

Благодаря!

Поздрави, Алекс
alex_balex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2014, 23:56

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот ivanov_p » 18 Окт 2014, 18:54

Първо се нуждаеш от свидетели и то такива, които да са готови да свидетелстват. Ако двама се съгласят може да мислиш и за адвокат.
По принцип не си го слагай много присърце, мене от колко питейни заведения са ме изхвърляли, пък аз колко други граждани съм изхвърлял, а не сме тръгнали да се съдим, стават такива работи. Особено във ВУЗ, където са само пропаднали типове.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот doc03 » 18 Окт 2014, 21:56

alex_balex написа:... От тогава не съм добре психически и физически, имам и мед. документи за това. Намирам се в посттравматичен стрес и съм на засилена медикаментозна терапия.

:roll:
Може да Ви се отключи и остро психотично разстройство! Ако не сте ходила до сега, отидете на психолог. Нужен Ви е, а и Ви е бил нужен още преди цветущата случка. Предполагам сте млада жена, вземете мерки!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот Xitap » 22 Окт 2014, 10:20

Това много чувствителни станали всички гледам. А някога като бях охрана разни хора се е случвало колегите с шутове да ги изхвърлят и нямаше проблем. Но явно времената се менят.
Xitap
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 08 Ное 2007, 01:37

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот pati2 » 25 Окт 2014, 16:50

Ако това което казвате е истина в което се съмнявам - тъжба и граждански иск и по-бързичко, а тези "засилени медикаментозни терапии" в исковата молба се пишат.
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот alex_balex » 25 Окт 2014, 23:41

pati2 написа:Ако това което казвате е истина в което се съмнявам


И по каква причина се съмнявате, че написаното от мен не е истина?
alex_balex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2014, 23:56

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот pati2 » 25 Окт 2014, 23:49

Извинете ако съм ви убидил по-скоро исках да кажа , че сте преувеличила. Трудно ми е да предположа, че такова нещо може да се случи при така описаната от вас обстановка, на такова място и по посочения от вас повод, та било то и в България. Ако беше в дискотека..твърде вероятно, но в университет :) С каквото и да сте предизвикала това поведение...не знам :))
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот alex_balex » 25 Окт 2014, 23:51

pati2 написа:Извинете ако съм ви убидил по-скоро исках да кажа , че сте преувеличила. )


Истина е, на 100 %.
Наистина звучи невероятно, но така се случи, за съжаление. Някои хора се мислят, че са над всякакви закони.
Скоро и по медиите ще чуете. Все пак има 10 човека свидетели.
alex_balex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2014, 23:56

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот pati2 » 25 Окт 2014, 23:53

Оу извинете отново вие сте от мъжки пол - не знам защо останах с противното впечетление
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот alex_balex » 26 Окт 2014, 00:00

pati2 написа:Оу извинете отново вие сте от мъжки пол - не знам защо останах с противното впечетление


Няма нищо, нормално е да се обърка човек, все пак контактът не е на живо.

Благодаря все пак за съвета, ще се възползвам.
alex_balex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2014, 23:56

Re: Физическо посегателство и унижение пред хора

Мнениеот joseph313 » 30 Окт 2014, 17:47

В кой университет?
joseph313
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 03 Окт 2014, 08:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron